N, 2.02.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Tallinna kerkib võimas kunstikeskus

Kirke Ert
, kultuuriajakirjanik
Tallinna kerkib võimas kunstikeskus
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Täna tutvustati 2018. aasta lõpus Noblessneri sadamalinnakus Eesti Kaasaegse Kunsti Arenduskeskuse (EKKAK) algatusel avatavat uut kunstikeskust.
Täna tutvustati 2018. aasta lõpus Noblessneri sadamalinnakus Eesti Kaasaegse Kunsti Arenduskeskuse (EKKAK) algatusel avatavat uut kunstikeskust. Foto: Mihkel Maripuu

Eile tutvustati 2018. aasta lõpus Tallinnas Noblessneri sadamalinnakus Eesti Kaasaegse Kunsti Arenduskeskuse (EKKAK) algatusel avatavat uut kunstikeskust.

Multifunktsionaalne kunstikeskus hakkab paiknema ajaloolises laevasüsteemide tsehhis (pildil), kus on ligi 900 ruutmeetrit pinda näituse- ja residentuuriprogrammiks, samuti auditoorium ning avatud kontorid. Uue kunstikeskuse sisearhitekt on Margit Argus büroost KAOS Arhitektid.

Arenduskeskuse direktori Karin Laansoo sõnul on tegemist Eesti kontekstis unikaalse ja pikaajalise visiooniga loodud keskusega, mis ühelt poolt on orgaaniliselt välja kasvanud partnerorganisatsioonide vajadustest ning teisalt soovib Tallinna kindlalt rahvusvahelisele kunstikaardile paigutada.

Eesti Kaasaegse Kunsti Arenduskeskus tähistas eile tulevases kodus ühtlasi oma viiendat sünnipäeva.

Märksõnad
Tagasi üles