P, 27.11.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Vene välisministri lennuk rikkus Eesti õhupiiri

Andres Einmann
, Eesti uudiste päevatoimetaja
Vene välisministri lennuk rikkus Eesti õhupiiri
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Eesti õhupiiri rikkumised
Eesti õhupiiri rikkumised Foto: Merilin Kukk

Kolmapäeva õhtul sisenes Vaindloo saare piirkonnas ilma diplomaatilise loata Eesti õhuruumi lennundusettevõttele Rossija kuuluv lennuk IL-96.

Lennuki transponder oli sisse lülitatud, piiririkkumise hetkel ei olnud lennukil Eesti lennuliiklusteenindusele esitatud lennuplaani ja puudus ka raadiokontakt, teatas kaitseväe peastaap.

Välisministeerium teavitas Venemaa Föderatsiooni saatkonda intsidendist.

Presidendi asjade valitsuse lennundusettevõtte Rossija lennukid IL-96 sõidutavad Venemaa kõrgeid riigitegelasi. Kolmapäeval sõitis Venemaalt Soome visiidile Venemaa välisminister Sergei Lavrov ning veebilehelt Flightradar on näha, et tema lennuki marsruut möödus Vaindloo saarest, vahendas ERR.

See oli tänavu esimene Eesti õhupiiri rikkumine Vene lennuki poolt. Mullu esines sarnaseid juhtumeid seitsmel korral. Õhupiiri rikkumised leiavad aset enamasti Vaindloo saare juures

Eesti õhuväe ülem kolonel Jaak Tarien ütles mullu novembris Postimehele, et kümne aasta jooksul on Vene lennukite sisenemised Eesti õhuruumi toimunud enamasti Vaindloo saare juures, kus Eesti piir teeb jõnksu. Soome lahe kohal lendavad lennukid peaksid tegema saare juures põhja poolt kaare, et Eesti piiri mitte rikkuda.

Märksõnad
Tagasi üles