Sisukord
Uudised
Postimees
04.05.2017
Eesti Horoskoop Mälumäng Palju õnne Dilbert Tagakülg Male Esikaas 4. 05. Kummardus Postimehe tegijatele Sõidujagajatele seatakse samasugused nõuded nagu taksodele Napsitanud kohtunik soovib ametist lahkuda Vallad korraldasid omadele palgaralli (5) Piirissaare elumuutust tähistati lindilõikamise talgutega Mees, kes lõi eesti ajakirjanduse Majandus Läti ja Leedu Prismale sai saatuslikuks poodide vähesus Metsatöösturid survestavad riiki (1) Eesti firma digiteerib Leedu metsandust Eesti majanduse lühiuudised Apple’il on tallel veerand triljonit Välismaa Kuidas Vene raha läbi Läti Le Peni kätte liikus EL lisas Brexiti läbirääkimistele õli tulle PERSOON: Iraanlanna, kellele öeldi neljas kord ei Erdoğan ja Putin kohtusid Sotšis Arvamus Taavi Minnik: Kreml fekaalide ja briljantrohelisega Navalnõi vastu (1) Jüri Laurson: pesumasin vanni kõrval ehk Liiga palju elektriõnnetusi (1) Ahto Lobjakas: May ja Juncker vormistavad lahutust (4) Daniel Pipes: Erdoğani viis mõistatust (5) Postimees 1935. aastal: Inglise kuninga juubelipidustuste sissejuhatus Juhtkiri: vallajuhtide palgatõus lahkumishüvitise nimel Kultuur Muusika- ja teatriakadeemia uus rektor on Ivari Ilja Sepa-Tom radikaalne sepp otse maa seest Sport FIFA soovib jalgpalli MMi Hiinale nihverdada? Põnev, aga ebatõenäoline teooria: Gerd Kanterist võib saada maailmarekordi omanik Rapla ei karda Tartus põruda Spordi lühiuudised Ott Tänak – ralliaasta 2017 kindlaima käega piloot Reali võitu oma silmaga tunnistanud Mart Seim: vägev! Epp Mäe tuli EMil medalile! Tartu Linn tõstab Ropka perearstid oma suurest majast välja (3) Tartu palkab oma pagulastele ametniku (1) Salvesti poes võib peagi käruga ostelda Vorbuse küla elanike joogivesi ei vasta nõuetele Kurdina sündinud poissi saavad jooksjad aidata Enduuromehed sätivad valmis radu ja tsikleid Aeg lendab ka Hiinalinnas, aga tuvid jäävad Meelelahutus Koomiks Sudoku

Vorbuse küla elanike joogivesi ei vasta nõuetele

1 min lugemist
Vorbuse küla ühisveevärgi joogivesi ei kõlba juua. FOTO: Peeter Langovits

Emajõe Veevärgi teatel ei vasta Vorbuse küla ühisveevärgi joogivesi sotsiaalministri määrusega kehtestatud joogivee nõuetele ning ettevõte ei soovita vett tarbida. 

Sotsiaalministri 31.07.2001 kehtestatud määruse «Joogivee kvaliteedi- ja kontrollinõuded ning analüüsimeetodid» kohaselt on joogivee lubatud fluoriidide sisaldud 1,5 milligrammi liitri kohta. 

Tähtvere valla kodulehel avaldatud teate järgi on Vorbuse küla ühisveevärgis fluoriidide sisaldus aga kaks milligrammi liitri kohta.

Emajõe Veevärgi tehnoloog Argo Müürsepp väitis Tartu Postimehele siiski, et tegelikult pole fluoriidide sisaldus vees nii suur. «See oli 1,6–1,7 milligrammi liitri kohta,» sõnas Müürsepp, kelle sõnul avastati normist suurem näit möödunud nädalal.

Müürsepa sõnul on probleemi põhjus pöördosmoosi membraanipumba rikkes. «See tähendab, et ei saavuta piisavat rõhku vee membraanidest läbilöömiseks, et soolasid välja võtta. Ja siis jääbki üle normi,» selgitas ta. 

Müürsepp kinnitas, et puurkaevust tulev vesi pole inimese tervisele ohtlik. «Osaline fluoriidide eraldamine käib, aga pumpade tootlikkus on  väiksem. Midagi ohtlikku ei tohiks olla, sest päris niinimetatud toorest vett me ei anna. Puhastame nii palju, kui on meie võimuses,» sõnas ta.

Sellegipoolest soovitab Emajõe Veevärk ajutiselt kasutada toidu valmistamisel teistest veeallikatest saadud vett või joogiveena fluoriidivaest pudelivett. Veevärgi klienditeeninduse andmetel on neil Vorbuse külas 28 lepingulist klienti. 

Müürsepa sõnul on pumba varuosad tellitud, aga millal need täpselt kohale jõuavad, ei osanud ta öelda. «Oleme rääkinud erinevate firmadega. Ma eeldan, et hiljemalt järgmise nädala alguseks on need osad kohal,» lausus Müürsepp. Maikuus kasutatud joogivee eest on firma lubanud tasu mitte võtta.

Seotud lood
03.05.2017 05.05.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto