Sisukord
Eesti
Postimees
18.02.2020
Lapsele võib kõige ohtlikum olla kodu Eesti Paarisaja õpetaja keeleoskus alla nõutu Apteegiketid ootavad riigikogu järgmist käiku (3) Saeveskit ähvardab materjalipuudus (1) Majandus Yandex.Taxi tegutseb Eestis seadusvastaselt (9) Alaealine saab poest suitsu ja viina lihtsa vaevaga Välismaa Lätlased kutsuvad tüli tõttu boikoteerima Taani suhkrut ja Lego klotse (13) Torm Dennis uputas Suurbritanniat Turistitõkke püstitamine Rooma sümboli ümber ärritab ajaloolasi Arvamus Juhtkiri: igav ja turvaline Balti riik (5) Aimar Altosaar: hoiame oma au ja väärikust (4) Krista Kodres: humanitaarteadused, kunstid ning teadmistepõhine Eesti Neeme Raud: Trump peab silmas raha ja kasu (3) Sandra Haugas: haridus ja pered ei vaja koolikatseid (5) Meie Eesti Erkki Koort: Kanuti aed ja uusarendus (1) Helina Maasing: kuidas luua linnaplaneerimisega turvatunnet Kultuur Vaaderpassiga mees ilusalt õudsete fotode keskel Põhjus, miks ameeriklased Trumpi valivad (5) Sport Imelaps Hålandi suur unistus: Dortmundi kaudu Inglismaa meistriks Uus spordiseadus piirab sportlastele suurte stipendiumide maksmist Tervis Eestlane Aasias – kuidas trotsida koroonaviirust? Tartu Trammi Tartusse toomiseks kulub kümme aastat ja 400 miljonit eurot (9) Mait Raava: kliinikum peab valima endale arstist juhi (5) Eili Arula: Eesti Laulu on Tartusse väga vaja (1) Tartumaa Kuldse Tammeoksa kandjate read täienevad Hotellipidajatel tuleb üha enam arvestada lastega peredega BMX-krossis tõid tartlased karikavõistlustelt mitu esikohta Veel neli kuud ning soomeugrilased peavad Eesti Rahva Muuseumis maailmakongressi Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Beebitarvete müüja osutus sõjaväeluurajaks

3 min lugemist
Beebivankriärimees Artem Zinchenko (paremal) eile Harju maakohtus, kus ta nõustus viieaastase vanglakaristusega Vene sõjaväeluure GRU kasuks luuramise eest. FOTO: kaitsepolitsei

Kui kaitsepolitseinikud 30-aastase Artem Zinchenko tänavu 9. jaanuaril ühes Tallinna transpordivahendis ümber piirasid, oli kõhetu väljanägemisega Vene sõjaväeluure agent šokis – ta ei aimanud, et tal jälil ollakse.

Tellijale

Tagantjärele nendib kapo, et teda polnudki vaja tabada kuumadelt jälgedelt. Koos riigiprokuratuuriga hangitud tõendid olid selleks hetkeks juba koos.

Neist ilmneb, et Venemaa kodakondsusega Zinchenko oli Venemaa Kindralstaabi Luure Peavalitsuse (GRU) värvatud kaastöötaja, kelle peamine ülesanne oli koguda teavet Eesti riigikaitseobjektide ja elutähtsat teenust tagavate objektide kohta. Peamiselt tegutses ta Tallinnas, ent vastavalt agendijuhilt saadud ülesannetele käis ringi ka mujal Eestis, kogudes nii infot, pilte kui ka esemeid.

17.02.2020 18.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto