Sisukord
Eesti
Tänane leht
08.05.2017
Eesti Mälumäng Haldusreformi telgitagustes kavandatakse maakaupluste sulgemist (3) Dilbert Male Palju õnne Horoskoop Äpardunud tanklaröövel: olen katkine inimene (3) Tagakülg Esikülg 8. mai Majandus Külm hävitas Prantsusmaal osa veinitoodangust Majanduse lühiuudised Nortal sai USAs hiigellepingu Kildanafta on tagasi (4) Keskkonnaaktivistid jäävad piiriehitusest kõrvale Välismaa AJA PEEGEL: Nõukogude inimkatsed Totskojes Prantsusmaa sai oma häkkimisskandaali Valimistel hoidsid silma peal ka sõdurid Valimas käinud prantslaste südant vaevas ebavõrdsus Välismaa lühiuudised 7.05.2017 Arvamus Juhtkiri: lahing Euroopa pärast (30) Tallinna peaarhitekti vastulause: kuuldused miljööväärtuse surmast on liialdatud (5) Toomas Kruustük: tööjõupuudus pärsib Eesti tööstuse arengut (5) Olev Remsu: Putin ja Kadõrov – teineteise pantvangid Kultuur Eesti teater üle 20 aasta Tšehhovi festivalil (1) Ivari Ilja: soovin, et me eestlastena iseendale rohkem meeldiks Sport Spordi lühiuudised Prantsusmaa šokeeris Soomet! REPORTAAŽ: Rapla murdis Tartu ja kerkis korvpallipealinnaks! Kõige edukamaks meesmaadlejaks kerkis Eerik Aps Eesti vehklejate triumf Rio de Janeiros Dirigendi puudumine on halvanud tiitlikaitsja Infoneti mängu Sõudjad andsid peatreener Killingule kõvasti mõtteainet Ootamatult uhke vastuvõtu saanud Mäe sihib juba järgmist medalit Põnev uuendus suurendab Ingrid Puusta medališanssi EMil Tartu Sadama ehitusel rebenesid lahti vanad sõjahaavad Unistus uuest majast pani koolipere rehade järele haarama Spordipargi juht teab selle hädasid läbi ja lõhki Võitja läbis jooksumaratoni otsast lõpuni sokkides mullusest kiiremini Kaduv vald valis külakeskuseks kavandi «Pärg» Mees, kes kujundas Tartu vaimu Meelelahutus Koomiks Sudoku

Haldusreformi telgitagustes kavandatakse maakaupluste sulgemist

6 min lugemist
Leevi poes läinud reedel sisseoste teinud Toomas ütleb, et tema vähemalt pole kunagi Lätis poes käinud: «Kui Lätti minna, kulub bensiini peale rohkem raha, kui siit poest ostes.» FOTO: Margus Ansu

Jaeketi Coop pressiesindaja saatis 20. aprillil ühistujuhtidele kirja, milles andis soovitusi, kuidas vastata ajakirjanike küsimustele Põlva Tarbijate Ühistu kolme kaupluse sulgemise kohta Leevi, Ruuse ja Linte külas. Peamine soovitatud põhjendus on küsitav, poliitilisi ajendeid ei mainitud üldse. 

Tellijale Tellijale

Aprillis laiali saadetud Coopi pressiteates seisis, et Põlva Tarbijate Ühistu Leevi, Ruusa ja Linte kauplused lähevad kolme kuu jooksul kinni, sest niigi toimetuleku piiril toimetanud väikepoed on pidanud viimase kahe aasta jooksul tekkinud piirikaubanduse tõttu oma tegevusele peale maksma. Aga... Tartu maakonna piiri lähistel asuvast Lintest on Lätti Apesse sadakond kilomeetrit, Ruusalt 86 kilomeetrit ja Leevilt 70 kilomeetrit. Valkasse on veelgi pikem maa.

Kui küsida Leevi või Ruusa elanikelt, kas Lätist nii kaugel asuvate poodide käibelanguse saab ajada lõunanaabrite süüks, kinnitavad nad kui ühest suust, et selline väide on absurdne. «Käin kord aastas perega Lätis,» ütleb Veriora vallavanem ja endine Leevi elanik Enel Liin. «Mina ei ole veel kuulnud, et keegi käiks Leevilt Lätti alkoholiostureisidel.»

Küsin Leevi poes sisseoste teinud Toomaselt (perekonnanime ei avaldanud – N. N.), kunas ta viimati Lätis käis? «Pole käinudki! Kui Lätti minna, kulub bensiini peale rohkem raha, kui siit poest ostes.»

06.05.2017 09.05.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto