Sisukord
Arter
Postimees
13.05.2017
Eesti Lennart Meri konverentsi sissejuhatuseks räägiti ELi tulevikust Mälumäng Nii naljakat Eurovisiooni finaali pole veel nähtud Dilbert Male Horoskoop Palju õnne Tagakülg Soojem ilm aitab haududa Ratas: kellelgi pole õigust erakonda lõhkuda Piirivalvurite surmaõnnetuse põhjustas vale liigutus (1) Eesti loobus võimalusest uuesti laulda Välismaa Lennart Meri konverentsi sissejuhatuseks räägiti ELi tulevikust Google Translate aitab Ameerika sõdureid Poolas Uudisteagentuur tegi natsidega hämara lepingu (3) Teenides nii isa- kui ka kodumaad Euroopa kaitsekulude graafik täielike andmetega Arvamus EKI keelekool: hindamatu väärtusega esivanemate keel Postimees 1996. aastal: Eesti politseinik märatsevate serblaste käes Edu on ebainimlik (4) Tiiu Kuurme: ikka veel emale lootes (7) Enesekindel jonnipunn Ajast maha jäänud revolutsionäär (21) Partsi munade hoidja (4) Mart Kivastiku veste: artiste meil jätkub, aga kuhu on jäänud lauljad, kirjanikud, kunstnikud, suurmehed poliitikas? (13) Maire Liivamets: olla oma maa eliit. Aga kuidas? (5) Juhtkiri: Euroopa ja maailm ristteel (9) Ilmar Raag: ükski infokampaania ei lepita ühiskonda, kui majandus ei tööta ja riik on nõrk (9) Kultuur Nädala plaat. Ootuste survest Nädala plaat. Kuldne album Aja auk. Mürgel käib Sport Kuusmaa: me polnud selliseks kaitseks valmis Intervjuu: Aivar Pohlak valiti UEFA soovitusel FIFAs tähtsasse ametisse Eesti jalgpallikoondist ootab novembris eksootiline võistlusturnee Vaiksel ookeanil Mercedes rebib Ferraril eest Reportaaž: Rapla alustas hästi, Kalev lõpetas paremini AK Vikerkaar loeb. Suurim etnofuturist (1) 100 aastat üksildust Eesti külas Nädala plaat. Ootuste survest Konservatiivne Art Cologne Aja auk. Mürgel käib Eesti kultuuri täheatlas: rahvushümni sünd Tiiu Kuurme: ikka veel emale lootes (7) Peeter Langovitsi tagasivaade: jälle nimeks Eesti Vabariik Ilmar Raag: ükski infokampaania ei lepita ühiskonda, kui majandus ei tööta ja riik on nõrk (9) Arter Horoskoop Arvuti elutuppa? Miks ka mitte! «Kuningas Arthur: Mõõga legend» – film neile, kes juba kõike näinud Kuhu minna? Ka Läti saab 100-aastaseks! Evelini saade kohtub «Seksi ja linnaga» Suur intervjuu! Matti Maasikas: Eestil pole luksust lasta ajaloo lõpu jalgrattal jalg sirgu (1) Appi, särk jäi koju, ketsid ka! Ei spordimeest see takista! Kas te tõesti ei leia trenniks aega?! Võtke siit eeskuju! Ilona Leib: millal meil oli 36 tundi vaba aega? Kõik emad armastavad kooki Võilill – müstiline ja maalähedane Eurovisioon: pidu iga päev Juba mitmendat korda moest ära Sõiduproov: Land Rover Discovery. Maadeavastaja otsib tööd Meelelahutus Koomiks Sudoku

«Kuningas Arthur: Mõõga legend» – film neile, kes juba kõike näinud

2 min lugemist
Jude Law kurja võimuhaarajana. FOTO: Kaader filmist

Guy Ritchie vajub hämaras klubiruumis krudinal pruuni nahkdiivani pehmesse mugavusse. Ta ise on aga pinges, sest peas vasardab küsimus, kuidas teha filmi inimestele, kes on näinud juba kõike: silmapilgutuse jooksul vahelduvaid kaadreid, kogu ekraani täitvaid plahvatusi, küljest lõigatud jäsemetest purskuvat veredušši ja kangelannasid, kes kannavad kinolinal nii vähe riideid, et nende isadel hakkab piinlik.

Ritchie silmitseb lae puittahveldist ja ta silme eest jooksevad läbi «Suure Gatsby» peostseenid, kus 1930ndate džässansambel mängib seletamatul põhjusel elektroonilist tantsumuusikat. Ta pöörab pilgu kaminale ja meelde tulevad Tarantino filmivõtetel kasutatud kunstverega täidetud tsisternautod. Ja nagu sellest vähe oleks, meenutab viskiklaasi täitev kelner miskipärast «Suicide Squadist» tuttavat Harley Quinni, kes nihutas kangelanna seksikuse ja veidruse skaalal nii kaugele äärmusesse, et seda on võimatu ületada.

Ja siis tuleb tal päästev idee. Mis oleks, kui võtaks eeskuju sportautode konstrueerijatest? See on ju elementaarne – kui sa ei saa lisada hobujõude, tuleb juurde panna kergust, mõtleb «Sherlock Holmeside» ja «Lock, Stock and Two Smoking Barrelsi» lavastaja.

Ja nii ei näegi me filmis vereojasid või maailma hävitavaid plahvatusi. Selle eest on imalavõitu hea ja kurja võitlust vürtsitatud aadlike ning bordellirahva maailmade põrgatamisega, millele on lisatud kiiret ja humoorikat dialoogi ning natukene vihjeid Natsi-Saksamaale.

Filmi aluseks olev muinasjutt tundub passivat pigem nendele, kes on ära vaadanud kõik «Harry Potteri» osad ning tunnevad, et nende igapäevaelust on natuke maagiat puudu.

Filmi aluseks olev muinasjutt tundub passivat pigem nendele, kes on ära vaadanud kõik «Harry Potteri» osad ning tunnevad, et nende igapäevaelust on natuke maagiat puudu. Ja olgem ausad – kelle elust poleks natuke maagiat puudu? Eriti, kui seda pakuvad gigantsed sõjaelevandid, suurtükimürsu efektiivsusega tegutsev maagiline mõõk ja… Jude Law?

Kes kaalub seda filmi sulni kohtingu eelmänguks, ei pettu – see on suurepärane ja kohustuslik meestele, kes on otsustanud kogu eluks poisiks jääda. Teisalt on raske uskuda, et keegi pärast täispauk sõjafilmi vaatamist väga romantilises tujus oleks. Nii et selle eesmärgi nimel on Amazon Prime’ist või Netflixist mõne romantilise komöödia ärakannatamine tulemuslikum…

«Kuningas Arthur: Mõõga legend»
(«King Arthur: Legend of the Sword»)
Aktsioonfantaasia
Filmi pikkus 2 tundi
Alla 12-aastastele keelatud

Seotud lood
12.05.2017 15.05.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto