Sisukord
Eesti
Tänane leht
02.05.2017
Eesti Nädalavahetuse torm viis Patareilt katuse (2) RMK jättis üürniku maja müügist teavitamata Male Mälumäng Dilbert Horoskoop Tagakülg Palju õnne Võtame lapselt tooli ja telefoni, anname asemele palli Enamik koolikotte liialt rasked Iga 20 minuti järel tõuse püsti Kärdla lennujaamas töötatakse välja GPS-põhise lähenemise kord Eesti lühiuudised Majandus Majanduse lühiuudised Amazonist on saanud kasumimasin Eesti mõisnike järeltulija võitleb ameeriklaste äri eest Venemaal (9) Taxify: vanameelsed taksod tulnuks palju varem kõrvale heita (3) Välismaa Navalnõi edu sõltub hirmu ületamisest Laienev protest Venemaal näitab inimeste naasmist poliitikasse Põhja-Korea jätkab ähvardamist Välismaa lühid Eerik-Niiles Kross: Euroopa Nõukogu häbi ja taassünd Arvamus Jüri Ratas: miks muutsime eelarvereeglit? (14) Siiri Erala: palun lubage tõusta! Postimees 1938. aastal: Oinas Budapesti ülikooli Juhtkiri: kas rekordijärgne maailm oleks ka dopingujärgne? (2) Mihkel Mutt: mitte ainult kultuurist – vastuseks «Trumpi teinud» Mart Helmele (25) Kultuur Jazzkaare mitmekesisus hämmastab. Aga kas ainult sellega? Sport Euroopa ja maailma kergejõustikurekordid tahetakse nullida Bottas jõudis esimese võiduni Realil võimalus teha ajalugu, teistel aga ajalooline võimalus Neuville tõusis kindlaks soosikuks, Tänakut ootab üks tema lemmikralli Mis saab Selverist ja Bigbankist uuel hooajal? Elu pärast Joshua triumfi ja Klitško hävingut: kes on nüüd poksimaailmas tegijad? Tallinn Nädalavahetuse torm viis Patareilt katuse (2) Tartu Selgub Tartu kõige rattasõbralikum ettevõte Vana naise sajast aastast üks on kirjutatud korstnasse Kikkpoksija pistab Piirissaarel rinda poe pidamisega Prügikotid täitusid ilma saja grammita Tudengid sügasid kukalt ja ehitasid isesõitva auto Neli Tartumaa õpilasfirmat pürgib Eesti parimaks Meelelahutus Koomiks Sudoku

Iga 20 minuti järel tõuse püsti

1 min lugemist
Gina Metssalu "20 minuti kool" FOTO: Gina Metssalu

Disaini- ja tootearenduse ekspert Gina Metssalu pakkus laste rühivigade seljatamiseks välja suurepärase lahenduse juba paar aastat tagasi. Kuigi õpetajad ja koolijuhid on ideest huvitatud, pole see siiski paberilt kaugemale jõudnud.

Tellijale Tellijale

Metssalu pidas 2015. aasta uuringu tulemusi, et rühihäireid esineb rohkem kui 90 protsendil koolilastest, nii drastiliseks, et otsustas magistritöös lahenduse pakkuda. Tausta uurides jõudis Metssaluni teadmine, et laste rühti ei keera nässu mitte sobimatu kuju ja omadustega mööbel, vaid hoopis istumine. Seega polnud vaja järjekordset ergonoomilist tooli-laua komplekti leiutada.

Probleemi lahendus peitus hoopis 20 minutis: kui lapsed tõuseksid iga paarikümne minuti järel püsti või muudaksid muul moel kehaasendit, oleks võimalik istumise kahjulikku mõju vältida. 20 minutit oli ka aeg, mille vältel suutsid lapsed tähelepanu ühel teemal hoida.

01.05.2017 03.05.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto