E, 5.12.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Paganama põikpäine naine

Hanna-Hulda Reinkort
, välisuudiste toimetaja
Paganama põikpäine naine
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Briti peaminister Theresa May sõnul Euroopa Komisjoni juht Jean-Claude Juncker veel avastab Brexiti-kõneluste käigus, et ta on üks paganama põikpäine naine.
Briti peaminister Theresa May sõnul Euroopa Komisjoni juht Jean-Claude Juncker veel avastab Brexiti-kõneluste käigus, et ta on üks paganama põikpäine naine. Foto: CHINE NOUVELLE/SIPA/Scanpix

«Brexiti läbikukkumine seab ohtu brittide julgeoleku ja heaolu. Kui kõnelused ei õnnestu, on tagajärjed tõsised ja seda saavad tundma tavalised inimesed üle kogu riigi,» tulistas Briti peaminister Theresa May kolmapäeval Downing Streetil peetud kõnes.

Karmide sõnade tagamaid võib otsida möödunud nädalal toimunud May ja Euroopa Komisjoni presidendi Jean-Claude Junckeri õhtusöögist, millel peetud vestlus meediasse lekkis. Mayle jõudis kohale, et euroliit ei kavatsegi lahkulöömist brittide jaoks kergeks muuta.

Teisalt on Briti konservatiivid leidnud ELi näol ideaalse välisvaenlase, kelle abil oma populaarsust kasvatada. Nii võttiski May samas kõnes eriti jõuliselt rünnata ELi poliitikud, väites, et nad on Ühendkuningriiki ähvardanud ja püüdnud mõjutada 8. juunil toimuvaid üldvalimisi. Neljapäeval Inglismaal, Walesis ja Šotimaal toimunud kohalike valimiste tulemused annavad aga alust tõdeda, et tooride võetud strateegia ja May käredad sõnumid on leidnud truu hääletaja.

Märksõnad
Tagasi üles