Sisukord
Korvpall
Tänane leht
03.05.2017
Eesti Horoskoop Mälumäng Palju õnne Dilbert Esikülg 3.05 Male Prokuratuur süüdistab Riho Soonikut omastamises Eestis on visiidil Briti kuningapere liige (1) Mootorrattur Varik palkas appi kurikuulsa kaitsepolitseiniku (1) Kohus mõistis Sillamäe tehnoülevaatajad tingimisi vangi Ratas: julgeolek algab perekonnast Ühendkooli loomine annab võimaluse vabaneda Saluveerist (2) Reps: koorijuht ei salligi vahelesegamist (2) Majandus Trump kaalub hiidpankade lõhkumist (5) Gazpromi Euroopa uksesuu valvurid (9) Netikaubandus ei suuda veel Eesti jaepoode lüüa Jaotuspunktis on märksa karmimad turvanõuded Välismaa Prantsuse presidendikandidaadid muutuvad sõjakamaks KOHALIK VAADE: Leedu peab alkoholi vastu džihaadi (13) Brexit tähendab Saksa külakesele sattumist Euroopa Liidu keskmesse Aktivistid peavad hüdroenergiat ohuks Horvaatia rikkumatule loodusele Merkeli ja Putini kohtumisel ootamatusi ei tekkinud Välismaa lühiuudised 03.05.2017 Arvamus Jaak Jõerüüt: liiga paljud erakonnad ei saa aru, kes on nende valija (11) Erkki Bahovski: Põhja-Korea seos vaba Eestiga (2) Juhan Mellik: terrorist võidavad (peaaegu) kõik (2) Juhtkiri: ees seisab «karm» Brexit (1) Postimees 1997. aastal: hävitajad Tartu taevas Katrin Idla, Marek Strandberg: me ei tea peaaegu midagi sellest, kuidas Rail Balticut juhitakse (1) Kultuur Enesetsensuuri kammitsevad kriipsud kasvamise teel (1) NO99 viib «Pööriöö une» Berliini Värsket verd ja espriid Väsinud, kuid õnnelikud eurolaulikud asusid teele Korfesti nooruslik otsingulisus Sport Sõudjad said esimeseks MK-etapiks koosseisud paika Kas 14. katse toob Gianluigi Buffonile ihaldatud karika? Tartu üks samm kuristikuni: kesine koosseis, liidri puudumine ja vaimne pinge Graniidist naljahammas tõusis suurimate sekka Tartu Nutiparkla hoiab ise jalgrattaid lukus Tihenev konkurents sunnib Cinamoni kino täielikult uuenema (1) Valimisaasta tööplaanis on 31 kilomeetrit kõnni- ja rattateid Jüri Kõre: miks abielus mehed saavad rohkem armastust ja raha? Tartu korvpallurid on sattunud ootamatult täbarasse seisu. Miks küll nii? Patsientide kiidetud arstid šokolaadi ja lillekimpe ei vaja (1) Naisi ja mehi paistab piltidel võrdselt, ent naised on paljamad Enam kui kaks aastat käinud Kaarsilla ehitusse andis panuse õlletehaski Hiina keeles emast rääkides võib jutt kergelt rappa minna Meelelahutus Koomiks Sudoku

Tartu üks samm kuristikuni: kesine koosseis, liidri puudumine ja vaimne pinge

3 min lugemist
Tartu mängijate ja Gert Kullamäe näod on põhjusega mõtlikud. Asjad ei suju kohe üldse. FOTO: MARGUS ANSU/PM/SCANPIX BALTICS

Korvpallihooaja üks suuremaid üllatusi on ühe mängu kaugusel. Rapla Avis Utilitas juhib kolme võiduni peetavat Eesti meistrivõistluste poolfinaali Tartu Ülikooli vastu 2:0. Tartu meeskond pole finaalist eemale jäänud pärast 2003. aasta kevadet. Toona selgitasid parima TTÜ/A. Le Coq ja Kalev. Viimati oldi poolfinaalis suurtes raskustes üle-eelmisel hooajal Rakvere Tarva vastu, siis pääseti finaali 3:2 paremusega.

Tartu keerulist seisu aitavad lahti mõtestada meeskonda kunagi juhendanud Üllar Kerde ja praegune peatreener Gert Kullamäe.

Tellijale Tellijale

«Midagi suurt vaadata pole. Pole mängulist emotsiooni, mis play-off'is peaks olema,» ütleb Kerde esiti. Mis on Tartu probleemide alus? Kõik algab komplekteeritusest ja Tartu võistkond on poolik, leiab Kerde. Liialt on sarnaseid mängijaid, kes ei täienda üksteist.

«Play-off'ides suudavad hästi esineda teatud mängijad. Kui näiteks Dominikas Milkat vaadata, siis ka eelmisel hooajal väikses Kalevis oli ta play-off'is kadunud. On treenerid ja mängijad, kes on olulistes mängudes pildil, ja on teised, kes pole,» toob Kerde näite. See on vaimne tugevus ja ka sellele peaks juba sügisel meeskonda komplekteerides mõtlema.

«Pole ju üllatav, et Aivar Kuusmaa endise mängumehena on suutnud meeskonna vormi hästi ajastada. Ta on sama suutnud ka varem. Samas peab selleks olema ka terve hooaeg mingi alus loodud, kuhu peale seda tippvormi sättida. Tartu seeläbi peab mõtlema, kus mööda on lastud,» ütleb endine Tartu klubi peatreener.

02.05.2017 04.05.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto