Sisukord
Maailm
Tänane leht
11.05.2017
Eesti Patustanud liitlassõdurile on erireeglid (26) Mälumäng Koit ja Laura astuvad võistlustulle Dilbert Male Horoskoop Palju õnne Tagakülg Esikülg 11. mai Kui Postimehe patarei oli Tartu särtsu täis Eesti lühiuudised 11.05 Liiklushanke suhtes algatati järelevalve Majandus Miljardäride selle aasta võitjad ja kaotajad Mänguarendajal kasv kinni Eesti innukus euroliidus hakkab peagi kätte maksma (9) Välismaa Välismaa lühiuudised 11.05 Kongresmen McCaul: Putin pole ei USA ega Eesti sõber (1) Trump mõlgutas FBI direktori vallandamise mõtteid juba varem PERSOON. Põhja-Korea põgenike järeltulija unistab Korea ühendamisest Arvamus Heimar Lenk: kas vasakvalitsus ravib omandireformi orjade haavad? (4) Tõnis Oja: valitsus ettevõtjatele: ärge investeerige! (31) Juhtkiri: 9. mai saab olla vaid sõjaohvrite mälestuspäev (8) Lugeja kiri: Ema Teresale mõeldes (4) Merike Kull, Marko Uibu, Triin Vihalemm: kuidas «istuva ajastu» lapsed koolis liikuma saada Edasi 1976. aastal: võitluses õiguslikkuse eest Kristina Mänd: kogu kaubandus võiks olla õiglane (3) Kultuur Vaimu monoloog laibale (1) Trad.Attack!: Kui ükskord muu maailm kokku peaks kukkuma, siis meie oma püsib ikka Vanamoelisuse võlu ja valu Sport Spordi lühiuudised Väravavaht Varusk ja tõhus kiirrünnak viisid Serviti finaali juhtima Ott Tänak peab MM-tiitlit tänavu keeruliseks, aga mitte võimatuks ülesandeks Aivar Kuusmaa: ma ei taha seda hõbedat! (1) Juventus trügib jõuga suurte poiste mängumaale Endrekson kohaneb tema jaoks unustuse hõlma vajunud rolliga Ott Tänak: meil on Ogierʼga sarnane maitse Tallinn Põhja-Tallinna valitsus tahab Meelis Pai vallandada Liiklushanke suhtes algatati järelevalve Tarbija Lanzarotel on aiad täis kaktuseid ja eluruumid asuvad koobastes Reisikülje lühiuudised Tartu Tartu ihkab juhita busse (1) Lõuna-Eesti suurim eratööandja laiendab sügiseks oma tehast Talgud läbi, Hiinalinna rookimine käib edasi Happe joomise ja lapiku maa jätab Akadeemia teistele ajakirjadele Iidne kristlik laul kohtub moodsa orelimuusikaga Meelelahutus Koomiks Sudoku

Trump mõlgutas FBI direktori vallandamise mõtteid juba varem

3 min lugemist
USA president Donald Trump ja FBI endine peadirektor James Comey selle aasta jaanuaris kätt surumas. FOTO: JOSHUA ROBERTS/Reuters/Scanpix

Mida tihedamalt ilmus Föderaalse Juurdlusbüroo (FBI) direktor James Comey teleekraanile ja rääkis USA riigipea Donald Trumpi võimalikest Vene-sidemetest, seda suuremaks kasvas Valge Maja pahameel.

Tellijale Tellijale

USA presidenti ja tema tähtsamaid nõunikke ärritas eriti see, et Comey ei välistanud avalikel senati kuulamistel võimalust, et Venemaa oli tõesti eelmise aasta USA presidendivalimistesse sekkunud. Nad tahtsid, et Comey ütleks välja kolm väikest sõna: «seoseid ei ole», kinnitas väljaandele Wall Street Journal Valge Maja siseasjadega kursis olev allikas. Comey seda aga ei teinud.

Trump kaalus Comey lahtilaskmist üle nädala, kirjutas eile portaal Politico. Üleeile pärastlõunal jõudis ta otsusele, kuid ei andnud sellest Comeyle telefonitsi teada, vaid saatis oma pikaaegse turvamehega FBI peakorterisse mapi, kus sees oli vallandamisteade. Comey viibis samal ajal kohtumisel FBI Los Angelese büroos ning sai otsusest teada uudiste vahendusel, pidades teadet algul naljaks.

10.05.2017 12.05.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto