Sisukord
Sõbranna
Postimees
06.05.2017
Eesti Kui lapsi ei ole, siis laename Galerii: teadusvõistlus «Rakett 69» sai endale ajaloo noorima võitja (2) Horoskoop Mälumäng Palju õnne Dilbert Tagakülg Male Legendaarse Kalevi spordihalli uksed on taas valla Sündide kõrghooaeg Vene välisministri lennuk rikkus Eesti õhupiiri Ühistupank kaebas inspektsiooni kohtusse Eesti lühiuudised Rakvere tsentristid tahavad uusi juhte Naiste aasta Eesti spordis Majandus Ühistupank kaebas inspektsiooni kohtusse Välismaa Pariisist väljas valitseb tülpimus Prantslased julgevad kastist välja vaadata EAS müüb Kagu-Aasias Eestit kui Euroopa Singapuri ELi suhteid Kagu-Aasiaga hoiab noor eestlane Kuueruutmeetrisest kodukontorist miljonilinna tippu (2) Paganama põikpäine naine Eesti hipsterõlled vallutavad Moskvat (1) Arvamus Ott Järvela: tippsport vajab radikaalsust! (1) Käed tööd täis Juhtkiri: see ongi see Eesti asi! Kaotame tipp-pianisti, võidame tippametniku Naiste aasta Eesti spordis Postimees 1925. aastal: Kesk- ja Lõuna-Eesti raudteede küsimus Madis-Ulf Regi päevik 2017: kummikutes Aphrodite, mida ütles Baskin, kes poliitikuist on idioot? Eiki Berg: «veelgi sidusama liidu» hääbumine (1) EKI keelekool: õigekeel ja õige keel Euroopa pärast rändekriisi – vaja võib minna radikaalseid muudatusi (4) Kultuur Nädala plaat. Reaalne virtuaalsus Aja auk. Free jazz võtab üle Sport Purjetamisbossid vetostasid seljahäda trotsinud Rammo ulja plaani FIFA tühistas Lionel Messi ülikarmi karistuse Alavormis Djokovic vallandas treenerid Spordi lühiuudised Venemaa ja Rootsi tegid lisaaja-ajalugu Howard Frier: ajaloolisest medalist ja needuse murdmisest Kellest saab kolmas eestlane F1 roolis? Salumets: eredaim mälestus Kalevi hallist on jänkidega mäng! Tallinn Legendaarse Kalevi spordihalli uksed on taas valla Tarbija Tarbija lühiuudised Õhkbatuutide kasutamisel tuleb tagada ohutus Suur hinnavõrdlus: kalleim ostukorv tuleb jätkuvalt Selverist AK Vikerkaar loeb. Enne kaanonimeistri õrna ja vangistavat haaret Betti Alveri omajuur Nädala plaat. Reaalne virtuaalsus Eesti kultuuri täheatlas: arbujate luule Ersats, aga üsna päris Urmas Kõljalg: globaalmuutuste mõistmise kullaauk peitub vanades kogudes Aja auk. Free jazz võtab üle Marek Tamm: Prantsusmaa ei ole ennast leidnud (3) Eiki Berg: «veelgi sidusama liidu» hääbumine (1) Peeter Langovitsi tagasivaade: mai saabus põlenguga olümpiakeskuses Euroopa pärast rändekriisi – vaja võib minna radikaalseid muudatusi (4) Arter Kuhu minna Horoskoop Jala kaotanud sõdur: «Esimene mõte oli, et võinuks ka hullemini minna!» (2) Uued moehitid: pidžaama, kittel ja kombinee Kaja Kallas: miks pole lennukis mõtet trügida Eestlased ei talu lähedat suhtlemist, nagu harrastavad eurooplased (2) Valimised Prantsusmaal: aasta emad prantsuse moodi (4) Eve ja Ira – need naised tuunivad Kuidas umbrohust lahti saada? Sööge see ära (2) Estofiilist viinapõletaja: viski tegemine on nagu ketšupi keetmine! (5) Kas tahad sitkeks saada? Tee nii nagu Ameerika sõdurid! Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Kas tahad sitkeks saada? Tee nii nagu Ameerika sõdurid!

5 min lugemist
  • Mis juhtub tuntud reisimehe Väino Laisaarega pärast iga reisi?
  • Kuidas võidelda vanade halbade harjumuste vastu?
  • Mida teha, kui keha pärast füüsilist raputamist endast valusalt märku annab?
  • Mis mõte on end paremasse vormi viia, kui sportlik tulemus pole eesmärk?
Reisimees Väino Laisaar CrossCore'i lintidega treenimas. FOTO: Eero Vabamägi / Postimees

Värvika suuvärgiga jutuvestjana ja kindla käega operaatorina tuntud reisimees Väino Laisaar leidis uue mooduse, kuidas kehas sitkust ja erksust arendada. Kõik vanad ja läbiproovitud moodused olid ajapikku muutunud hirmus üksluiseks.

Tellijale

Iga kord, kui Väino Laisaar reisi ette võtab, teab ta täpselt, millega see lõpeb. Ta võtab kaalus juurde. Sest palju on istumist, eriti automatkadel – tema reisisarja «4x4» endise NSV Liidu avarustesse olete ju ometi näinud, eks? Ja kes lugenud ka tema naturalistlikku seiklusraamatut «4x4 reisid. Elu läbi kolme silma», mäletab sealt ilmselt, millist mõnu ta tundis, kui sai kuskil Venemaa kolkas rasvaseid pirukaid endale sisse vohmida. «Jood limonaadi peale ja tunned elust mõnu,» lausub Laisaar (39).

Nii on ta alati – välja arvatud tookord, kui tegi kamraadidega kahekuise Tšukotka-reisi ilma naisteta – saabunud Eestisse tagasi, kolm-neli lisakilo vöö vahel. Nii et riideid on keeruline selga ajada, tunnistab Laisaar.

Tema sada kilo on 178-sentimeetrise pikkuse juures pehmelt öeldes igati mehelik näit. Liigagi mehelik. Ideaali pakkuvate valemite järgi, teab Laisaar, peaks tal kilosid olema 82. Oleks üheksakümmendki, ütleb ta, võiks end palju paremini tunda. Üle-eelmisel aastal õnnestus tal kahandada kaalu 94 kilo peale – ja väga mõnus oli olla. «Siis oli uus suhe tärkamas, palju armastust oli õhus ja ei söönud üle,» meenutab Laisaar.

Väino Laisaar tundis juba esimese treeningu järgsel õhtul, et jalgade ja kõhuga pole lood kõige paremad. Need jäid kangeks. Ju pidid piimhappest pakitsema. Trepist oli raske üles minna.

Kuid vanad harjumused ei kao teatavasti kergelt. Üle kõige armastab ta šokolaadi.

Aga vanade harjumuste tekitatud tagajärgede vastu tasub siiski võidelda.

On Laisaargi võidelnud. On jooksnud spordisaalis lindil, vinnanud kangi, sikutanud sõudeergomeetrit, vändanud rattapukil. Ent mööngem: need kõik on üksluised tegevused. Nii ei maksa imestada, et need on varem või hiljem katki jäänud.

Kuu aega tagasi otsustas Laisaar proovida midagi sootuks uut ja teistsugust. Ta oli Tallinnas Zelluloosi spordiklubis varemgi märganud, et osa inimesi vehib imelike trossidega omapäraseid harjutusi teha. Mõni, kes näis tugevam, sai mängeldes hakkama, aga mõni, kahtlemata nõrgem, lõõtsutas kui auruvedur. Laisaarel tekkis huvi, aga julgust kaasa lüüa mitte. «Ma ei ole ju kaugeltki maailma parimas füüsilises vormis,» sõnab ta.

Viimaks siiski proovis.

«Väga kihvt asi!» kiidab ta. «Hoopis huvitavam kui niisama saalis aega surnuks vändata.»

05.05.2017 08.05.2017
EELMINE
JÄRGMINE
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto