Sisukord
Eesti
Postimees
04.05.2017
Eesti Horoskoop Mälumäng Palju õnne Dilbert Tagakülg Male Esikaas 4. 05. Kummardus Postimehe tegijatele Sõidujagajatele seatakse samasugused nõuded nagu taksodele Napsitanud kohtunik soovib ametist lahkuda Vallad korraldasid omadele palgaralli (5) Piirissaare elumuutust tähistati lindilõikamise talgutega Mees, kes lõi eesti ajakirjanduse Majandus Läti ja Leedu Prismale sai saatuslikuks poodide vähesus Metsatöösturid survestavad riiki (1) Eesti firma digiteerib Leedu metsandust Eesti majanduse lühiuudised Apple’il on tallel veerand triljonit Välismaa Kuidas Vene raha läbi Läti Le Peni kätte liikus EL lisas Brexiti läbirääkimistele õli tulle PERSOON: Iraanlanna, kellele öeldi neljas kord ei Erdoğan ja Putin kohtusid Sotšis Arvamus Taavi Minnik: Kreml fekaalide ja briljantrohelisega Navalnõi vastu (1) Jüri Laurson: pesumasin vanni kõrval ehk Liiga palju elektriõnnetusi (1) Ahto Lobjakas: May ja Juncker vormistavad lahutust (4) Daniel Pipes: Erdoğani viis mõistatust (5) Postimees 1935. aastal: Inglise kuninga juubelipidustuste sissejuhatus Juhtkiri: vallajuhtide palgatõus lahkumishüvitise nimel Kultuur Muusika- ja teatriakadeemia uus rektor on Ivari Ilja Sepa-Tom radikaalne sepp otse maa seest Sport FIFA soovib jalgpalli MMi Hiinale nihverdada? Põnev, aga ebatõenäoline teooria: Gerd Kanterist võib saada maailmarekordi omanik Rapla ei karda Tartus põruda Spordi lühiuudised Ott Tänak – ralliaasta 2017 kindlaima käega piloot Reali võitu oma silmaga tunnistanud Mart Seim: vägev! Epp Mäe tuli EMil medalile! Tartu Linn tõstab Ropka perearstid oma suurest majast välja (3) Tartu palkab oma pagulastele ametniku (1) Salvesti poes võib peagi käruga ostelda Vorbuse küla elanike joogivesi ei vasta nõuetele Kurdina sündinud poissi saavad jooksjad aidata Enduuromehed sätivad valmis radu ja tsikleid Aeg lendab ka Hiinalinnas, aga tuvid jäävad Meelelahutus Koomiks Sudoku

Vallad korraldasid omadele palgaralli

4 min lugemist
Omavalitsusjuhtide palgatõus FOTO: graafika: Alari Paluots

Kui tavaliselt Eestis vallavanemate palgad valimiste eel ei tõuse, siis viimase aasta jooksul tõstis tervelt 93 volikogu oma omavalitsusjuhi töötasu. Osa palgarallis osalejatest tunnistab, et sel ongi seos riigi lubatava lahkumishüvitisega.

Tellijale Tellijale

Nimelt saavad seaduse järgi sel sügisel riigilt 6–12 kuu palga suuruse lahkumiskompensatsiooni need omavalitsusjuhid, kes oktoobris rakenduva haldusreformi käigus oma praeguse töö kaotavad. Summa on individuaalne ja arvestatakse kahe aasta vastava ametikoha kuu keskmise ametipalga põhjal. Järelikult – mida kõrgem töötasu, seda suurem lahkumiskompensatsioon.

Tähelepanuväärne on, et palgatõstjate tabelis ei trooni mitte Eesti rikkaimad vallad Harju-, Tartu- ja Ida-Virumaal, vaid äärmaa pisivallad, keda aastaid on kimbutanud rahanappus. Lõviosa neist ootab haldusreformi järel liitmine naabritega.

03.05.2017 05.05.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto