Sisukord
Majandus
Postimees

Eesti põllumehed tahavad teiste EL-i riikidega võrdseid tingimusi

1 min lugemist
Kevadised põllutööd FOTO: Birgit Itse /Järva Teataja

Eesti põllumeeste hinnangul on Euroopa Liidu ühtse põllmajanduspoliitika järgmise eelarveperioodi konsultatsioonidel peamine teema konkuretntsitingimuste ühtlustamine. 

Jänedal toimus esimene avalik arutelu, milline võiks olla Euroopa Liidu ühtne põllumajanduspoliitika järgmisel eelarveperioodil pärast aastat 2020. Kõige enam häirivad Eesti põllumajandustootjaid jätkuvalt ebavõrdsed konkurentsitingimused, vahendab ERRi uudisteportaal.

«Kui me vaatame otsetoetuste taset, mis praegu on selline, kus me perioodi lõpuks jõuame 160-170 euroni hektari kohta, samal ajal kui Euroopa Liidus keskmiselt on see 240 eurot hektari kohta, siis see on kindlasti üks teema, mille me tõstatame. Aga neid teemasid on kindlasti rohkem,» selgitas Maaeluministeeriumi asekantsler Marko Gorban.

«Näiteks on igasugused reeglid rohestamise alal - püsirohumaa, mis on täiesti mõttetu teema ja mida nüüd mehed peavad tagasi rajama, ja vilja kasvatamine on sellega pärsitud,» rääkis Eesti Põllumeeste Keskliidu juhatuse esimees Vahur Tõnissoo.

Seotud lood
14.08.2020 15.08.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto