Sisukord
Tartu Postimees
Postimees
17.02.2020
Toetuste arestimine külvas abivajajates segadust Eesti Apteegireformi ilmselt enam ei väära Soome meri andis välja pool aastat kadunud pärnaka Valvekaamera õppesõiduautosse? Pigem mitte (1) Aevastamishooaeg varsti käes Majandus Eripärased hotellid raputavad Tallinna Jahenev tööturg vähendab nõudlust töökäte järele 2500 ühendust taotlevad tuludeklareerijate annetusi Välismaa Karmid piirangud näivad pidurdavat viiruse levikut Hiinas Kaljulaid: Euroopa peaks suutma rohkem ise hakkama saada Tosin sõjandustrendi: mida ütleb maailma kohta raport «World Military Balance 2020»? Põhilise julgeolekumurena jäid Müncheni konverentsil kõlama Hiina ja Liibüa Arvamus Juhtkiri: läänetuse lainetus Toomas Toomsalu: sääsereis ja surmakutsar Mart Raudsaar: sõnavabadus ei tähenda ajuvabadust Madis Somelar: minister peaks õpetajatega arvestama Kristjan Vassil: kliinikum vajab muutusi Kultuur Svetlana Aleksijevitš: kirjutamisel juhindun vaistust Anu Raua kunstiteos kroonib Tartu rahu lepingut Elutoasõbralikuks tehtud õuduslugu Sport Vana rekordi alistanud Nazarov: ma ei oodanud sellist aega Taas maailmarekordit nihutanud Duplantis: kavatsen tulevikuski piire kompida Loginov jäi norralaste hammaste vahele Guardiola-ajastu lõpp Manchester Citys? PM ROOTSIS ⟩ Evans näitas, et MM-tiitel on tänavu väga lahtine Tartu Kümmekond entusiasti läbis pika Tartu maratoni raja joostes Laest kukkunud krohvilahmakas sundis spordisaali sulgema Linn tahab nõudeid äpitaksodele karmistada Vehkleja Julia Beljajeva kella ei vaata Romantiline ja suviselt muretu «Talve» Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Riigi plaan: erikoolid jäägu omavalitsuste pidada

3 min lugemist
Tartus haridus- ja teadusministeeriumi naabermajades tegutseva Emajõe kooli direktor Kristel Mets ei pea niivõrd oluliseks seda, kellele kool kuulub, vaid tähtis on, kas kõik nende kooli praegused ja tulevased õpilased saavad vajalikku õpet ka siis, kui riik kooli Tartu linnale üle annaks. FOTO: Kristjan Teedema

Peale seda, kui riik kaotas kohtus Tartu linnale vaidluse erivajadustega laste õppe rahastamises, on haridus- ja teadusministeerium (HTM) asunud kompama mõtet andagi riigi erikoolid üle omavalitsustele.

Tellijale

HTMi koolivõrgu juht Kalle Küttis on maad kuulanud, kuidas suhtuvad Tartu linnajuhid mõttesse võtta siin tegutsevate Hiie ja Emajõe kooli pidamine enda kanda. Ehkki Küttis nimetab seda esialgu kohvilauavestluseks, on plaan siiski õhus.

Ta tõdes, et oma osa on siin Tartuga peetud kohtuvaidluses ning kui linn nõuab niikuinii kohtu kaudu riigilt raha hariduslike erivajadustega lastele mõeldud munitsipaalkooli pidamiseks, on mõistlik, et neile lastele hariduse andmine jääbki omavalitsuse kohustuseks.

15.02.2020 17.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto