Sisukord
Nädala näod
Postimees
25.02.2020
Siim Kallas näeb üha enam vajadust Eesti lobiregistri järele (6) Eesti Tallinn taastab Loodearmee kalmistu kabeli (1) Pärnus ja Haapsalus jäi kriisist meeter puudu Pidupäev koidust ehani Ilmalinnu valvsa pilgu all ole vaba kui lind Majandus Sajandi suurkuju võimas jalajälg Kinnisvaraäris läks «vanade sõprade» vahel jälle naginaks Läti viinaralli elab, kuid «pidu» on kõvasti lahjem Välismaa Itaalia viirusekolle teeb ülejäänud Euroopa murelikuks KOHALIK VAADE ⟩ Transnistria armee kohtleb nekruteid jõhkralt FOTOD ⟩ Trumpi tervitati Indias palvete ja raevuga Arvamus Juhtkiri: poliitiline riiginaine (13) Toomas Toomsalu: isevoolav särtsusõit (1) Kersti Kaljulaid: millega sa tegeled, armas riigikogu? (4) PRESIDENDI KÕNE ⟩ Annika Laats: Vargamäe Andrest töö õnnelikuks ei teinud (2) PRESIDENDI KÕNE ⟩ Vahur Kersna: president kui vanem õde (6) Meie Eesti Erkki Koort: kas majandus vs julgeolek? Erkki Koort: Eesti ambitsioonid ÜRO Julgeolekunõukogus Hiina draakon ja 5G-võrk (1) Erkki Koort: tellimus majandusluureks Kultuur Ilmalinnu valvsa pilgu all ole vaba kui lind «Kui pole kujutlusvõimet, siis ei sünni midagi uut» Sport Kriisa debüüt kinnistas uue põlvkonna tulekut Baltalt hooaja avastart, tõkkesprinterid jõudsid rekorditele lähedale Tervis Viljatus puudutab iga viiendat Eesti peret Tartu Kuus silmapaistvat tartlast pälvisid tunnustuse Käsmu kriidist lühtri turgutavad üles Tartu restauraatorid Remondi tõttu muutuvad rongide sõiduplaanid Taskusse tuleb veel üks sissepääs Meelelahutus Koomiks Sudoku

Naiste aasta Eesti spordis

1 min lugemist
Epp Mäe võitis karjääri teise täiskasvanute tiitlivõistluse medali. FOTO: Tairo Lutter

Eesti spordis on tiitlivõistluste medalite mõttes raskuskese olnud läbi ajaloo ikka meeste poole kaldu. Tänavu kipuvad rohkem tegusid tegema aga naised.

Aasta alguses noppis Kelly Sildaru esmalt freestyle-suusatamises X-mängude medaleid ja seejärel juba juunioride maailmameistritiitleid. Aprillis oli edukas tennisist Anett Kontaveit.

Kui tavaliselt on eestlased talvekuudega kätte saanud ka mõne täiskasvanute tiitilivõistluse medali, siis sel aastal tuli poodumikohta oodata koguni maini. Kui medal lõpuks tuli, noppis sellegi naissportlane. Kastanid tõi lõpuks tulest Epp Mäe, kes sai Novi Sadis maadluse Euroopa meistrivõistlustel kaela raskekaalu pronksmedali.

Kui kiita Eesti naissportlasi, siis samal ajal võib laita Eesti üldist spordisüsteemi. Kõik kolm nimetatud naissportlast on treenimist alustanud oma vanemate käe all ja tõusnud tippu just tänu perekonna toele, mitte Eesti spordisüsteemile.

Seotud lood
22.02.2020 25.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto