Sisukord
Välismaa
Tänane leht
29.04.2017
Eesti Male Mälumäng Palju õnne Dilbert Konnad suunduvad kudevetele Horoskoop Tagakülg Mainekatastroof (1) Enesekindlalt kõrgustesse Tarankovi tapja leidmisele viis uus töökorraldus Uue vangla sarikapidu Majandus Tuulepargi skandaal raputab valitsuse erastamiskava (4) Välismaa Trumpi sada seiklusrikast päeva (5) Kohalik vaade: Makedooniat raputab poliitiline maavärin (1) Politseihaarangud tööpaikadele Arvamus Juhtkiri: Trumpi sada (9) Kergendusohe Galliast (6) Aarne Saluveeri kaks nägu (1) Edasi 1972. aastal: kohtumõistmine Angela Davise üle jätkub Rein Veidemann: haridus kui (eesti) kultuuri funktsioon (1) EKI keelekool: keel kui moeasi (3) Kultuur Kriitiku hinnang: reketi «Super ei» on super okei (1) Johannes Pääsuke oli Eesti esimene juutuuber (1) Kas kreeklastelt on midagi õppida? Eesti kultuuri täheatlas: eestlasele eestipärane nimi Seisev seisundiplaat Aja auk. Inimese ja masina erootiline suhe Aarne Saluveeri kaks nägu (1) Sinustki võib saada koletis Sport Spordi lühiuudised Tänak kiirustas targalt, konkurendid lõhkusid autosid Kontaveit oli hea, aga Šarapova veel parem Kas Klitško suudab panna poksimaailmale viimase valusa põntsu? AK Kriitiku hinnang: reketi «Super ei» on super okei (1) Skandinaavia lastetoa sünge saladus Kas kreeklastelt on midagi õppida? Vene ajaloolane Repsi väljaöeldust: ei saa väita, et stalinlikul terroril puudus loogika (13) Valgus tuleb silmadest. Taasavastamas Suumani luulet (1) Vikerkaar loeb. Kuidas mõista iseennast? (2) Johannes Pääsuke oli Eesti esimene juutuuber (1) Tähepiletiga ameeriklane Seisev seisundiplaat Eesti kultuuri täheatlas: eestlasele eestipärane nimi Aja auk. Inimese ja masina erootiline suhe Rein Veidemann: haridus kui (eesti) kultuuri funktsioon (1) Peeter Langovitsi tagasivaade: McDonald’s kinnitas Eestis kanda (1) Kas heaolu teeb õnnelikuks? Soome-Eesti suhteraamat ei ole kollane ega mustvalge Arter Käsitööpaadiga Võhandu maratonil Kuhu minna Horoskoop Sinustki võib saada koletis Eksootiline näpuharjutus aias: vaata, mida põnevat saab kasvatada Eesti suves Lihasööjate kaitseks: kui sööd ainult porgandit, siis sured varsti ära (9) Linnapuhkus: paar päeva Helsingis Kaitseväe üldfüüsiline test: 261 punkti 300st. Ma sobin NATO-le! (1) Suur intervjuu! Iluvõimleja Janika Mölder: kui inimene on töökas, saab ta kõike Justin Petrone lahutusest: leina viimane osa (6) Spargel on köögi kevadekuulutaja Drag-queen: ma pole ju naine Sõiduproov: Volvo V90 Cross Country. Rootsi kunn (1) Kõige seksikam värv? Fuksia! Meelelahutus Koomiks Sudoku

Kohalik vaade: Makedooniat raputab poliitiline maavärin

3 min lugemist
TOPSHOT - Policemen try to contain protesters trying to enter Macedonia's parliament to protest against against what they said was an unfair vote to elect a parliamentary speaker, following months of political deadlock in the Balkan country in Skopje on April 27, 2017. / AFP PHOTO / Robert ATANASOVSKI FOTO: ROBERT ATANASOVSKI/AFP

Suur maavärin äratas 1963. aasta 26. juulil kell viis hommikul Skopje üles. Kuigi oli teada, et tegu on seismiliselt aktiivse piirkonnaga, hävitas loodusnähtus siiski halvasti planeeritud ja ehitatud linna.

Tellijale Tellijale

Katastroofis sai surma 1070 ja vigastada neli tuhat inimest. Käes oli külma sõja tipphetk, Kuuba raketikriisist oli möödas vaid aasta, kuid ida ja lääs ühendasid abistamiseks jõud. Ameerika ja Nõukogude sõdurid said Skopjes esimest korda käepigistusi vahetada alates nende ajalooliselt kohtumisest Elbe jõel 1945. aastal. Ühtlasi tõi õnnetus kaasa ka uued ehitusnõuded.

Uus maavärin tabas Makedooniat aga sel nädalal, kui huligaanid tungisid neljapäeval poliitilistel põhjustel parlamenti (viga sai üle saja inimese, sealhulgas 22 politseinikku ja kolm saadikut – toim). Kohalike sõnul oli see olnud vaid aja küsimus, sest mullu detsembris peetud valimistest saadik pole riigis suudetud valitsust moodustada.

28.04.2017 01.05.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto