Sisukord
Arter
Tänane leht
13.05.2017
Eesti Lennart Meri konverentsi sissejuhatuseks räägiti ELi tulevikust Mälumäng Nii naljakat Eurovisiooni finaali pole veel nähtud Dilbert Male Horoskoop Palju õnne Tagakülg Soojem ilm aitab haududa Ratas: kellelgi pole õigust erakonda lõhkuda Piirivalvurite surmaõnnetuse põhjustas vale liigutus (1) Eesti loobus võimalusest uuesti laulda Välismaa Lennart Meri konverentsi sissejuhatuseks räägiti ELi tulevikust Google Translate aitab Ameerika sõdureid Poolas Uudisteagentuur tegi natsidega hämara lepingu (3) Teenides nii isa- kui ka kodumaad Euroopa kaitsekulude graafik täielike andmetega Arvamus EKI keelekool: hindamatu väärtusega esivanemate keel Postimees 1996. aastal: Eesti politseinik märatsevate serblaste käes Edu on ebainimlik (4) Tiiu Kuurme: ikka veel emale lootes (7) Enesekindel jonnipunn Ajast maha jäänud revolutsionäär (21) Partsi munade hoidja (4) Mart Kivastiku veste: artiste meil jätkub, aga kuhu on jäänud lauljad, kirjanikud, kunstnikud, suurmehed poliitikas? (13) Maire Liivamets: olla oma maa eliit. Aga kuidas? (5) Juhtkiri: Euroopa ja maailm ristteel (9) Ilmar Raag: ükski infokampaania ei lepita ühiskonda, kui majandus ei tööta ja riik on nõrk (9) Kultuur Nädala plaat. Ootuste survest Nädala plaat. Kuldne album Aja auk. Mürgel käib Sport Kuusmaa: me polnud selliseks kaitseks valmis Intervjuu: Aivar Pohlak valiti UEFA soovitusel FIFAs tähtsasse ametisse Eesti jalgpallikoondist ootab novembris eksootiline võistlusturnee Vaiksel ookeanil Mercedes rebib Ferraril eest Reportaaž: Rapla alustas hästi, Kalev lõpetas paremini AK Vikerkaar loeb. Suurim etnofuturist (1) 100 aastat üksildust Eesti külas Nädala plaat. Ootuste survest Konservatiivne Art Cologne Aja auk. Mürgel käib Eesti kultuuri täheatlas: rahvushümni sünd Tiiu Kuurme: ikka veel emale lootes (7) Peeter Langovitsi tagasivaade: jälle nimeks Eesti Vabariik Ilmar Raag: ükski infokampaania ei lepita ühiskonda, kui majandus ei tööta ja riik on nõrk (9) Arter Horoskoop Arvuti elutuppa? Miks ka mitte! «Kuningas Arthur: Mõõga legend» – film neile, kes juba kõike näinud Kuhu minna? Ka Läti saab 100-aastaseks! Evelini saade kohtub «Seksi ja linnaga» Suur intervjuu! Matti Maasikas: Eestil pole luksust lasta ajaloo lõpu jalgrattal jalg sirgu (1) Appi, särk jäi koju, ketsid ka! Ei spordimeest see takista! Kas te tõesti ei leia trenniks aega?! Võtke siit eeskuju! Ilona Leib: millal meil oli 36 tundi vaba aega? Kõik emad armastavad kooki Võilill – müstiline ja maalähedane Eurovisioon: pidu iga päev Juba mitmendat korda moest ära Sõiduproov: Land Rover Discovery. Maadeavastaja otsib tööd Meelelahutus Koomiks Sudoku

Suur intervjuu! Matti Maasikas: Eestil pole luksust lasta ajaloo lõpu jalgrattal jalg sirgu

21 min lugemist
  • Eesti eesistumine teeb Eestit suuremaks, on diplomaat Matti Maasikas veendunud.
Matti Maasikas. FOTO: Tairo Lutter

Tema kabinetiuksel peaks olema silt «Euroopa Liidu advokaat Matti Maasikas». Ta kaitseb euroliitu sama kirglikult, kui vastased seda purustada soovivad. Nüüd jookseb Maasikas oma pikimat maratoni – olles üks Eesti Euroopa Liidu eesistumise vedureid. Järgmise poolaasta arutelud, läbirääkimised ja võimalikud kokkulepped, kui eesistuja laual on Eesti lipp, mõjutavad poolt miljardit eurooplast.

Tellijale Tellijale

Pühapäeva õhtul telerit jälgisite, ekraanil Pariis? Mida ütlete: palju õnne, president Macron; palju õnne, Euroopa? Meie võit, avatud ja demokraatliku maailma võit? Liberté, Égalité, Fraternité?

Pisut kergem on, aga ainult pisut. President Macronil tuleb oma reformikavale saada ka Prantsuse parlamendi toetus ja Euroopa reformidele Euroopa Liidu toetus. Mõlemad on rasked ülesanded.

Kuidas te seletaksite näiteks Tihemetsa alevisaunas meestele, mis on Eesti eesistumine?

Vastutus terve kontinendi eest. Töö terve Euroopa heaks. Natuke tagasiandmist kõige selle hea eest, mida me saanud oleme. Peame poole aasta jooksul juhtima kõiki ELi olulisi koosolekuid, arutelusid, läbirääkimisi. Suurepärane, kui need viiksid kokkulepeteni. Palju inimesi Euroopast tuleb Eestisse käima, tore. Nemad saavad meid näha ja meie neid. See on Eesti rahvusvaheline küpsuseksam. See on kõige keerulisem rahvusvaheline ülesanne, mis meil uuel iseseisvusajal ette on tulnud.

12.05.2017 15.05.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto