Sisukord
Kultuur
Tänane leht
04.05.2017
Eesti Horoskoop Mälumäng Palju õnne Dilbert Tagakülg Male Esikaas 4. 05. Kummardus Postimehe tegijatele Sõidujagajatele seatakse samasugused nõuded nagu taksodele Napsitanud kohtunik soovib ametist lahkuda Vallad korraldasid omadele palgaralli (5) Piirissaare elumuutust tähistati lindilõikamise talgutega Mees, kes lõi eesti ajakirjanduse Majandus Läti ja Leedu Prismale sai saatuslikuks poodide vähesus Metsatöösturid survestavad riiki (1) Eesti firma digiteerib Leedu metsandust Eesti majanduse lühiuudised Apple’il on tallel veerand triljonit Välismaa Kuidas Vene raha läbi Läti Le Peni kätte liikus EL lisas Brexiti läbirääkimistele õli tulle PERSOON: Iraanlanna, kellele öeldi neljas kord ei Erdoğan ja Putin kohtusid Sotšis Arvamus Taavi Minnik: Kreml fekaalide ja briljantrohelisega Navalnõi vastu (1) Jüri Laurson: pesumasin vanni kõrval ehk Liiga palju elektriõnnetusi (1) Ahto Lobjakas: May ja Juncker vormistavad lahutust (4) Daniel Pipes: Erdoğani viis mõistatust (5) Postimees 1935. aastal: Inglise kuninga juubelipidustuste sissejuhatus Juhtkiri: vallajuhtide palgatõus lahkumishüvitise nimel Kultuur Muusika- ja teatriakadeemia uus rektor on Ivari Ilja Sepa-Tom radikaalne sepp otse maa seest Sport FIFA soovib jalgpalli MMi Hiinale nihverdada? Põnev, aga ebatõenäoline teooria: Gerd Kanterist võib saada maailmarekordi omanik Rapla ei karda Tartus põruda Spordi lühiuudised Ott Tänak – ralliaasta 2017 kindlaima käega piloot Reali võitu oma silmaga tunnistanud Mart Seim: vägev! Epp Mäe tuli EMil medalile! Tartu Linn tõstab Ropka perearstid oma suurest majast välja (3) Tartu palkab oma pagulastele ametniku (1) Salvesti poes võib peagi käruga ostelda Vorbuse küla elanike joogivesi ei vasta nõuetele Kurdina sündinud poissi saavad jooksjad aidata Enduuromehed sätivad valmis radu ja tsikleid Aeg lendab ka Hiinalinnas, aga tuvid jäävad Meelelahutus Koomiks Sudoku

Muusika- ja teatriakadeemia uus rektor on Ivari Ilja

3 min lugemist
FOTO: AFP / Scanpix

Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia (EMTA) valimiskogu valis eile kinnisel valimisistungil asutuse uueks rektoriks pianisti ja muusikapedagoogi Ivari Ilja, kes tähistas eile ka 58. sünnipäeva.

Tellijale Tellijale

Rektoriks kandideeris neli professorit: Ivari Ilja, Kerri Kotta, Toomas Vavilov ja Marje Lohuaru. Ilja osutus valituks esimeses valimisvoorus, kogudes 30 häält 55 võimalikust, Lohuaru sai 19 häält ning Kotta ja Vavilov kumbki kolm häält. Võiduks oleks piisanud 28 häälest.

Valimiskomisjoni esimees René Eespere lausus Postimehele, et Ilja võit esimeses valimisvoorus oli üllatus eelkõige kandidaatide arvu arvesse võttes. «Kui neid üles seadnud isikud oleksid seisnud oma kandidaadi taga ka valimistel, olnuks võitja selgumine esimeses voorus matemaatiliselt võimatu. Me olime valmis mitmeks vooruks ning ühtlasi võimaluseks, et seekord jääb rektor sootuks valimata,» sõnas ta.

03.05.2017 05.05.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto