Sisukord
Uudised
Tänane leht
03.05.2017
Eesti Horoskoop Mälumäng Palju õnne Dilbert Esikülg 3.05 Male Prokuratuur süüdistab Riho Soonikut omastamises Eestis on visiidil Briti kuningapere liige (1) Mootorrattur Varik palkas appi kurikuulsa kaitsepolitseiniku (1) Kohus mõistis Sillamäe tehnoülevaatajad tingimisi vangi Ratas: julgeolek algab perekonnast Ühendkooli loomine annab võimaluse vabaneda Saluveerist (2) Reps: koorijuht ei salligi vahelesegamist (2) Majandus Trump kaalub hiidpankade lõhkumist (5) Gazpromi Euroopa uksesuu valvurid (9) Netikaubandus ei suuda veel Eesti jaepoode lüüa Jaotuspunktis on märksa karmimad turvanõuded Välismaa Prantsuse presidendikandidaadid muutuvad sõjakamaks KOHALIK VAADE: Leedu peab alkoholi vastu džihaadi (13) Brexit tähendab Saksa külakesele sattumist Euroopa Liidu keskmesse Aktivistid peavad hüdroenergiat ohuks Horvaatia rikkumatule loodusele Merkeli ja Putini kohtumisel ootamatusi ei tekkinud Välismaa lühiuudised 03.05.2017 Arvamus Jaak Jõerüüt: liiga paljud erakonnad ei saa aru, kes on nende valija (11) Erkki Bahovski: Põhja-Korea seos vaba Eestiga (2) Juhan Mellik: terrorist võidavad (peaaegu) kõik (2) Juhtkiri: ees seisab «karm» Brexit (1) Postimees 1997. aastal: hävitajad Tartu taevas Katrin Idla, Marek Strandberg: me ei tea peaaegu midagi sellest, kuidas Rail Balticut juhitakse (1) Kultuur Enesetsensuuri kammitsevad kriipsud kasvamise teel (1) NO99 viib «Pööriöö une» Berliini Värsket verd ja espriid Väsinud, kuid õnnelikud eurolaulikud asusid teele Korfesti nooruslik otsingulisus Sport Sõudjad said esimeseks MK-etapiks koosseisud paika Kas 14. katse toob Gianluigi Buffonile ihaldatud karika? Tartu üks samm kuristikuni: kesine koosseis, liidri puudumine ja vaimne pinge Graniidist naljahammas tõusis suurimate sekka Tartu Nutiparkla hoiab ise jalgrattaid lukus Tihenev konkurents sunnib Cinamoni kino täielikult uuenema (1) Valimisaasta tööplaanis on 31 kilomeetrit kõnni- ja rattateid Jüri Kõre: miks abielus mehed saavad rohkem armastust ja raha? Tartu korvpallurid on sattunud ootamatult täbarasse seisu. Miks küll nii? Patsientide kiidetud arstid šokolaadi ja lillekimpe ei vaja (1) Naisi ja mehi paistab piltidel võrdselt, ent naised on paljamad Enam kui kaks aastat käinud Kaarsilla ehitusse andis panuse õlletehaski Hiina keeles emast rääkides võib jutt kergelt rappa minna Meelelahutus Koomiks Sudoku

Hiina keeles emast rääkides võib jutt kergelt rappa minna

3 min lugemist
Shanghaist pärit Cheng Cheng on oma kodumaal üliõpilase rollis, Tartus veetis ta aga ühe õppeaasta vabatahtliku hiina keele õpetajana, andes tunde gümnasistidele Jaan Poska gümnaasiumis (pildil) ja 4.-5. klassi õpilastele Karlova koolis. FOTO: Margus Ansu

Habras ja vaoshoitud Cheng Cheng, 24-aastane üliõpilane Shanghaist, õpetas vaid pisut üle poole aasta Tartu kooliõpilastele hiina keelt. Sellest piisas, et kahel tema õpilasel õnnestus kinni panna hiina keele võistlus ja üks neist sõidab terveks aastaks Hiina õppima.

Tellijale Tellijale

Mõni asi tundub eestlasele teinekord keeruline kui hiina keel. Kuid tegelikult on see kohatu võrdlus, sest selle kauge maa keel pole sugugi nii raske. Ei ole selles käändeid ega pöördeid, tuleb vaid ettevaatlik olla, et peentes hääldusnüanssides eksides kedagi ei solvaks.

Brita Lii Sei oli varem omal käel juba interneti abiga pool aastat hiina keelt õppinud. Õige häälduse sai ta selgeks aga siis, kui Shanghai rahandus- ja majandusülikoolis hiina keele võõrkeelena õpetamist tudeeriv Cheng Cheng läinud aasta oktoobris vabatahtlikuna Tartu Jaan Poska gümnaasiumisse õpetajaks asus.

02.05.2017 04.05.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto