Sisukord
Äriuudised
Postimees
11.05.2017
Eesti Patustanud liitlassõdurile on erireeglid (26) Mälumäng Koit ja Laura astuvad võistlustulle Dilbert Male Horoskoop Palju õnne Tagakülg Esikülg 11. mai Kui Postimehe patarei oli Tartu särtsu täis Eesti lühiuudised 11.05 Liiklushanke suhtes algatati järelevalve Majandus Miljardäride selle aasta võitjad ja kaotajad Mänguarendajal kasv kinni Eesti innukus euroliidus hakkab peagi kätte maksma (9) Välismaa Välismaa lühiuudised 11.05 Kongresmen McCaul: Putin pole ei USA ega Eesti sõber (1) Trump mõlgutas FBI direktori vallandamise mõtteid juba varem PERSOON. Põhja-Korea põgenike järeltulija unistab Korea ühendamisest Arvamus Heimar Lenk: kas vasakvalitsus ravib omandireformi orjade haavad? (4) Tõnis Oja: valitsus ettevõtjatele: ärge investeerige! (31) Juhtkiri: 9. mai saab olla vaid sõjaohvrite mälestuspäev (8) Lugeja kiri: Ema Teresale mõeldes (4) Merike Kull, Marko Uibu, Triin Vihalemm: kuidas «istuva ajastu» lapsed koolis liikuma saada Edasi 1976. aastal: võitluses õiguslikkuse eest Kristina Mänd: kogu kaubandus võiks olla õiglane (3) Kultuur Vaimu monoloog laibale (1) Trad.Attack!: Kui ükskord muu maailm kokku peaks kukkuma, siis meie oma püsib ikka Vanamoelisuse võlu ja valu Sport Spordi lühiuudised Väravavaht Varusk ja tõhus kiirrünnak viisid Serviti finaali juhtima Ott Tänak peab MM-tiitlit tänavu keeruliseks, aga mitte võimatuks ülesandeks Aivar Kuusmaa: ma ei taha seda hõbedat! (1) Juventus trügib jõuga suurte poiste mängumaale Endrekson kohaneb tema jaoks unustuse hõlma vajunud rolliga Ott Tänak: meil on Ogierʼga sarnane maitse Tallinn Põhja-Tallinna valitsus tahab Meelis Pai vallandada Liiklushanke suhtes algatati järelevalve Tarbija Lanzarotel on aiad täis kaktuseid ja eluruumid asuvad koobastes Reisikülje lühiuudised Tartu Tartu ihkab juhita busse (1) Lõuna-Eesti suurim eratööandja laiendab sügiseks oma tehast Talgud läbi, Hiinalinna rookimine käib edasi Happe joomise ja lapiku maa jätab Akadeemia teistele ajakirjadele Iidne kristlik laul kohtub moodsa orelimuusikaga Meelelahutus Koomiks Sudoku

Eesti innukus euroliidus hakkab peagi kätte maksma

5 min lugemist
Kuigi Euroopa Komisjoni regionaal- ja linnapoliitika peadirektoraadi juht Marc Lemaître jäi struktuurifondide tulevikust rääkides paljuski diplomaatiliseks, ütles ta välja, et Eesti peab hakkama 2021. aastast arvestama toetuste olulise vähenemisega. FOTO: Erik Prozes

Eile Eestit külastanud Euroopa Komisjoni regionaal- ja linnapoliitika peadirektoraadi juht Marc Lemaître ütles struktuurivahendite tulevikust rääkides, et pärast Euroopa Liitu (EL) astumist on Eesti olnud üks peamisi eurotoetustest kasusaajaid. Pärast 2020. aastat tuleb aga olla valmis suureks muutuseks.

Tellijale Tellijale

Räägime Eestist. Millist mõju hakkavad need muutused avaldama eestlastele?

Kui vaadata asja puhtalt raamatupidamise poolelt, siis on Eesti ELi eelarve järgi üks peamisi kasusaajaid. Ta asub selle nimistu üsna tipus, 3.–5. kohal.

Mõistagi võib Eesti puhul rääkida ka suurest majanduslikust eduloost. Te olete muutunud riigist, mille majanduse arengutase oli alla 50 protsendi ELi keskmisest, riigiks, mille tase on praegu enam kui 75 protsenti ELi keskmisest. See kõik on toimunud vahemikus 2004– 2016 ja seda hoolimata sügavast majanduskriisist 2008–2009. Ning selge on ka see, et mida lähemale jõuab Eesti ELi keskmisele, seda enam väheneb ka Eesti õigus saada struktuurivahenditest toetusi.

Seega, tegemist on täiesti loomuliku arenguga, mis ei sõltu üldse Brexitist. Kindlasti ei pea sellest nägema õnnetust või karistust, et Eestil on nii hästi läinud, kuid solidaarsus on alati olnud üks ELi aluspõhimõtteid.

10.05.2017 12.05.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto