Ettevõtte sõnul takistab inspektsioon börsile minekut

Finantsinspektsiooni juhatuse esimees KILVAR KESSLER pl/FOTO PEETER LANGOVITS/ POSTIMEES FOTO: PEETER LANGOVITS/PM/SCANPIX

Farmaatsiaettevõte Medical Pharmacy Group AS tegi ettevõtlus- ja rahandusministrile pöördumise, milles heidab ette finantsinspektsiooni menetluse aeglust, mis takistab ettevõtte väärtpaberite kauplemisele võtmist Nasdaq First Northi alternatiivturul.

Tellijale Tellijale

Pöördumises, mille on allkirjastanud juhatuse liige Heikki Moik ja nõukogu liikmed Swen Uusjärv, Rein Muoni, Toomas Kaevand ja Tarmo Oras, tuuakse välja, et eelmise aasta juulis algatatud prospekti kooskõlastamine on võtnud aega peaaegu aasta, mistõttu tekkis ettevõtte esindajatel küsimus, kas menetluse põhjalikkus on õigustatud lihtsamate nõudmistega alternatiivturule pürgivate ettevõtete puhul.

«Süsteem, mis on loodud toetama alternatiivturule sisenemist, ei toimi. Menetlusprotsess on aeglane, bürokraatlik ning ülemäära detailne ja kohati põhjendamatult põhjalik. Juhul kui me jälle ühe kuuga prospekti registreeritud ei saa, kordub vana stsenaarium, andmed aeguvad ja nelja kuu töö vili ebaõnnestub,» kirjutas Moik.

08.05.2017 10.05.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto