Sisukord
Elu24
Postimees
12.05.2017
Eesti Kadri Simson Haapsalu raudteest: see ei ole Karilaiu raudtee (2) «See, mis meid siia tõi, viib meid ka edasi» (1) Male Kuidas hullutaval eurokarussellil mitte pead kaotada? Mälumäng Palju õnne Dilbert Horoskoop Tsahkna: IRL murdis Reformierakonna ainuvõimu (1) Majandus Kadri Simson Haapsalu raudteest: see ei ole Karilaiu raudtee (2) Eesti majanduse lühiuudised Tuletame meelde: mis on mõjutanud maksukoormuse tõusu või langust läbi aegade? (6) Eestit ootavad ees kõrgeima maksukoormuse aastad (14) Ühendriikides on alanud uus kosmose võidujooks Välismaa Euroopa kaitsekärped lõppesid juba enne Trumpi ametisse saamist Sõda Jeemenis ohustab tuhandete aastate vanuseid muumiaid (1) Presidendiks valitud Macron asus lubadusi täitma Brüsseli mõttekodalane: eurooplased peavad õppima terroriohus elama (7) Arvamus Toomas Jürgenstein: karusloomakasvatuse üle otsustamiseks peaks vaatama laiemat pilti (3) Juhtkiri: Haapsalu raudtee poliitiline porgandijaht (5) Marti Aavik: kas IRLil kõik läbi? (28) Postimees 1893. aastal: mitmevärviline valimismöll Saksamaal Ahto Lobjakas: et Eesti saaks hakkama ka halva ilmaga (14) Vambola Paavo: Euroopa Liit ei nõua meilt udupeeneid viadukte, kus keegi liigelda ei oska (2) Henrik Roonemaa: Georgi Petrovitš Roška teene maailmale (1) Oleg Pissarenko: «Vaata, poeg, nüüd on asjad läinud nii, et hakkame elama Eesti Vabariigis» (10) Kultuur Kopli – tondid ja lilled ehk arhitektuur nagu videomäng (1) Sport Piltuudis: Pommirünnakus vigastada saanud Bartra naasis treeningutele Madridi Real seisab ajaloolise saavutuse lävel Piltuudis: Tartu purustas Pärnu 18 punktiga Rapla tahtmine versus Kalevi kogemus Andres Sõber: arvan, et Kalevil on väike vibra sees Matemaatikaeksamilt eritranspordiga finaalmatšile Kommentaar: Mukunga juhtum – sellest tuleb õppida, mitte välismaal päikese all vinguda ja toriseda (3) Chelseast tegi tšempioni piinlik kaotus Arsenalile Tartu Jõhkralt külm kevad, kased pole hiirekõrvuski. Mullu oli samal ajal 22 kraadi sooja Veinibaar Vulin lõpetas raeplatsil kiiresti Kodukohvikute päev laseb hommikust õhtuni teiste aedadesse kiigata Elu dementsusega: püüan igati, aga nutnud olen ikkagi palju (1) Uude minispaasse pääseb vaid mai lõpuni Kääriku spordibaas puhkeb tasapisi uuesti õide Rahvusarhiivis saab piiluda harukordset pärgamendikogu Juuksur viib kokku kunsti, teatri ja muusika Aktivistid asuvad elujõulist Tartut looma Tartu muuseumidest: liita ja lahutada, korrutada ja jagada Meelelahutus Koomiks Sudoku

Kuidas hullutaval eurokarussellil mitte pead kaotada?

3 min lugemist
Ajakirjanikud Laura Kurs (vasakul) ja Kristina Herodes euromöllus. FOTO: Sander Ilvest

Postimehe ajakirjanikud Laura Kurs ja Kristina Herodes on juba nädal aega Kiievis Eurovisiooni-lainel surfanud. Küsisime säravatelt naistelt, kuidas püsida ergas ja terve selles meeletus tempos, kus tööpäevad algavad varahommikul ja võivad kesta südaööni? Ning kuidas on võimalik korraga olla mitmes kohas ja edastada kõige värskemad eurouudised kiiresti kodumaale?

Lisaks püüavad Laura ja Kristina jagada praktilisi näpunäiteid tulevastele eurolaulikutele: kuidas sellel mastaapsel üritusel ellu jääda ning kuidas esindada oma riiki nii, et iga eestlane tunneks selle üle vaid uhkust.

Tellijale Tellijale

Kristina Herodes räägib, et Eurovisioon tähendab tema jaoks lakkamatut möllu ja tohutut tempot. Et hea tuju säiliks, on kasulik kohe mõelda kolme asja peale. Esiteks, igal pool korraga pole lihtsalt võimalik olla. Teiseks, iga hetk ei saa karusselliga sõita, süda läheb pahaks ning puhkeaega tuleb võtta kasvõi jõuga. Kolmandaks, ei tohi unustada huumorit! Kuni saab nalja, toimib ka kõik muu.

Seega tahaks ta nii artistidele, delegatsiooniliikmetele kui ajakirjanikele südamele panna, et on suur oht hakata seda kõike liiga tõsiselt võtma. Oma riigi esindamise tähtsus, võistlusmoment ja pidev tähelepanu saadavad artiste igal sammul. Kuid ei tohiks unustada, et hoolimata Eurovisooni mastaabist on tegu siiski meelelahutusega. Kui selles suures kirevas katlas rõõmsa meele kaotad, ei suuda sinu reportaažid sündmuspaigalt ega laulud lavalt ilmselt ka teiste meelt lahutada.

11.05.2017 13.05.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto