Sisukord
Tallinn
Tänane leht
10.05.2017
Eesti Juba teine firma nõuab Tallinnalt prügiveo hinna tõusu Mälumäng Tamkivi: ilma e-riigita oleksime suvaline Ida-Euroopa riik Dilbert Male Horoskoop Palju õnne Tarkvarafirma sattus PERHi juhtide kohtuprotsessi käigus kriminaaluurimise alla Tagakülg Kuressaare pedagoogid lustisid keset kevadet lumel Riik asub toetama pagulaste palkamist (13) Elatisabi maksti ligi 2000 inimesele Eesti lühiuudised Võidupüha tähistanud kandsid kokku lillemere Millist eriala tasub praegu õppima minna? Kuhu kadus Eesti kuulsaim poistebänd? (8) Majandus Tamkivi: ilma e-riigita oleksime suvaline Ida-Euroopa riik Noored edu nimel korruptsioonialtimad Millist eriala tasub praegu õppima minna? Välismajanduse lühid Macronoomikal ees keeruline teekond Välismaa Välismaa lühiuudised 9.05.2017 Valgevene noorte uus mood – õppida selgeks oma keel Presidendivalimistel otsustati Korea poolsaare tulevik Radarisüsteem ärritab Hiinat Trumpi hoiatati venelaste šantažeeritava Flynni eest Arvamus Matti Maasikas: kuidas eesistumise eksamil läbi saada? (1) Neeme Korv: kuidas püüda mootorratturit? (1) Juhtkiri: kuidas jõukus majja tuua Maarja Vaino: Eesti avalikkus muutub üha lapsemeelsemaks (11) Raimond Kaljulaid: verbaalne vägivald hävitab avalikku debatti Postimees 1991. aastal: Maarjamäe miitingul: Lõssenko demonstreeris võitluskunste Lugeja kiri: palju õnne sünnipäevaks, president Rüütel! (2) Kultuur Bonello: tahtsin teha teravat filmi Pariisist Abielutants teatri rüpes Kõhe film valgustab terrorismi tänapäevases maailmas Sport Kullamäe: ei saa vaadata vaid ühte seeriat! Soome jäähokimeeskonda ähvardab kõigi aegade suurim MM-katastroof Spordi lühiuudised Hinneteleht: vollekoondises mängivad priimused! Põlva ja Kehra alustavad finaali 11:11 viigiseisult Statistika annab Atleticole Reali vastu 5,6-protsendilise šansi Sokkis jooksnud Mukunga turgutas jalgu saialillekreemiga (1) Tallinn Juba teine firma nõuab Tallinnalt prügiveo hinna tõusu Tarbija kodu lühid AK Bonello: tahtsin teha teravat filmi Pariisist Tartu Teadussaates säranud õppur peab edu pandiks kutsekooli Vanemuise teatri kaheteistmiljoniline värskendus lõpeb septembris Tartu teeb Variku kooli päevinäinud võimla maatasa Uus lodjakoda tuleb esialgu kavandatust väiksem Soinaste tänava suurremont sunnib linna lisaraha otsima Kirjandusfestival annab lahkesti ruumi ka muule kultuurile Meelelahutus Koomiks Sudoku

Juba teine firma nõuab Tallinnalt prügiveo hinna tõusu

2 min lugemist
Ekoviril läks Põhja-Tallinna jäätmevedu alguses üle kivide ja kändude. FOTO: Mihkel Maripuu

Pealinnas kahes Põhja-Tallinna ja kahes Lasnamäe piirkonnas korraldatud jäätmeveoga tegelev ettevõte Ekovir soovib, et linn tõstaks jäätmeveo hindu, mis määrati kindlaks riigihanke tulemusena.

Hiljuti nõudis hinnatõusu ka Tallinna kesklinna jäätmeveo hanke võitnud Ragn-Sells, mis keeldumise peale ütleski lepingu üles, nii et alates 25. maist võib kesklinnas (välja arvatud vanalinn) iga kinnistuomanik ise valida, kellelt ta jäätmevedu tellib.

Nüüd tahab vähemalt kahes jäätmeveopiirkonnas hindu tõsta ka Ekovir. Ekoviri juhatuse liige Viktoria Tsventarnaja ütles, et ei soovi teemat kommenteerida.

Jäätmevaldkonnaga tegelev Tallinna abilinnapea Arvo Sarapuu (Keskerakond) on seisukohal, et tegemist on samasuguse väljapressimisega nagu Ragn-Sellsi puhul kesklinnas.

«Jäätmefirmad on teinud jäätmeveo hangete nurjamiseks meeletuid alapakkumisi. Siis käis kemplemine, et miks ei võitnud hankeid need firmad, kes pakkusid tegelikust hinnast mitu korda odavamat hinda: 19 või 20 senti tühjenduse eest. Ja praegu küsivad ettevõtted ise sama asja eest 1,40 eurot,» ütles Sarapuu.

«Minu meelest on see üsna ülbe ja organiseeritud tegevus turgu valitsevate ettevõtete poolt, millele poliitikud on andnud seadusemuudatustega tuge. Ja mis siis linnal nüüd teha on? Üks variant on nõustuda monopoolsete ettevõtete hinnasurvega, teine võimalus on osta prügiautod ja hakata ise jäätmeid vedama. Praegu ma ei näe muud võimalust, kui et ostame või rendime autosid juurde ja hakkame Põhja-Tallinnas ise jäätmeid vedama samamoodi kui kesklinnas,» lausus abilinnapea.

Sarapuu tõdes, et Ekovir tuli läbi raskuste Tallinna turule, töötas end siin sisse ja käitub nüüd samamoodi nagu seni vabaturgu valitsenud Ragn-Sells ja Eesti Keskkonnateenused.

«Ma ei kahtlusta siin mingit kartellikokkulepet, Ekovir on lihtsalt muutunud samasuguseks nagu teised suured jäätmevedajad. Nad ei ole esialgu midagi lepingute lõpetamisest rääkinud, aga kirjast võib sellist võimalust aimata,» ütles ta.

Sarapuu sõnul peaksid jäätmevedajad lepinguid austama: «Meie tahame, et käitutaks lepingu järgi, nii nagu hankes oli ette nähtud. Ja igasugused surveavaldused meile ei meeldi. Aga kui läheb ka Ekoviriga lepingute lõpetamiseks, siis ostame autosid juurde ja hakkame ise vedama. Öeldakse, et linn tahab teha munitsipaalprügiveo firma. Aga mitte meie ei taha, vaid mõned ettevõtted survestavad meid nii, et meil lihtsalt ei jää muud üle.»

Seotud lood
09.05.2017 11.05.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto