Postimees 1991. aastal: Maarjamäe miitingul: Lõssenko demonstreeris võitluskunste

Interrinde miiting FOTO: Internet

Teise maailmasõja lõpu 46. aastapäeva tähistamiseks korraldasid NLKP-meelne EKP, TKÜN, NSVL armee Tallinna garnison jt. Tallinnas Maarjamäel miitingu, mida juhatas Pavel Panfilov.

Akadeemik Gustav Naan nentis oma sõnavõtus kahetsusega, et on olemas «sellised idiotismid», nagu rahvustevahelised konfliktid, ning kutsus üles neid vältima. «Teise maailmasõja me võitsime suuresti seetõttu, et mingeid konflikte rahvuslikul pinnal ei olnud.»

Ainuke eesti keeles esinenu, Eesti Laskurkorpuse veteran Adolf Mikkur väljendas arusaamatust, miks 20. SS-diviisis võidelnud eestlastele on nüüd antud samad soodustused, mis on laskurkorpuse sõjameestel.

Afganistani veteran major Mihhail Timošin Matrossovi polgust sõnas, et NSVL armee on alati olnud osa rahvast. «Tänaseks on selgunud, et ükski ohver Gruusias, Osseetias, Armeenias ja Aserbaidžaanis ei langenud sõjaväelase kuuli läbi,» väitis Timošin.

Mihhail Lõssenko ütles, et see, mida veteranid tegid ei olnud ilmaasjata. «Tahame teile öelda, et ka meie ei kavatse alla anda ja kaitseme teid ja teie lapsi.» Seepeale said kokkutulnud 10 minuti jooksul osa võitluskunstide lühikursusest kaheksa noormehe esitluses.

Loeti ette pöördumine Eesti töötajatele üleskutsega koonduda võitluseks N.Liidu terviklikkuse eest ning natsionalismi ja separatismi vastu.

10.05.1991

09.05.2017 11.05.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto