Sisukord
Eesti
Tänane leht
03.05.2017
Eesti Horoskoop Mälumäng Palju õnne Dilbert Esikülg 3.05 Male Prokuratuur süüdistab Riho Soonikut omastamises Eestis on visiidil Briti kuningapere liige (1) Mootorrattur Varik palkas appi kurikuulsa kaitsepolitseiniku (1) Kohus mõistis Sillamäe tehnoülevaatajad tingimisi vangi Ratas: julgeolek algab perekonnast Ühendkooli loomine annab võimaluse vabaneda Saluveerist (2) Reps: koorijuht ei salligi vahelesegamist (2) Majandus Trump kaalub hiidpankade lõhkumist (5) Gazpromi Euroopa uksesuu valvurid (9) Netikaubandus ei suuda veel Eesti jaepoode lüüa Jaotuspunktis on märksa karmimad turvanõuded Välismaa Prantsuse presidendikandidaadid muutuvad sõjakamaks KOHALIK VAADE: Leedu peab alkoholi vastu džihaadi (13) Brexit tähendab Saksa külakesele sattumist Euroopa Liidu keskmesse Aktivistid peavad hüdroenergiat ohuks Horvaatia rikkumatule loodusele Merkeli ja Putini kohtumisel ootamatusi ei tekkinud Välismaa lühiuudised 03.05.2017 Arvamus Jaak Jõerüüt: liiga paljud erakonnad ei saa aru, kes on nende valija (11) Erkki Bahovski: Põhja-Korea seos vaba Eestiga (2) Juhan Mellik: terrorist võidavad (peaaegu) kõik (2) Juhtkiri: ees seisab «karm» Brexit (1) Postimees 1997. aastal: hävitajad Tartu taevas Katrin Idla, Marek Strandberg: me ei tea peaaegu midagi sellest, kuidas Rail Balticut juhitakse (1) Kultuur Enesetsensuuri kammitsevad kriipsud kasvamise teel (1) NO99 viib «Pööriöö une» Berliini Värsket verd ja espriid Väsinud, kuid õnnelikud eurolaulikud asusid teele Korfesti nooruslik otsingulisus Sport Sõudjad said esimeseks MK-etapiks koosseisud paika Kas 14. katse toob Gianluigi Buffonile ihaldatud karika? Tartu üks samm kuristikuni: kesine koosseis, liidri puudumine ja vaimne pinge Graniidist naljahammas tõusis suurimate sekka Tartu Nutiparkla hoiab ise jalgrattaid lukus Tihenev konkurents sunnib Cinamoni kino täielikult uuenema (1) Valimisaasta tööplaanis on 31 kilomeetrit kõnni- ja rattateid Jüri Kõre: miks abielus mehed saavad rohkem armastust ja raha? Tartu korvpallurid on sattunud ootamatult täbarasse seisu. Miks küll nii? Patsientide kiidetud arstid šokolaadi ja lillekimpe ei vaja (1) Naisi ja mehi paistab piltidel võrdselt, ent naised on paljamad Enam kui kaks aastat käinud Kaarsilla ehitusse andis panuse õlletehaski Hiina keeles emast rääkides võib jutt kergelt rappa minna Meelelahutus Koomiks Sudoku

Ratas: julgeolek algab perekonnast

6 min lugemist
Peaminister Jüri Ratas (vasakul) vestlemas loo autoriga Stenbocki majas. Valitsusjuhi juttu kuulavad laua ääres ka tema nõunikud. FOTO: Mihkel Maripuu / Postimees

Keskerakonna ja valitsuse juht Jüri Ratas on seisukohal, et Eesti julgeoleku tagamiseks tuleb tegeleda ka iibeprobleemiga. «Julgeolekut tagataksegi oma rahvale ja riigile, ning mis riik see on, kui siin ei ela mingil hetkel enam ühtegi inimest?» küsib ta.

Tellijale Tellijale

- Eesti julgeoleku puhul räägitakse väga palju NATOst, liitlastest ja sõjatehnikast, aga kas olete minuga nõus, et julgeoleku tagamine on tegelikult peidus peaaegu kõigis eluvaldkondades: haridussüsteemis, sotsiaalsüsteemis, meditsiinis, keskkonnakaitses?

Julgeolekupoliitika alusdokumendi eelnõu seda just käsitlebki. Esmakordselt on see riigikantselei all ja peaministri kaitsta riigikogus. See käsitlebki terviklahendust Eesti ühiskonnast, aga ka terviklahendust valitsuse sektoris. Kindlasti ei alga julgeolek  riigikogust või Stenbocki majast, vaid meie perekonnast. See algab meie lastetoast, lasteaiast, koolist ja kasvab sealt edasi.

02.05.2017 04.05.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto