Sisukord
Uudised
Tänane leht
12.05.2017
Eesti Kadri Simson Haapsalu raudteest: see ei ole Karilaiu raudtee (2) «See, mis meid siia tõi, viib meid ka edasi» (1) Male Kuidas hullutaval eurokarussellil mitte pead kaotada? Mälumäng Palju õnne Dilbert Horoskoop Tsahkna: IRL murdis Reformierakonna ainuvõimu (1) Majandus Kadri Simson Haapsalu raudteest: see ei ole Karilaiu raudtee (2) Eesti majanduse lühiuudised Tuletame meelde: mis on mõjutanud maksukoormuse tõusu või langust läbi aegade? (6) Eestit ootavad ees kõrgeima maksukoormuse aastad (14) Ühendriikides on alanud uus kosmose võidujooks Välismaa Euroopa kaitsekärped lõppesid juba enne Trumpi ametisse saamist Sõda Jeemenis ohustab tuhandete aastate vanuseid muumiaid (1) Presidendiks valitud Macron asus lubadusi täitma Brüsseli mõttekodalane: eurooplased peavad õppima terroriohus elama (7) Arvamus Toomas Jürgenstein: karusloomakasvatuse üle otsustamiseks peaks vaatama laiemat pilti (3) Juhtkiri: Haapsalu raudtee poliitiline porgandijaht (5) Marti Aavik: kas IRLil kõik läbi? (28) Postimees 1893. aastal: mitmevärviline valimismöll Saksamaal Ahto Lobjakas: et Eesti saaks hakkama ka halva ilmaga (14) Vambola Paavo: Euroopa Liit ei nõua meilt udupeeneid viadukte, kus keegi liigelda ei oska (2) Henrik Roonemaa: Georgi Petrovitš Roška teene maailmale (1) Oleg Pissarenko: «Vaata, poeg, nüüd on asjad läinud nii, et hakkame elama Eesti Vabariigis» (10) Kultuur Kopli – tondid ja lilled ehk arhitektuur nagu videomäng (1) Sport Piltuudis: Pommirünnakus vigastada saanud Bartra naasis treeningutele Madridi Real seisab ajaloolise saavutuse lävel Piltuudis: Tartu purustas Pärnu 18 punktiga Rapla tahtmine versus Kalevi kogemus Andres Sõber: arvan, et Kalevil on väike vibra sees Matemaatikaeksamilt eritranspordiga finaalmatšile Kommentaar: Mukunga juhtum – sellest tuleb õppida, mitte välismaal päikese all vinguda ja toriseda (3) Chelseast tegi tšempioni piinlik kaotus Arsenalile Tartu Jõhkralt külm kevad, kased pole hiirekõrvuski. Mullu oli samal ajal 22 kraadi sooja Veinibaar Vulin lõpetas raeplatsil kiiresti Kodukohvikute päev laseb hommikust õhtuni teiste aedadesse kiigata Elu dementsusega: püüan igati, aga nutnud olen ikkagi palju (1) Uude minispaasse pääseb vaid mai lõpuni Kääriku spordibaas puhkeb tasapisi uuesti õide Rahvusarhiivis saab piiluda harukordset pärgamendikogu Juuksur viib kokku kunsti, teatri ja muusika Aktivistid asuvad elujõulist Tartut looma Tartu muuseumidest: liita ja lahutada, korrutada ja jagada Meelelahutus Koomiks Sudoku

Kodukohvikute päev laseb hommikust õhtuni teiste aedadesse kiigata

2 min lugemist
Karlova päevade eelmise aasta kodukohvikute päev. FOTO: Margus Ansu / Postimees

​Kui veel paar aastat tagasi olid Karlova päevadel avatud üksikud kodukohvikud, siis viimastel aastatel on osalejate hulk tunduvalt kasvanud. Nagu mullu, on tänavugi kaasa lööb üle 30 kohviku, millest suurem osa on lahti ainult täna teatud kellaajal.

Kohvikutepäeva eestvedaja Ruta Rannu meenutas, et kui ta paar aastat tagasi ühena vähestest oma hoovis festivali ajal kodukohviku avas, oli huvi väga suur. 

Seega otsustas ta edaspidi ise asja põhjalikumalt käsile võtta, kuna tundus, et inimestele selline algatus tõesti meeldib.

Paljud kodukohvikud, mis eelmisel aastal linnarahval oma aedadesse kiigata lubasid, on Rannu sõnul tänavugi esindatud. Lisaks on mitmeid uusi tulijaid. 

Tähe ja Kesk tänav

Eriti aktiivselt on kodukohvikute pidajaid Kesk ja Tähe tänava kandis.

Kesk 44 pakutakse täna koduseid burgereid otse grillilt ja nii meeste, naiste kui ka laste maitse järgi. Mõned majad sealt edasi lubatakse aga Mehhikot keset Karlovat.

Kohvikutepäeva korraldaja Ruta Rannu avab ka ise kohviku oma koduhoovis Tähe 37. Selle nimi on Tagahoovish. Ta pakub kõrvitsa-, läätse- ja seenesuppi ning mitmesuguseid soolaseid ja magusaid pirukaid. Lisaks veel kodulimonaadi. Kui peaks olema ilus ilm, saab kodukohvikut nautida aias, kui sajab vihma, ootab Rannu kõiki huvilisi tuppa.

Oodata põnevaid üllatusi

Võõrustajad näevad oma kohvikutega palju vaeva. Rannu on kohvikupidajatele soovitanud, et neil võiks olla ka mingi lisaväärtus, nagu elav muusika, tants või luuletuste lugemine. 

«Et kodukohvikul oleks oma väike rosin, millega teistest eristuda,» lausus ta. Nii saab näiteks Rohehoovis Aleksandri tänaval istikuid osta, Õnne tänava Kuurigalerii kohvik üllatab aga kunstinäitusega. 

Kuigi praegu on Karlova päevade kavas ametlikult märgitud 31 kohvikut ja Karlova Seltsi kodulehel nende kohta kaart valmis tehtud, saavad soovijad veel kaasa lüüa ja oma kohviku avada. 

Rannu sõnul laekus talle näiteks üleeile üks sooviavaldus Kalevi tänaval elavalt Süüria pagulasperelt, kes soovib samuti kodukohvikute päeval osaleda. Kuna Rannu neid kavasse enam lisada ei saa, palus ta perel oma kohviku kohta tänavale vastav märgistus teha, et inimesed selle üles leiaksid. 

Suurem osa kohvikuid avab uksed täna lõunaajal ja on sisse piilumiseks avatud õhtutundideni. 

Karlova festival jätkub homme: on rongkäik ja peopäev, kus tegevust jagub igas vanuses huvilistele. 

Karlova päevad

8. maist 14. maini.

Täna

  • Kell 8–23 üle terve linnaosa kohvikutepäev, avatud 31 kohvikut.
  • Kell 18 Karlova EHE rattaretk, kogunemine Tähe 19 ees.

Homme

  • Kell 11 rongkäik algusega Karlova sadamast.
  • Kell 12–16 perepäev loodusmaja ja loomemajanduskeskuse pargis.
Seotud lood
11.05.2017 13.05.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto