R, 2.12.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Eesti firma digiteerib Leedu metsandust

Lennart Ruuda
, reporter
Eesti firma digiteerib Leedu metsandust
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Timbeteri juht Anna-Greta Tsahkna kinnitab, et nende rakendus võimaldab millimeetri täpsusega puidu kogust mõõta, nii et metsaomanikke pole võimalik petta.
Timbeteri juht Anna-Greta Tsahkna kinnitab, et nende rakendus võimaldab millimeetri täpsusega puidu kogust mõõta, nii et metsaomanikke pole võimalik petta. Foto: Sander Ilvest

Eesti idufirma Timbeter sõlmis hiljaaegu lepingu Leedu riigimetskonnaga, kes hakkab kasutama eestlaste nutirakendust puiduvirnade mõõtmiseks ja metsanduse digiteerimiseks.

Ligi kolm aastat tagasi äriideede konkursi «Ajujaht» võitnud Timbeter on praeguseks esimese masendusoru üle elanud ja korraliku tehnoloogia välja arendanud ning on aeg murda uutele turgudele.

Leedu ongi siin esimene suur võit. «Kõik Leedu riigimetsa eest vastutavad tegelased hakkavad puitu mõõtma meie rakendusega,» ütles üks Timbeteri asutajaid ja juhte Anna-Greta Tsahkna. Lepingu suurus on paarsada tuhat eurot, mis on nende senist käivet arvestades kõva sõna. 2015. aastal oli ettevõtte müügitulu 18 000 eurot.

Märksõnad
Tagasi üles