Sisukord
Nädala näod
Postimees
18.02.2020
Lapsele võib kõige ohtlikum olla kodu (1) Eesti Paarisaja õpetaja keeleoskus alla nõutu Apteegiketid ootavad riigikogu järgmist käiku Saeveskit ähvardab materjalipuudus Majandus Yandex.Taxi tegutseb Eestis seadusvastaselt (1) Alaealine saab poest suitsu ja viina lihtsa vaevaga Välismaa Lätlased kutsuvad tüli tõttu boikoteerima Taani suhkrut ja Lego klotse (2) Torm Dennis uputas Suurbritanniat Turistitõkke püstitamine Rooma sümboli ümber ärritab ajaloolasi Arvamus Juhtkiri: igav ja turvaline Balti riik (1) Aimar Altosaar: hoiame oma au ja väärikust Krista Kodres: humanitaarteadused, kunstid ning teadmistepõhine Eesti Neeme Raud: Trump peab silmas raha ja kasu Sandra Haugas: haridus ja pered ei vaja koolikatseid Meie Eesti Erkki Koort: Kanuti aed ja uusarendus Helina Maasing: kuidas luua linnaplaneerimisega turvatunnet Kultuur Põhjus, miks ameeriklased Trumpi valivad (2) Sport Imelaps Hålandi suur unistus: Dortmundi kaudu Inglismaa meistriks Uus spordiseadus piirab sportlastele suurte stipendiumide maksmist Tervis Eestlane Aasias – kuidas trotsida koroonaviirust? Tartu Trammi Tartusse toomiseks kulub kümme aastat ja 400 miljonit eurot Mait Raava: kliinikum peab valima endale arstist juhi Eili Arula: Eesti Laulu on Tartusse väga vaja Tartumaa Kuldse Tammeoksa kandjate read täienevad Hotellipidajatel tuleb üha enam arvestada lastega peredega BMX-krossis tõid tartlased karikavõistlustelt mitu esikohta Veel neli kuud ning soomeugrilased peavad Eesti Rahva Muuseumis maailmakongressi Meelelahutus Koomiks Sudoku

Paganama põikpäine naine

1 min lugemist
Briti peaminister Theresa May sõnul Euroopa Komisjoni juht Jean-Claude Juncker veel avastab Brexiti-kõneluste käigus, et ta on üks paganama põikpäine naine. FOTO: CHINE NOUVELLE/SIPA/Scanpix

«Brexiti läbikukkumine seab ohtu brittide julgeoleku ja heaolu. Kui kõnelused ei õnnestu, on tagajärjed tõsised ja seda saavad tundma tavalised inimesed üle kogu riigi,» tulistas Briti peaminister Theresa May kolmapäeval Downing Streetil peetud kõnes.

Karmide sõnade tagamaid võib otsida möödunud nädalal toimunud May ja Euroopa Komisjoni presidendi Jean-Claude Junckeri õhtusöögist, millel peetud vestlus meediasse lekkis. Mayle jõudis kohale, et euroliit ei kavatsegi lahkulöömist brittide jaoks kergeks muuta.

Teisalt on Briti konservatiivid leidnud ELi näol ideaalse välisvaenlase, kelle abil oma populaarsust kasvatada. Nii võttiski May samas kõnes eriti jõuliselt rünnata ELi poliitikud, väites, et nad on Ühendkuningriiki ähvardanud ja püüdnud mõjutada 8. juunil toimuvaid üldvalimisi. Neljapäeval Inglismaal, Walesis ja Šotimaal toimunud kohalike valimiste tulemused annavad aga alust tõdeda, et tooride võetud strateegia ja May käredad sõnumid on leidnud truu hääletaja.

Seotud lood
17.02.2020 18.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto