Sisukord
Arter
Postimees
13.05.2017
Eesti Lennart Meri konverentsi sissejuhatuseks räägiti ELi tulevikust Mälumäng Nii naljakat Eurovisiooni finaali pole veel nähtud Dilbert Male Horoskoop Palju õnne Tagakülg Soojem ilm aitab haududa Ratas: kellelgi pole õigust erakonda lõhkuda Piirivalvurite surmaõnnetuse põhjustas vale liigutus (1) Eesti loobus võimalusest uuesti laulda Välismaa Lennart Meri konverentsi sissejuhatuseks räägiti ELi tulevikust Google Translate aitab Ameerika sõdureid Poolas Uudisteagentuur tegi natsidega hämara lepingu (3) Teenides nii isa- kui ka kodumaad Euroopa kaitsekulude graafik täielike andmetega Arvamus EKI keelekool: hindamatu väärtusega esivanemate keel Postimees 1996. aastal: Eesti politseinik märatsevate serblaste käes Edu on ebainimlik (4) Tiiu Kuurme: ikka veel emale lootes (7) Enesekindel jonnipunn Ajast maha jäänud revolutsionäär (21) Partsi munade hoidja (4) Mart Kivastiku veste: artiste meil jätkub, aga kuhu on jäänud lauljad, kirjanikud, kunstnikud, suurmehed poliitikas? (13) Maire Liivamets: olla oma maa eliit. Aga kuidas? (5) Juhtkiri: Euroopa ja maailm ristteel (9) Ilmar Raag: ükski infokampaania ei lepita ühiskonda, kui majandus ei tööta ja riik on nõrk (9) Kultuur Nädala plaat. Ootuste survest Nädala plaat. Kuldne album Aja auk. Mürgel käib Sport Kuusmaa: me polnud selliseks kaitseks valmis Intervjuu: Aivar Pohlak valiti UEFA soovitusel FIFAs tähtsasse ametisse Eesti jalgpallikoondist ootab novembris eksootiline võistlusturnee Vaiksel ookeanil Mercedes rebib Ferraril eest Reportaaž: Rapla alustas hästi, Kalev lõpetas paremini AK Vikerkaar loeb. Suurim etnofuturist (1) 100 aastat üksildust Eesti külas Nädala plaat. Ootuste survest Konservatiivne Art Cologne Aja auk. Mürgel käib Eesti kultuuri täheatlas: rahvushümni sünd Tiiu Kuurme: ikka veel emale lootes (7) Peeter Langovitsi tagasivaade: jälle nimeks Eesti Vabariik Ilmar Raag: ükski infokampaania ei lepita ühiskonda, kui majandus ei tööta ja riik on nõrk (9) Arter Horoskoop Arvuti elutuppa? Miks ka mitte! «Kuningas Arthur: Mõõga legend» – film neile, kes juba kõike näinud Kuhu minna? Ka Läti saab 100-aastaseks! Evelini saade kohtub «Seksi ja linnaga» Suur intervjuu! Matti Maasikas: Eestil pole luksust lasta ajaloo lõpu jalgrattal jalg sirgu (1) Appi, särk jäi koju, ketsid ka! Ei spordimeest see takista! Kas te tõesti ei leia trenniks aega?! Võtke siit eeskuju! Ilona Leib: millal meil oli 36 tundi vaba aega? Kõik emad armastavad kooki Võilill – müstiline ja maalähedane Eurovisioon: pidu iga päev Juba mitmendat korda moest ära Sõiduproov: Land Rover Discovery. Maadeavastaja otsib tööd Meelelahutus Koomiks Sudoku

Appi, särk jäi koju, ketsid ka! Ei spordimeest see takista!

8 min lugemist
  • Ka suvalise naiste rattaga saab velotuuril võidu sõita!
  • Miks Eesti koondis pidi võistlusvormi lunima Ukraina jalgpalluritelt?
  • Ketsid jäid hotellituppa, aga platsil tulevad vastu ameeriklased. Mida teha?
  • Kuidas Eesti käsipallurid päikese abil olümpia hõbedameeskonnale lahingu andsid?
Riho Räim (nr 530) Tartu rattamaratonil. FOTO: Margus Ansu / Postimees

Musta mehe sokkides saadud võit Tartu jooksumaratonil pani terve Eesti kihama, nagu oleks see midagi erilist. Oh ei! Enamik sportlasi võib pajatada värvikaid lugusid, kuidas varustus on vingerpussi mänginud.

Tellijale Tellijale

Ei teinud Keenia mees Ibrahim Mukunga Wachira, kes kaotas eelmisel pühapäeval jooksutossud, kuid võitles ikka lõpuni, midagi ennekuulmatut. Juba aastal 1948 oli Eesti kümnevõistluskorüfee Heino Lipp läbinud tõkkejooksu ilma naelikuta. Nüüdne kümnevõistluslootus Hans-Christian Hausenberg on korduvalt hüpanud kõrgust paljajalu, ja nimme – et tõuget paremini tunnetada.

Aga on esinenud palju kummalisemaid, lausa koomilisi olukordi. Omaaegne jooksukuulsus Lembit Virkus olla kord kasutanud liig ohtrasti kipitavat spordisalvi, mis võistluse ajal selga mööda muudkui allapoole valgus, kuni hella kohta välja jõudis ja jooksu tuksi keeras. Hilisemast ajast mäletab enamik küllap ujuja Indrek Seid, kel purunes Sydney olümpial ootamatult kaks trikood; iluuisutaja Margus Hernitsat, kel pudenesid Lillehammeri olümpial lahti uisukruvid; ja laskesuusataja Kadri Lehtlat, kes avastas Sotši olümpial lasketiirus, et kaks salve oli jäänud laadimata.

12.05.2017 15.05.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto