Sisukord
Uudised
Postimees
18.02.2020
Eesti Paarisaja õpetaja keeleoskus alla nõutu Apteegiketid ootavad riigikogu järgmist käiku (3) Saeveskit ähvardab materjalipuudus (1) Majandus Yandex.Taxi tegutseb Eestis seadusvastaselt (9) Alaealine saab poest suitsu ja viina lihtsa vaevaga Välismaa Lätlased kutsuvad tüli tõttu boikoteerima Taani suhkrut ja Lego klotse (13) Torm Dennis uputas Suurbritanniat Turistitõkke püstitamine Rooma sümboli ümber ärritab ajaloolasi Arvamus Juhtkiri: igav ja turvaline Balti riik (5) Aimar Altosaar: hoiame oma au ja väärikust (4) Krista Kodres: humanitaarteadused, kunstid ning teadmistepõhine Eesti Neeme Raud: Trump peab silmas raha ja kasu (3) Sandra Haugas: haridus ja pered ei vaja koolikatseid (5) Meie Eesti Erkki Koort: Kanuti aed ja uusarendus (1) Helina Maasing: kuidas luua linnaplaneerimisega turvatunnet Kultuur Vaaderpassiga mees ilusalt õudsete fotode keskel Põhjus, miks ameeriklased Trumpi valivad (5) Sport Imelaps Hålandi suur unistus: Dortmundi kaudu Inglismaa meistriks Uus spordiseadus piirab sportlastele suurte stipendiumide maksmist Tervis Eestlane Aasias – kuidas trotsida koroonaviirust? Tartu Trammi Tartusse toomiseks kulub kümme aastat ja 400 miljonit eurot (9) Mait Raava: kliinikum peab valima endale arstist juhi (5) Eili Arula: Eesti Laulu on Tartusse väga vaja (1) Tartumaa Kuldse Tammeoksa kandjate read täienevad Hotellipidajatel tuleb üha enam arvestada lastega peredega BMX-krossis tõid tartlased karikavõistlustelt mitu esikohta Veel neli kuud ning soomeugrilased peavad Eesti Rahva Muuseumis maailmakongressi Meelelahutus Koomiks Sudoku

Vorbuse küla elanike joogivesi ei vasta nõuetele

1 min lugemist
Vorbuse küla ühisveevärgi joogivesi ei kõlba juua. FOTO: Peeter Langovits

Emajõe Veevärgi teatel ei vasta Vorbuse küla ühisveevärgi joogivesi sotsiaalministri määrusega kehtestatud joogivee nõuetele ning ettevõte ei soovita vett tarbida. 

Sotsiaalministri 31.07.2001 kehtestatud määruse «Joogivee kvaliteedi- ja kontrollinõuded ning analüüsimeetodid» kohaselt on joogivee lubatud fluoriidide sisaldud 1,5 milligrammi liitri kohta. 

Tähtvere valla kodulehel avaldatud teate järgi on Vorbuse küla ühisveevärgis fluoriidide sisaldus aga kaks milligrammi liitri kohta.

Emajõe Veevärgi tehnoloog Argo Müürsepp väitis Tartu Postimehele siiski, et tegelikult pole fluoriidide sisaldus vees nii suur. «See oli 1,6–1,7 milligrammi liitri kohta,» sõnas Müürsepp, kelle sõnul avastati normist suurem näit möödunud nädalal.

Müürsepa sõnul on probleemi põhjus pöördosmoosi membraanipumba rikkes. «See tähendab, et ei saavuta piisavat rõhku vee membraanidest läbilöömiseks, et soolasid välja võtta. Ja siis jääbki üle normi,» selgitas ta. 

Müürsepp kinnitas, et puurkaevust tulev vesi pole inimese tervisele ohtlik. «Osaline fluoriidide eraldamine käib, aga pumpade tootlikkus on  väiksem. Midagi ohtlikku ei tohiks olla, sest päris niinimetatud toorest vett me ei anna. Puhastame nii palju, kui on meie võimuses,» sõnas ta.

Sellegipoolest soovitab Emajõe Veevärk ajutiselt kasutada toidu valmistamisel teistest veeallikatest saadud vett või joogiveena fluoriidivaest pudelivett. Veevärgi klienditeeninduse andmetel on neil Vorbuse külas 28 lepingulist klienti. 

Müürsepa sõnul on pumba varuosad tellitud, aga millal need täpselt kohale jõuavad, ei osanud ta öelda. «Oleme rääkinud erinevate firmadega. Ma eeldan, et hiljemalt järgmise nädala alguseks on need osad kohal,» lausus Müürsepp. Maikuus kasutatud joogivee eest on firma lubanud tasu mitte võtta.

Seotud lood
17.02.2020 19.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto