Sisukord
Arvamus
Postimees
04.05.2017
Eesti Horoskoop Mälumäng Palju õnne Dilbert Tagakülg Male Esikaas 4. 05. Kummardus Postimehe tegijatele Sõidujagajatele seatakse samasugused nõuded nagu taksodele Napsitanud kohtunik soovib ametist lahkuda Vallad korraldasid omadele palgaralli (5) Piirissaare elumuutust tähistati lindilõikamise talgutega Mees, kes lõi eesti ajakirjanduse Majandus Läti ja Leedu Prismale sai saatuslikuks poodide vähesus Metsatöösturid survestavad riiki (1) Eesti firma digiteerib Leedu metsandust Eesti majanduse lühiuudised Apple’il on tallel veerand triljonit Välismaa Kuidas Vene raha läbi Läti Le Peni kätte liikus EL lisas Brexiti läbirääkimistele õli tulle PERSOON: Iraanlanna, kellele öeldi neljas kord ei Erdoğan ja Putin kohtusid Sotšis Arvamus Taavi Minnik: Kreml fekaalide ja briljantrohelisega Navalnõi vastu (1) Jüri Laurson: pesumasin vanni kõrval ehk Liiga palju elektriõnnetusi (1) Ahto Lobjakas: May ja Juncker vormistavad lahutust (4) Daniel Pipes: Erdoğani viis mõistatust (5) Postimees 1935. aastal: Inglise kuninga juubelipidustuste sissejuhatus Juhtkiri: vallajuhtide palgatõus lahkumishüvitise nimel Kultuur Muusika- ja teatriakadeemia uus rektor on Ivari Ilja Sepa-Tom radikaalne sepp otse maa seest Sport FIFA soovib jalgpalli MMi Hiinale nihverdada? Põnev, aga ebatõenäoline teooria: Gerd Kanterist võib saada maailmarekordi omanik Rapla ei karda Tartus põruda Spordi lühiuudised Ott Tänak – ralliaasta 2017 kindlaima käega piloot Reali võitu oma silmaga tunnistanud Mart Seim: vägev! Epp Mäe tuli EMil medalile! Tartu Linn tõstab Ropka perearstid oma suurest majast välja (3) Tartu palkab oma pagulastele ametniku (1) Salvesti poes võib peagi käruga ostelda Vorbuse küla elanike joogivesi ei vasta nõuetele Kurdina sündinud poissi saavad jooksjad aidata Enduuromehed sätivad valmis radu ja tsikleid Aeg lendab ka Hiinalinnas, aga tuvid jäävad Meelelahutus Koomiks Sudoku

Taavi Minnik: Kreml fekaalide ja briljantrohelisega Navalnõi vastu

2 min lugemist
Vene opositsiooniaktivist Aleksei Navalnõi möödunud neljapäeval pärast briljantroheliserünnakut. FOTO: Evgeny Feldman/AP/Scanpix

Aleksei Navalnõist on viimase rohkem kui kümne aasta jooksul küpsenud tõsiseltvõetav poliitik. Tõeliselt heitlike vaadetega – selle aja jooksul on Navalnõi jõudnud kuuluda liberaalsesse Jablokosse, marssida suurvene šovinistide marsil esireas, agiteerida hääletama kommunistide poolt jne – kisakõrist tänavapoliitikust on saanud arvestatav tegija.

Peamine tõestus küpsemisest on see, et 2018. aastal Venemaa presidendiks kandideerida lubanud Navalnõi on oma kampaania üles ehitanud elegantselt ja professionaalselt, seevastu tema vastane kampaania on üles ehitatud idiootselt. Või kuidas teisiti nimetada tema loopimist fekaalide ning briljantrohelisega. Viimane rünnak 27. aprillil tõi Navalnõile kaasa tõsised tagajärjed, kuna see kahjustas tema nägemist.

Sellised rünnakud tõstatavad küsimusi. Näiteks, miks ei suuda vene korrakaitseorganid tuvastada ründajaid, samal ajal kui lihtsatel blogijatel kulus vaid mõni tund selgitamaks välja, et selle taga seisab suurvene liikumise SERB aktivist, endine Harkivi tituška Aleksandr Petrunko, kes möödunud aasta lõpus teenis 15 minutit kuulsust, lennutades ameerika fotograafi Jock Sturgesi Moskva näitusel oma uriini. Tema kaaslane oli sama organisatsiooni löömamees Aleksei Kulakov.

SERBi selgroo moodustavadki endised Harkivi ja Dnepropetrovski tituškad, kes 2014. aastal pidid olema vene eriteenistuste tööriistad ja tegema sama, mida nendesarnane lumpeniseerunud poolkriminaalne element tegi Donetskis ja Luganskis.

Kui see ebaõnnestus, leidsid nad peavarju Venemaal, kus nad on jätkanud oma tegevust  korrakaitseorganisatsioonide kaitse ja eriteenistuste patronaaži all. SERB on nautinud täielikku karistamatust ning saanud detailset informatsiooni rünnakute ettevalmistamiseks oma ohvrite liikumise kohta. Jutt ei käi ainult Navalnõist,  samasuguseid rünnakuid on toime pandud ka näiteks Julia Latõnina, Vjatšeslav Kovtuni ja teiste võimukriitiliste vene avaliku elu tegelaste vastu. Internetiavarustest võib leida palju videosid nii Petrunko kui ka teiste temasarnaste SERBi löömameeste korraldatud rünnakutest ning provokatsioonidest.

Video 27. aprilli rünnakust Navalnõile jõudis silmapilk ka Putini lähikondlasele ja Ozero kooperatiivi kaasasutajale Juri Kovaltšukile kuuluva REN-TV serverisse, kusjuures ründajate näod olid hägustatud. See kõik räägib võimude olematust soovist ründajaid tabada. Pigem vastupidi – keegi Kremlist näeb fekaalide ning briljantrohelise loopimises tõhusat meetodit võitluses nn viienda kolonniga.

Põhimõtteliselt näitab see aga, kui madalale on kistud täna Vene riigiaparaat ja kogu ühiskond: ÜRO Julgeolekunõukogus lärmab Venemaad esindav marsruuttaksojuht ning tänavatel ja kunstisaalides loobivad FSB kureeritud makaagid briljantrohelist ja fekaale.

Seotud lood
03.05.2017 05.05.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto