T, 17.05.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Võtame lapselt tooli ja telefoni, anname asemele palli

Nils Niitra
, reporter
Võtame lapselt tooli ja telefoni, anname asemele palli
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Toomas Proovel istub arvuti taga mitte toolil, vaid pallil, sest siis ei saa keret lõdvaks lasta, kogu aeg peab asendit fikseerima. Ei pea isegi istuma, pallil saab ju muidki harjutusi teha.
Toomas Proovel istub arvuti taga mitte toolil, vaid pallil, sest siis ei saa keret lõdvaks lasta, kogu aeg peab asendit fikseerima. Ei pea isegi istuma, pallil saab ju muidki harjutusi teha. Foto: Margus Ansu

Koolilaste rühihäired on sedavõrd levinud, et raske on leida last, kellel neid ei ole. Füsio- ja manuaalterapeudi Toomas Prooveli sõnul võiks koolis nutitelefonide kasutamist piirata ja pühendada vabaneva aja selja- ja kõhuharjutustele või lihtsalt liikumisele.

Proovel ise on üheksakordne Eesti meister Kreeka-Rooma maadluses, kes on käinud olümpial nii maadleja (Sydneyst üheksas koht) kui ka füsioterapeudina. Ta lõpetas Tartu Ülikooli küll maadlustreenerina, ent üksiti sai diplomi Šveitsi Baseli ülikooli spordiinstituudist ning ühest Saksa füsioteraapia erakoolist. Nüüd on Proovel võtnud südameasjaks laste rühihäired.

-Kuidas teie ja mure laste rühi pärast kokku said?

Salvesta lood hiljem lugemiseks!
Minu lood
Eesti uudised
Tallinn
Majandus
Maailm
Arvamus
Kultuur
Sport
Tartu Postimees
Tagasi üles