Salumets: eredaim mälestus Kalevi hallist on jänkidega mäng!

Jaak Salumets. FOTO: Mihkel Maripuu

Helged mälestused, endised mängumehed ja suurte mängude aura. Eile said korvpallisõbrad oma lemmikala taas nautida Eesti korvpallimekas, legendaarses Kalevi hallis. Esialgu pidi vast renoveeritud halli avama Eesti võrkpallikoondise mäng, aga läks teisiti. Eestlaste südamesse eelkõige korvpallisaalina läinud hall õnnistati sisse korvpalliga, Kalev/Cramo ja Pärnu Sadama kolmanda Eesti meistrivõistluste poolfinaaliga.

Juba tund enne mängu algust on tee saali leidnud paljud endised korvpallurid, kes just Kalevi halli mängudega end ajalikku kirjutanud. Aleksei Tammiste, Jaak Salumets, Priit Tomson, aga ka noorema generatsiooni endised mängijad, nagu Margus Metstak, Aleksandr Karavajev, Indrek Rumma jt.

Tellijale Tellijale

Jaak Salumets vahetab enne mängu vanade sõpradega muljeid. Temal on selle halliga mälestusi rohkem kui küll. See on justkui teine kodu olnud. Esmalt pidas ta seal vägevaid lahinguid mängijana, hiljem treenerina. Eile sai Salumets Eesti korvpalliliidu presidendina vaadata ja hinnata, kas vana aja ja suurte võitude hõng on alles. Selles saalis sai Eesti jagu Ameerika Ühendriikidest ja Kalev võitis Nõukogude Liidu meistritiitli.

05.05.2017 08.05.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto