Sisukord
Sport
Tänane leht
02.05.2017
Eesti Nädalavahetuse torm viis Patareilt katuse (2) RMK jättis üürniku maja müügist teavitamata Male Mälumäng Dilbert Horoskoop Tagakülg Palju õnne Võtame lapselt tooli ja telefoni, anname asemele palli Enamik koolikotte liialt rasked Iga 20 minuti järel tõuse püsti Kärdla lennujaamas töötatakse välja GPS-põhise lähenemise kord Eesti lühiuudised Majandus Majanduse lühiuudised Amazonist on saanud kasumimasin Eesti mõisnike järeltulija võitleb ameeriklaste äri eest Venemaal (9) Taxify: vanameelsed taksod tulnuks palju varem kõrvale heita (3) Välismaa Navalnõi edu sõltub hirmu ületamisest Laienev protest Venemaal näitab inimeste naasmist poliitikasse Põhja-Korea jätkab ähvardamist Välismaa lühid Eerik-Niiles Kross: Euroopa Nõukogu häbi ja taassünd Arvamus Jüri Ratas: miks muutsime eelarvereeglit? (14) Siiri Erala: palun lubage tõusta! Postimees 1938. aastal: Oinas Budapesti ülikooli Juhtkiri: kas rekordijärgne maailm oleks ka dopingujärgne? (2) Mihkel Mutt: mitte ainult kultuurist – vastuseks «Trumpi teinud» Mart Helmele (25) Kultuur Jazzkaare mitmekesisus hämmastab. Aga kas ainult sellega? Sport Euroopa ja maailma kergejõustikurekordid tahetakse nullida Bottas jõudis esimese võiduni Realil võimalus teha ajalugu, teistel aga ajalooline võimalus Neuville tõusis kindlaks soosikuks, Tänakut ootab üks tema lemmikralli Mis saab Selverist ja Bigbankist uuel hooajal? Elu pärast Joshua triumfi ja Klitško hävingut: kes on nüüd poksimaailmas tegijad? Tallinn Nädalavahetuse torm viis Patareilt katuse (2) Tartu Selgub Tartu kõige rattasõbralikum ettevõte Vana naise sajast aastast üks on kirjutatud korstnasse Kikkpoksija pistab Piirissaarel rinda poe pidamisega Prügikotid täitusid ilma saja grammita Tudengid sügasid kukalt ja ehitasid isesõitva auto Neli Tartumaa õpilasfirmat pürgib Eesti parimaks Meelelahutus Koomiks Sudoku

Euroopa ja maailma kergejõustikurekordid tahetakse nullida

2 min lugemist
Jonathan Edwardsi nimel on Euroopa kolmikhüppe rekord 18.29. See on ühtlasi ka maailmarekord. FOTO: STEFAN WERMUTH/REUTERS

Eile hakkas Soome meedia kaudu levima info, et Euroopa Kergejõustikuliit (EAA) plaanib alates 2018. aastast hakata ala rekordiraamatut uuesti pidama. Hiljem tuli sellele ka EAA ametlik kinnitus ja seal seisab, et tühistada tahetakse ka maailmarekordid. Eesti Kergejõustikuliidu president Erich Teigamägi ütles, et teema oli Euroopa alaliidus tõepoolest arutusel. See esitati ka Rahvusvahelisele Kergejõustikuliidule (IAAF) kaalumiseks. Otsus tuleb augustis.

Tellijale Tellijale

Rekordite probleem on õhus olnud ammu, sest paljudel vanadel tippmarkidel lasub dopingukahtlus. Tõestada pole seda aga tagantjärgi tihti võimalik. Kellelgi pole samas tahtmist öelda ühegi senise rekordi kohta, et see on saavutatud dopingu toel. Seetõttu ei öelda, et rekordid tühistatakse, vaid, et rekordite arvestamist alustatakse uuesti. Senised rekordid loetakse nii-öelda endisteks rekorditeks.

EAA koostas kolm põhipunkti, mis peavad iga rekordi puhul täidetud olema. Esiteks peab rekord olema tehtud kindla tasemega rahvusvahelisel võistlusel. Teiseks peab rekordi püstitaja olema enne rekordvõistlust läbinud kindla hulga dopingikontrolle. Ja kolmandaks peab pärast rekordi püstitamist võetud dopinguproovi olema kümme aastat hiljem võimalik uuesti testida.

01.05.2017 03.05.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto