Sisukord
Arvamus
Postimees
06.05.2017
Eesti Kui lapsi ei ole, siis laename Galerii: teadusvõistlus «Rakett 69» sai endale ajaloo noorima võitja (2) Horoskoop Mälumäng Palju õnne Dilbert Tagakülg Male Legendaarse Kalevi spordihalli uksed on taas valla Sündide kõrghooaeg Vene välisministri lennuk rikkus Eesti õhupiiri Ühistupank kaebas inspektsiooni kohtusse Eesti lühiuudised Rakvere tsentristid tahavad uusi juhte Naiste aasta Eesti spordis Majandus Ühistupank kaebas inspektsiooni kohtusse Välismaa Pariisist väljas valitseb tülpimus Prantslased julgevad kastist välja vaadata EAS müüb Kagu-Aasias Eestit kui Euroopa Singapuri ELi suhteid Kagu-Aasiaga hoiab noor eestlane Kuueruutmeetrisest kodukontorist miljonilinna tippu (2) Paganama põikpäine naine Eesti hipsterõlled vallutavad Moskvat (1) Arvamus Ott Järvela: tippsport vajab radikaalsust! (1) Käed tööd täis Juhtkiri: see ongi see Eesti asi! Kaotame tipp-pianisti, võidame tippametniku Naiste aasta Eesti spordis Postimees 1925. aastal: Kesk- ja Lõuna-Eesti raudteede küsimus Madis-Ulf Regi päevik 2017: kummikutes Aphrodite, mida ütles Baskin, kes poliitikuist on idioot? Eiki Berg: «veelgi sidusama liidu» hääbumine (1) EKI keelekool: õigekeel ja õige keel Euroopa pärast rändekriisi – vaja võib minna radikaalseid muudatusi (4) Kultuur Nädala plaat. Reaalne virtuaalsus Aja auk. Free jazz võtab üle Sport Purjetamisbossid vetostasid seljahäda trotsinud Rammo ulja plaani FIFA tühistas Lionel Messi ülikarmi karistuse Alavormis Djokovic vallandas treenerid Spordi lühiuudised Venemaa ja Rootsi tegid lisaaja-ajalugu Howard Frier: ajaloolisest medalist ja needuse murdmisest Kellest saab kolmas eestlane F1 roolis? Salumets: eredaim mälestus Kalevi hallist on jänkidega mäng! Tallinn Legendaarse Kalevi spordihalli uksed on taas valla Tarbija Tarbija lühiuudised Õhkbatuutide kasutamisel tuleb tagada ohutus Suur hinnavõrdlus: kalleim ostukorv tuleb jätkuvalt Selverist AK Vikerkaar loeb. Enne kaanonimeistri õrna ja vangistavat haaret Betti Alveri omajuur Nädala plaat. Reaalne virtuaalsus Eesti kultuuri täheatlas: arbujate luule Ersats, aga üsna päris Urmas Kõljalg: globaalmuutuste mõistmise kullaauk peitub vanades kogudes Aja auk. Free jazz võtab üle Marek Tamm: Prantsusmaa ei ole ennast leidnud (3) Eiki Berg: «veelgi sidusama liidu» hääbumine (1) Peeter Langovitsi tagasivaade: mai saabus põlenguga olümpiakeskuses Euroopa pärast rändekriisi – vaja võib minna radikaalseid muudatusi (4) Arter Kuhu minna Horoskoop Jala kaotanud sõdur: «Esimene mõte oli, et võinuks ka hullemini minna!» (2) Uued moehitid: pidžaama, kittel ja kombinee Kaja Kallas: miks pole lennukis mõtet trügida Eestlased ei talu lähedat suhtlemist, nagu harrastavad eurooplased (2) Valimised Prantsusmaal: aasta emad prantsuse moodi (4) Eve ja Ira – need naised tuunivad Kuidas umbrohust lahti saada? Sööge see ära (2) Estofiilist viinapõletaja: viski tegemine on nagu ketšupi keetmine! (5) Kas tahad sitkeks saada? Tee nii nagu Ameerika sõdurid! Meelelahutus Koomiks Sudoku

Postimees 1925. aastal: Kesk- ja Lõuna-Eesti raudteede küsimus

1 min lugemist
Tapa raudteevaksal piduehtes enne idatiiva ümberehitamist vabariigi 10. aastapäeval 1928. FOTO: H. Allandi kogu

Milles õieti takistus peitub, et meie uute raudteede ehitamise kavad järjest keerulisemaks muutuvad? Meie arust küll selles, et ühtegi kava veel lõpulikult läbi kaalutud ja selgitatud pole.

Kord haaratakse ühest, kord teisest kavast kinni ja enne kui ühe või teise kohta suudetakse lõpuotsust teha, on juba kolmas-neljas kava päevakorrale kerkinud ning esimesed kalevi alla maetud. Liiga kergelt vahetatakse seisukohti ning pealiskaudselt kiidetakse juhuslikult ette pandud kava heaks. Ometi on meie tuleviku-raudteevõrgu arendamise sihtjooned sedavõrd tähtsad, et neid mitte üksiku kohahuviga siduda ei saa.

Kuuldavasti olevat aga mõnede raudteekavade või liinide ümberpaigutamise ettepanekute isadeks koguni üksikud isikud, kelle huvipiirkond sooviks näha raudteeliine võimalikult omast krundist või karjaaia tagant läbilõigatuna… Ja sarnased «ettepanekud» tahavad olla tõsised ja «üldistes huvides» põhjendatud!

Ei saa meie oma raudteevõrku arendada ka mõne üksiku maakonna või linna huvides – üldise raudteevõrgu väljaehitamise kiire iseloom sunnib uusi liine ehitama eesrinnas sinna, kust uutest liinidest kõigepealt kasu riigile ja rahvale koguulatuses.

Et meil puhtal kujul strateegilisi ja majanduslikke liine ehitada raske, siis peame neid ülesandeid koondama võimalikult igale ehitatavale liinile, õigemini iga uus liin peab kõiki ülesandeid – strateegia, transiidi ja sisekaubaveo alal – koos täita suutma.

6.05.1925

Seotud lood
05.05.2017 08.05.2017
EELMINE
JÄRGMINE
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto