Sisukord
Sõbranna
Postimees
18.02.2020
Lapsele võib kõige ohtlikum olla kodu (1) Eesti Paarisaja õpetaja keeleoskus alla nõutu Apteegiketid ootavad riigikogu järgmist käiku Saeveskit ähvardab materjalipuudus Majandus Yandex.Taxi tegutseb Eestis seadusvastaselt (1) Alaealine saab poest suitsu ja viina lihtsa vaevaga Välismaa Lätlased kutsuvad tüli tõttu boikoteerima Taani suhkrut ja Lego klotse (2) Torm Dennis uputas Suurbritanniat Turistitõkke püstitamine Rooma sümboli ümber ärritab ajaloolasi Arvamus Juhtkiri: igav ja turvaline Balti riik (1) Aimar Altosaar: hoiame oma au ja väärikust Krista Kodres: humanitaarteadused, kunstid ning teadmistepõhine Eesti Neeme Raud: Trump peab silmas raha ja kasu Sandra Haugas: haridus ja pered ei vaja koolikatseid Meie Eesti Erkki Koort: Kanuti aed ja uusarendus Helina Maasing: kuidas luua linnaplaneerimisega turvatunnet Kultuur Põhjus, miks ameeriklased Trumpi valivad (2) Sport Imelaps Hålandi suur unistus: Dortmundi kaudu Inglismaa meistriks Uus spordiseadus piirab sportlastele suurte stipendiumide maksmist Tervis Eestlane Aasias – kuidas trotsida koroonaviirust? Tartu Trammi Tartusse toomiseks kulub kümme aastat ja 400 miljonit eurot Mait Raava: kliinikum peab valima endale arstist juhi Eili Arula: Eesti Laulu on Tartusse väga vaja Tartumaa Kuldse Tammeoksa kandjate read täienevad Hotellipidajatel tuleb üha enam arvestada lastega peredega BMX-krossis tõid tartlased karikavõistlustelt mitu esikohta Veel neli kuud ning soomeugrilased peavad Eesti Rahva Muuseumis maailmakongressi Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Kas tahad sitkeks saada? Tee nii nagu Ameerika sõdurid!

5 min lugemist
  • Mis juhtub tuntud reisimehe Väino Laisaarega pärast iga reisi?
  • Kuidas võidelda vanade halbade harjumuste vastu?
  • Mida teha, kui keha pärast füüsilist raputamist endast valusalt märku annab?
  • Mis mõte on end paremasse vormi viia, kui sportlik tulemus pole eesmärk?
Reisimees Väino Laisaar CrossCore'i lintidega treenimas. FOTO: Eero Vabamägi / Postimees

Värvika suuvärgiga jutuvestjana ja kindla käega operaatorina tuntud reisimees Väino Laisaar leidis uue mooduse, kuidas kehas sitkust ja erksust arendada. Kõik vanad ja läbiproovitud moodused olid ajapikku muutunud hirmus üksluiseks.

Tellijale

Iga kord, kui Väino Laisaar reisi ette võtab, teab ta täpselt, millega see lõpeb. Ta võtab kaalus juurde. Sest palju on istumist, eriti automatkadel – tema reisisarja «4x4» endise NSV Liidu avarustesse olete ju ometi näinud, eks? Ja kes lugenud ka tema naturalistlikku seiklusraamatut «4x4 reisid. Elu läbi kolme silma», mäletab sealt ilmselt, millist mõnu ta tundis, kui sai kuskil Venemaa kolkas rasvaseid pirukaid endale sisse vohmida. «Jood limonaadi peale ja tunned elust mõnu,» lausub Laisaar (39).

Nii on ta alati – välja arvatud tookord, kui tegi kamraadidega kahekuise Tšukotka-reisi ilma naisteta – saabunud Eestisse tagasi, kolm-neli lisakilo vöö vahel. Nii et riideid on keeruline selga ajada, tunnistab Laisaar.

Tema sada kilo on 178-sentimeetrise pikkuse juures pehmelt öeldes igati mehelik näit. Liigagi mehelik. Ideaali pakkuvate valemite järgi, teab Laisaar, peaks tal kilosid olema 82. Oleks üheksakümmendki, ütleb ta, võiks end palju paremini tunda. Üle-eelmisel aastal õnnestus tal kahandada kaalu 94 kilo peale – ja väga mõnus oli olla. «Siis oli uus suhe tärkamas, palju armastust oli õhus ja ei söönud üle,» meenutab Laisaar.

Väino Laisaar tundis juba esimese treeningu järgsel õhtul, et jalgade ja kõhuga pole lood kõige paremad. Need jäid kangeks. Ju pidid piimhappest pakitsema. Trepist oli raske üles minna.

Kuid vanad harjumused ei kao teatavasti kergelt. Üle kõige armastab ta šokolaadi.

Aga vanade harjumuste tekitatud tagajärgede vastu tasub siiski võidelda.

On Laisaargi võidelnud. On jooksnud spordisaalis lindil, vinnanud kangi, sikutanud sõudeergomeetrit, vändanud rattapukil. Ent mööngem: need kõik on üksluised tegevused. Nii ei maksa imestada, et need on varem või hiljem katki jäänud.

Kuu aega tagasi otsustas Laisaar proovida midagi sootuks uut ja teistsugust. Ta oli Tallinnas Zelluloosi spordiklubis varemgi märganud, et osa inimesi vehib imelike trossidega omapäraseid harjutusi teha. Mõni, kes näis tugevam, sai mängeldes hakkama, aga mõni, kahtlemata nõrgem, lõõtsutas kui auruvedur. Laisaarel tekkis huvi, aga julgust kaasa lüüa mitte. «Ma ei ole ju kaugeltki maailma parimas füüsilises vormis,» sõnab ta.

Viimaks siiski proovis.

«Väga kihvt asi!» kiidab ta. «Hoopis huvitavam kui niisama saalis aega surnuks vändata.»

17.02.2020 18.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto