Sisukord
Arvamus
Postimees
18.02.2020
Lapsele võib kõige ohtlikum olla kodu (1) Eesti Paarisaja õpetaja keeleoskus alla nõutu Apteegiketid ootavad riigikogu järgmist käiku Saeveskit ähvardab materjalipuudus Majandus Yandex.Taxi tegutseb Eestis seadusvastaselt (1) Alaealine saab poest suitsu ja viina lihtsa vaevaga Välismaa Lätlased kutsuvad tüli tõttu boikoteerima Taani suhkrut ja Lego klotse (2) Torm Dennis uputas Suurbritanniat Turistitõkke püstitamine Rooma sümboli ümber ärritab ajaloolasi Arvamus Juhtkiri: igav ja turvaline Balti riik (1) Aimar Altosaar: hoiame oma au ja väärikust Krista Kodres: humanitaarteadused, kunstid ning teadmistepõhine Eesti Neeme Raud: Trump peab silmas raha ja kasu Sandra Haugas: haridus ja pered ei vaja koolikatseid Meie Eesti Erkki Koort: Kanuti aed ja uusarendus Helina Maasing: kuidas luua linnaplaneerimisega turvatunnet Kultuur Põhjus, miks ameeriklased Trumpi valivad (2) Sport Imelaps Hålandi suur unistus: Dortmundi kaudu Inglismaa meistriks Uus spordiseadus piirab sportlastele suurte stipendiumide maksmist Tervis Eestlane Aasias – kuidas trotsida koroonaviirust? Tartu Trammi Tartusse toomiseks kulub kümme aastat ja 400 miljonit eurot Mait Raava: kliinikum peab valima endale arstist juhi Eili Arula: Eesti Laulu on Tartusse väga vaja Tartumaa Kuldse Tammeoksa kandjate read täienevad Hotellipidajatel tuleb üha enam arvestada lastega peredega BMX-krossis tõid tartlased karikavõistlustelt mitu esikohta Veel neli kuud ning soomeugrilased peavad Eesti Rahva Muuseumis maailmakongressi Meelelahutus Koomiks Sudoku

Peeter Langovitsi tagasivaade: mai saabus põlenguga olümpiakeskuses

2 min lugemist

Volbriööst sai 1995. aastal tuletõrjujatele tõsine katsumus. Ärevakstegev väljakutse saabus tuletõrje- ja päästeametile kell 3.07. Tallinna Olümpiapurjespordikeskuses valves olnud turvamees teatas tulekahjust tollase Pirita hotelliga samas majas teisel korrusel paiknevas linlaste seas populaarses Salocenteri kaubamajas.

Läbi sombuse linna kihutasid tuletõrjujad Pirita poole. Pirita olümpiakeskusest tõusis paksu musta suitsu ja kuna hoonestus asus ka hotell, oli antud kõrgendatud häire. Kõigepealt jõudis kohale Pirita komando, seejärel kokku 16 tuletõrjeautot linna kõigist päästekomandodest. Tuli levis kiiresti ja keskuse katusest olid leegid väljas. Õnneks suudeti panna tule levikule piir ja sellega säästa põlengust purjespordikeskuse teised osad.

Üle nelja tunni ränka tööd, kahjutuli sai kustutatud kell 7.30. Kaubamaja lai kaubasortiment – toidukaubad, kosmeetika, riided, autokeemia, mänguasjad, sisustuskaubad ja muu pudi-padi – põhjustas objektil levivaid mürgiseid gaase, mis raskendasid kustutustöid. Ära põles 400 ruutmeetrit müügipinda, kahjustada said kõrvalruumid, restoran ning katus. Hävinud suures müügisaalis ulatus tuletõrjujate sõnul veetase kustutustööde lõppedes lausa poolde säärde.

Inimesed õnneks viga ei saanud ja tuletõrje saabudes olid seal olnud töötajad ohutsoonist välja toimetatud. Kuna hotell ja pood asusid eraldi seisvates osades, siis otsest ohtu hotellile polnud ning selle elanikke ei evakueeritud.

Olümpiapurjespordikeskuse direktor Raimo Kägu rääkis, et tulekahjust teatas purjespordikeskuses valvanud ESSi turvamees. Samal ajal hakkas tööle ka müügisaali tuletõrjesignalisatsioon. Poe oma valvur ei viibinud ilmselt seal, sest siis oleks põlengust kiiremini teatatud. Oskuslik tegutsemine hoidis ära tule leviku suuremale alale ja päästis olümpiakeskuse mahapõlemisest.

Tuli sai alguse abiruumist, mida töötajad kasutasid puhkenurgana. Seal puudusid signalisatsiooniseadmed. Tulekahju oletatavaks põhjuseks peeti elektriseadmete hooletut kasutamist.

Perefirmal AS Salocenter hävis müügisaal koos sisustusega ja kahe miljoni krooni eest kaupa. Õnneks jäi tulest puutumata maja viiendal korrusel asunud Salocenteri mööblisalong ning suurt kahju kannatanud firma lootis oma tegevust jätkata sellel pinnal. Kahjuks puudusid nii AS Tallinna Olümpiapurjespordikeskusel kui firmal kindlustuslepingud ning kõik kahjud nende kanda.

Seotud lood
17.02.2020 18.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto