Sisukord
Ilu & mood
Tänane leht
13.05.2017
Eesti Lennart Meri konverentsi sissejuhatuseks räägiti ELi tulevikust Mälumäng Nii naljakat Eurovisiooni finaali pole veel nähtud Dilbert Male Horoskoop Palju õnne Tagakülg Soojem ilm aitab haududa Ratas: kellelgi pole õigust erakonda lõhkuda Piirivalvurite surmaõnnetuse põhjustas vale liigutus (1) Eesti loobus võimalusest uuesti laulda Välismaa Lennart Meri konverentsi sissejuhatuseks räägiti ELi tulevikust Google Translate aitab Ameerika sõdureid Poolas Uudisteagentuur tegi natsidega hämara lepingu (3) Teenides nii isa- kui ka kodumaad Euroopa kaitsekulude graafik täielike andmetega Arvamus EKI keelekool: hindamatu väärtusega esivanemate keel Postimees 1996. aastal: Eesti politseinik märatsevate serblaste käes Edu on ebainimlik (4) Tiiu Kuurme: ikka veel emale lootes (7) Enesekindel jonnipunn Ajast maha jäänud revolutsionäär (21) Partsi munade hoidja (4) Mart Kivastiku veste: artiste meil jätkub, aga kuhu on jäänud lauljad, kirjanikud, kunstnikud, suurmehed poliitikas? (13) Maire Liivamets: olla oma maa eliit. Aga kuidas? (5) Juhtkiri: Euroopa ja maailm ristteel (9) Ilmar Raag: ükski infokampaania ei lepita ühiskonda, kui majandus ei tööta ja riik on nõrk (9) Kultuur Nädala plaat. Ootuste survest Nädala plaat. Kuldne album Aja auk. Mürgel käib Sport Kuusmaa: me polnud selliseks kaitseks valmis Intervjuu: Aivar Pohlak valiti UEFA soovitusel FIFAs tähtsasse ametisse Eesti jalgpallikoondist ootab novembris eksootiline võistlusturnee Vaiksel ookeanil Mercedes rebib Ferraril eest Reportaaž: Rapla alustas hästi, Kalev lõpetas paremini AK Vikerkaar loeb. Suurim etnofuturist (1) 100 aastat üksildust Eesti külas Nädala plaat. Ootuste survest Konservatiivne Art Cologne Aja auk. Mürgel käib Eesti kultuuri täheatlas: rahvushümni sünd Tiiu Kuurme: ikka veel emale lootes (7) Peeter Langovitsi tagasivaade: jälle nimeks Eesti Vabariik Ilmar Raag: ükski infokampaania ei lepita ühiskonda, kui majandus ei tööta ja riik on nõrk (9) Arter Horoskoop Arvuti elutuppa? Miks ka mitte! «Kuningas Arthur: Mõõga legend» – film neile, kes juba kõike näinud Kuhu minna? Ka Läti saab 100-aastaseks! Evelini saade kohtub «Seksi ja linnaga» Suur intervjuu! Matti Maasikas: Eestil pole luksust lasta ajaloo lõpu jalgrattal jalg sirgu (1) Appi, särk jäi koju, ketsid ka! Ei spordimeest see takista! Kas te tõesti ei leia trenniks aega?! Võtke siit eeskuju! Ilona Leib: millal meil oli 36 tundi vaba aega? Kõik emad armastavad kooki Võilill – müstiline ja maalähedane Eurovisioon: pidu iga päev Juba mitmendat korda moest ära Sõiduproov: Land Rover Discovery. Maadeavastaja otsib tööd Meelelahutus Koomiks Sudoku

Juba mitmendat korda moest ära

3 min lugemist
  • Kahe sõja vahelist moodi ringleb vähe, sest toonaste materjalide eluiga on läbi.
  • Mõni rebenenud õmblus, siin-seal plekike või puuduv nööp käib asja juurde.
Liisa-Chrislin ja Kirsti Saleh. FOTO: Mihkel Maripuu / Postimees

Ema ja tütar, Kirsti ja Liisa-Chrislin Saleh peavad Tallinna vanalinnas juba seitse aastat vintage-poodi Fankadelik ega tüdine veel. Iga eelnev kümnend tähendab neile uut kapitäit ideid. Arter käis nende juures vintage'i uusi-vanu tuuli nuusutamas, sest mis võiks olla veel parem eelsoojendus täna Kultuurikatlas toimuvaks festivaliks Tallinn Vintage.

Tellijale Tellijale

«Nägin kunagi Pariisis Père-Lachaise'i kalmistul üht vana daami haual toimetamas,» meenutab Kirsti Saleh. «Ta oli üleni Chanelis, soeng peas. Kõik temas oli viimase peal. Vaatasin teda ja mõtlesin, et selle daami riidekappi tahaksin ma ära eksida. Pilkupaitavat vintage-vaatepilti olen näinud ka Hispaanias ja Itaalias. Sealne kliima muidugi ka soosib seda, kuid nii mõnus on vaadata prouasid, kes kogunevad kambakesi, kübarad peas, pärlid kaelas, kohvi või väikest napsi jooma. Iga kord, kui ma neid näen, mõtlen: see ongi kuldne vanaduspõlv.»

12.05.2017 15.05.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto