E, 23.05.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Enam kui kaks aastat käinud Kaarsilla ehitusse andis panuse õlletehaski

Ene Puusemp
, ajakirjanik
Enam kui kaks aastat käinud Kaarsilla ehitusse andis panuse õlletehaski
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
1959. aasta aprill. Silla sõrestik on vintsi abil kunagise Kivisilla kaldasammastele tõmmatud. Järgnevad silla metallkonstruktsiooni betoneerimistööd.
1959. aasta aprill. Silla sõrestik on vintsi abil kunagise Kivisilla kaldasammastele tõmmatud. Järgnevad silla metallkonstruktsiooni betoneerimistööd. Foto: Ants Linnardi erakogu

60 aastat tagasi hakati sõjas hävinud massiivse Kivisilla asemele rajama uut jalakäijate silda. Ehitus kestis üle kahe aasta. Sellele eelnenud 18 aastat vedasid paadimehed inimesi kesklinna kaldalt Ülejõe kaldale.

Praegu seisab Kaarsilla mõlema otsa juures tahvel teadaandega, et sild on pikemat aega remondis. Liiklus on aprillist oktoobrini suletud.  Kuid mis on tänapäeval kuus kuud sõjajärgse 18 aastaga võrreldes! Sõjajärgsetel aastatel tõid inimesi ühelt Emajõe kaldalt teisele paadimehed, sest võimas Kivisild lasti 1941. aasta sõjasuvel õhku. 

Foto: Ants Linnardi erakogu
Märksõnad
Salvesta lood hiljem lugemiseks!
Minu lood
Eesti uudised
Majandus
Maailm
Arvamus
Kultuur
Sport
Tartu Postimees
Tagasi üles