L, 10.06.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Ettevõtte sõnul takistab inspektsioon börsile minekut

BNS
Facebook Twitter
Comments
Finantsinspektsiooni juhatuse esimees  KILVAR KESSLER
pl/FOTO PEETER LANGOVITS/ POSTIMEES
Finantsinspektsiooni juhatuse esimees KILVAR KESSLER pl/FOTO PEETER LANGOVITS/ POSTIMEES Foto: PEETER LANGOVITS/PM/SCANPIX

Farmaatsiaettevõte Medical Pharmacy Group AS tegi ettevõtlus- ja rahandusministrile pöördumise, milles heidab ette finantsinspektsiooni menetluse aeglust, mis takistab ettevõtte väärtpaberite kauplemisele võtmist Nasdaq First Northi alternatiivturul.

Pöördumises, mille on allkirjastanud juhatuse liige Heikki Moik ja nõukogu liikmed Swen Uusjärv, Rein Muoni, Toomas Kaevand ja Tarmo Oras, tuuakse välja, et eelmise aasta juulis algatatud prospekti kooskõlastamine on võtnud aega peaaegu aasta, mistõttu tekkis ettevõtte esindajatel küsimus, kas menetluse põhjalikkus on õigustatud lihtsamate nõudmistega alternatiivturule pürgivate ettevõtete puhul.

«Süsteem, mis on loodud toetama alternatiivturule sisenemist, ei toimi. Menetlusprotsess on aeglane, bürokraatlik ning ülemäära detailne ja kohati põhjendamatult põhjalik. Juhul kui me jälle ühe kuuga prospekti registreeritud ei saa, kordub vana stsenaarium, andmed aeguvad ja nelja kuu töö vili ebaõnnestub,» kirjutas Moik.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles