Sisukord
Nädala näod
Postimees
18.02.2020
Lapsele võib kõige ohtlikum olla kodu Eesti Paarisaja õpetaja keeleoskus alla nõutu Apteegiketid ootavad riigikogu järgmist käiku Saeveskit ähvardab materjalipuudus Majandus Yandex.Taxi tegutseb Eestis seadusvastaselt (7) Alaealine saab poest suitsu ja viina lihtsa vaevaga Välismaa Lätlased kutsuvad tüli tõttu boikoteerima Taani suhkrut ja Lego klotse (11) Torm Dennis uputas Suurbritanniat Turistitõkke püstitamine Rooma sümboli ümber ärritab ajaloolasi Arvamus Juhtkiri: igav ja turvaline Balti riik (2) Aimar Altosaar: hoiame oma au ja väärikust (2) Krista Kodres: humanitaarteadused, kunstid ning teadmistepõhine Eesti Neeme Raud: Trump peab silmas raha ja kasu Sandra Haugas: haridus ja pered ei vaja koolikatseid (2) Meie Eesti Erkki Koort: Kanuti aed ja uusarendus (1) Helina Maasing: kuidas luua linnaplaneerimisega turvatunnet Kultuur Põhjus, miks ameeriklased Trumpi valivad (3) Sport Imelaps Hålandi suur unistus: Dortmundi kaudu Inglismaa meistriks Uus spordiseadus piirab sportlastele suurte stipendiumide maksmist Tervis Eestlane Aasias – kuidas trotsida koroonaviirust? Tartu Trammi Tartusse toomiseks kulub kümme aastat ja 400 miljonit eurot (8) Mait Raava: kliinikum peab valima endale arstist juhi (1) Eili Arula: Eesti Laulu on Tartusse väga vaja Tartumaa Kuldse Tammeoksa kandjate read täienevad Hotellipidajatel tuleb üha enam arvestada lastega peredega BMX-krossis tõid tartlased karikavõistlustelt mitu esikohta Veel neli kuud ning soomeugrilased peavad Eesti Rahva Muuseumis maailmakongressi Meelelahutus Koomiks Sudoku

Mainekatastroof

1 min lugemist
Rein Pokk. FOTO: Ants Liigus / Pärnu Postimees

Kohtunikud on tööga üle koormatud ja süsteemiga peab midagi ette võtma. See on aastatepikkune jutt, kuhu sellel nädalal lõi mõra mullu politsei poolt napsisena autoroolist tabatud Pärnu tsiviilkohtunik.

Rein Pokk ei ilmunud juba mitmendale määratud kohtuistungile, kus pidi arutatama tema enda kaebust tühistamaks talle tehtud vereekspertiisi tulemusi. Pole mõtet targutada, kas õigust mõistev kohtunik peaks ise seaduskuulekalt käituma ja millised peaksid olema võimaliku rikkumise tagajärjed kohtunikule. Esimene on ilmselt niigi kõigile selge. Teises küsimuses ähvardanuks distsiplinaarkaristusena meest ilmselt vaid noomitus.

Nüüd võttis lugu mõõtmetelt aga skandaali mastaabi. Mis oli venitamise eesmärk, pole selge, kuid ise kohtust õigust nõudma läinud Poki istungitele ilmumata jäämine on erakordne ning tõi ajakirjanduse tähelepanu ja halastamatult kriitilise vastukaja. Seda kõike võib nimetada juba mainekatastroofiks.

Seotud lood
17.02.2020 18.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto