Sisukord
Kultuur
Postimees
22.02.2020
Isamaa Huawei-ohu koosolekul osales Huawei lobist (4) Eesti Linda Raunet ja Eesti Vabariik – 102 aastat ühiseid mälestusi Viljandi valmistub võõrustama presidendi pidu Süda läheb soojaks ja hingele pai – pannakse tähele Mida teha vabariigi aastapäeval? Majandus Põhjamaade pankade veri hakkas viimaks hüübima Välismaa «Ihne nelik» keeldus kriipsugi taandumast Kolmejalgsed vallandasid liiklusraevu Liibüas evakueeriti sõja jalust mitu tuhat kaamelit Arvamus Juhtkiri: viinarindel muutustega Evelyn Kaldoja: valgustav lobiabsurd (1) Õlitööstuse eestkõneleja Sipsik elab veel! Läti ema eksirännakud Esitus, mis tõi pisara silma Kertu Birgit Anton: kliimapööret ei tehta meie eest ära (10) Kultuur ELBERT TUGANOV 100 ⟩ Filmiarhitekt, kes ehitas Eesti animatsioonikiriku Loosiõnn innustas rahvariideid uurima Sport Eesti mehed vollemaailma absoluutses tipus Taavi Libe: kuidas tuua inimesed video­mängude abil spordi juurde? EAL nõuab Rally Estonia korraldamise eest meeletut summat Kriisk: presidendiamet oleks minu olümpia Soomlase ajastu start jahmatas isegi suuri optimiste Kliima Pehme talv paneb rannad uut tasakaalu otsima AK Tehnoloogiagigantide uue põlvkonna juhid Liiga hilja ja poolikult tehtud otsus Ukraina ekspert: «Ilma Venemaa otsese sekkumiseta oleks see sõda varsti läbi» Hasso Krull: maa, rahvas ja riik (5) VIDEO ⟩ Kunst sinu ümber. Dokumentaalne poeet Kristina Norman ELBERT TUGANOV 100 ⟩ Filmiarhitekt, kes ehitas Eesti animatsioonikiriku Kus poliitik ees, seal bandiidid taga Nädala plaat. Nagu seest külm juustuburger Nädala plaat. Ruttab aeglaselt keset üksildasi masse Kutse presidendi vastuvõtule Juurikas. Eesti tänab Arter Liis Velsker: mõtlesin, et paneks kogu raha selle alla, et lihtsalt ennast hävitada Käputäis Eesti «kurjategijaid» Siberi kolkas... Viirusest ohtlikum (1) Kaitsja, kes võib mõnikord osutuda tapjaks Umbe hää süük!* Arter otsis võrumaist pidupäevamaitset Loosiõnn innustas rahvariideid uurima Kodune helisüsteem 10 000 euro eest. Eestis loodud Audese tippkõlarid valmivad kuulmise järgi (5) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Kriitiku hinnang: reketi «Super ei» on super okei

2 min lugemist
Räppar reket FOTO: Promopilt

reket

Super ei

enda välja antud

Hinne: 4

Eesti räpi probleem üldiselt on see, et ta on Eesti räpp. Hiphop sündis ja sai täiskasvanuks Ameerika getodes ja kuna tegemist on väga tekstipõhise muusikavormiga, siis loomupärane on, et seda tehakse just ebonicsʼit kasutades. Loomulikult on tehtud head räppi ka teistes keeltes, aga kuna keelte kulg, tonaalsus ja rõhud on erinevad, siis see tavaliselt häirib ka naturaalset flowʼd.

Reket oskab räppida küll ja teeb seda isegi suurem osa aega päris loomulikult. Päris puhtana «hakkimisest» ta siiski ei pääse ja enamasti tundub, et probleem sünnib sellest, et mõte on algselt sündinud ingliskeelsena ja siis sunnitud eestikeelseks. Seda ei juhtu siiski nii palju, et väga segaks, ja enamik lugudest on hästi jälgitav, osavalt seatud lüürikaga ja sobib oma taustaga hästi.

Reket eristub eesti traditsioonilisest räpist oma meloodilisema stiiliga ja sellega, et natuke rahulikumalt lubab r&b-kõladel domineerida ega sunni kõiki taustu olema Eesti raadiopopi kõlaga. Päriselt ta siiski sellest patust ei pääse, kuigi ka selline valik võib tunduda arusaadav, sest kuidagi peavad need lood ikkagi raadiossegi jõudma. Reketi suurim tugevus on, et ta suudab vältida mõttetut agressiivset poosi, ei ropenda, kui pole vaja, ja ei ürita ennast provokatiivselt puhevile ajada.

Ma ei läheks päris niikaugele, et kirjeldaks tema kuvandit kui romantilist või sensuaalset, aga kui mõnelt oma sõbralt küsisin, mis nad reketist arvavad, siis lõpuks jäi kõlama (võib-olla õige pisut sarkastilisena) öeldud «gentle gigant» (hell hiiglane), mis aitab teda päris hästi kokku võtta.

See album on hea jätk tema eelnevale loomingule. Kõlab küpsemalt ja rahulikumalt, aga olles siiski tugevalt autoripärane. Siin on lugusid, mida rahvas kindlasti kontsertidel kaasa räpib ja mis saavadki plaanipäraselt palju raadioaega, aga ka ilusaid vaikseid mõtisklusi, millega teismelised saavad kaasa nutta.

Kuigi album on ainult seitse lugu ja 20 minutit pikk, ei oleks sellise tihedusega lugude puhul  pikem album ilmselt ka hea mõte, sest tähelepanu hajuks. Praegusel kujul teeb reketi muusika kõrvale piisavalt pehme pai, et oleks tore ja mitte väga creepy.

Kuula albumit siit!

* Arvustus ilmus 29 aprilli AKs pealkirja all «Nädala album. Super okei».

Seotud lood
21.02.2020 22.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto