Macronil seisavad ees pingelised päevad

Prantsuse riigipea François Hollande ja presidendiks valitud François Hollande eile külg-külje kõrval Pariisis. FOTO: STEPHANE DE SAKUTIN/AFP

Emmanuel Macron võitis äsja küll ülekaalukalt Prantsuse presidendivalimiste teise vooru, kuid loorberitele pole 39-aastasel mehel aega puhkama jääda, sest ainuüksi värskest võidust plaanitavate reformide elluviimiseks ei piisa. Ametisse vannutatakse Macron pühapäeval.

Tellijale Tellijale

Ühe esimese käiguna peab Macron välja valima peaministri, kes täidab oma üleandeid vähemalt järgmise kuu parlamendivalimisteni, kuid võib-olla ka kauem. Üleeile teatas Macron, et on otsuse langetanud, kuid ei soostunud nime veel avaldama. Varem on ta öelnud, et sooviks selles ametis näha naist, kirjutas eile uudisteagentuur AFP.

Eile asetas Macron külg külje kõrval praeguse sotsialistist riigipea François Hollande’iga Teise maailmasõja lõppu mälestades pärja Arc de Triomphe’i juurde. Hollande pani Macroni poliitilisele karjäärile aluse, kui nimetas ta oma nõunikus ning seejärel majandusministriks. Nüüd saab Macronist Prantsuse noorim juht alates Napoleonist.

08.05.2017 10.05.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto