Sisukord
Teater
Postimees
28.04.2017
Eesti Karupojad ronisid maja kõrvale puu otsa lustima Mälumäng EKA krundile plaanitakse 30-korruselist hoonet (2) Dilbert Male Horoskoop Palju õnne Ametnik: seaduse rikkumine ei tähenda kohe vallandamist (1) Tagakülg Allik leidis, et juht peabki haiglat meelelahutusüritustel esindama Piirivalvurite uppumiseni viis asjaolude kokkulangemine Eesti lühiuudised Põhja-Tallinna linnaosavalitsus ei koli Arsenali Ministeerium andis Saluveerile viimase õlekõrre (2) Majandus Sester majandusekspertide hävitavast hinnangust ei hooli (7) Eesti majanduse lühiuudised Trump lubab suurt maksude alandamist Lapsi saab sel suvel lihtsamalt tööle palgata NAFTA jääb püsima (1) Välismaa Välismaa lühiuudised 28.04. Venemaa rekameeste streik muutub poliitiliseks Hispaania välisminister tankivates Vene laevades probleemi ei näe Suur interaktiivne graafik: Cassini alustas oma finaalsööste läbi Saturni rõngaste Arvamus Raul Eamets: praegu ei ole õige aeg riigieelarvet miinusesse ajada (46) Taavi Minnik: ei tule Frumpi ega Frexitit (10) Henrik Roonemaa: viie aasta pärast loome tõeministeeriumi (4) Juhtkiri: lugu magusast krundist Anne Sulling: Eesti innovatsioonipoliitika vajab restart'i (26) Postimees 1899. aastal: head lauakombed panevad maja särama! Kultuur reket: kui vihma sajab, saan märjaks nagu teisedki Päär Pärenson: Viljandi tantsukool pakkus mulle laia ampluaad Jüri Nael: Üheski teises koolis pole ma kogenud sellist vaimsust ja kokkukuuluvuse tunnet Viljandis koolitatakse tantsuõpetajaid nagu koreograafe Sport Kotsar jääb koondisest eemale Spordi lühiuudised Järv tõstis Tartu võidule Kontaveidi uue taseme tagamaad: parem füüsis, eneseusk ja treeneri naljad Kas kogemus maksab? Tituleeritud kolmik ja uustulnuk Rannula hakkavad medaleid jagama Tallinn EKA krundile plaanitakse 30-korruselist hoonet (2) Põhja-Tallinna linnaosavalitsus ei koli Arsenali Tartu Tartu ülikool asendab maalikunsti süvaõppe huviharidusega Fotod: Lõunakeskus kasvas pea kolmandiku suuremaks Oma poe avav juustutalu võtab möödasõitjatelt pinge maha Meelelahutus Koomiks Sudoku

Päär Pärenson: Viljandi tantsukool pakkus mulle laia ampluaad

1 min lugemist
Päär Pärenson. FOTO: Ergo Kuld

28. ja 29. aprillil toimuva konverentsiga tähistab Viljandi Kultuuriakadeemia sündmust «25 aastat tantsualast kõrgharidust Viljandis». 2003. aastal tollase Viljandi Kultuurikolledži tantsuosakonna lõpetanud koreograaf, tantsija, näitleja ja räppar Päär Pärenson meenutab oma õpinguid Viljandis. 

«Üldiselt mulle sobis, et mind ei sunnitud Viljandi koolis neli aastat, hambad ristis, üht ja sama asja tegema, vaid võimaldati päris mitmeid erinevaid liikumisloogikaid ja -distsipliine proovida. Klassika, rahvaste tants, fitness, jazz- ja nüüdistants arendasid kehamälu ja koordinatsiooni, rääkimata üldfüüsilisest treeningust. Kehatunnetuse tunnid, improvisatsioon, ajalooline tants ja muidugi tantsuseade lisasid füüsilisusele ka tublisti tunnetuslikku mõõdet ja lubasid kasutada fantaasiat. Loovmänge mängides valmistuti tantsuõpetaja elukutseks, mis üldiselt tähendas oma sotsiaalsete oskuste rakendamist.

Balletivirtuoosi minust mõistagi ei saanud, aeroobikatreenerit ka mitte, aga kõikide eespool nimetatud (ja ka nimetamata jäänud) asjade katsetamine on mind siiani lava ja loomingu juures hoidnud, ning kaugeltki mitte ainult tantsu. Lavasituatsiooni loogika on hoolimata erinevatest žanridest ja esitustest üldjoontes üsna sarnane, vaatajale-kuulajale jäävad silma-kõrva ning avaldavad muljet ikka samalaadsed asjad. Kunstniku ülesanne on need üles otsida, viimistleda ja esitleda nii, et publik saaks kogeda midagi erakordset. Lai ampluaa tuleb siinjuures kasuks ja kõnealune kool seda mulle pakkus.»

Seotud lood
27.04.2017 29.04.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto