Sisukord
Eesti
Tänane leht
12.05.2017
Eesti Kadri Simson Haapsalu raudteest: see ei ole Karilaiu raudtee (2) «See, mis meid siia tõi, viib meid ka edasi» (1) Male Kuidas hullutaval eurokarussellil mitte pead kaotada? Mälumäng Palju õnne Dilbert Horoskoop Tsahkna: IRL murdis Reformierakonna ainuvõimu (1) Majandus Kadri Simson Haapsalu raudteest: see ei ole Karilaiu raudtee (2) Eesti majanduse lühiuudised Tuletame meelde: mis on mõjutanud maksukoormuse tõusu või langust läbi aegade? (6) Eestit ootavad ees kõrgeima maksukoormuse aastad (14) Ühendriikides on alanud uus kosmose võidujooks Välismaa Euroopa kaitsekärped lõppesid juba enne Trumpi ametisse saamist Sõda Jeemenis ohustab tuhandete aastate vanuseid muumiaid (1) Presidendiks valitud Macron asus lubadusi täitma Brüsseli mõttekodalane: eurooplased peavad õppima terroriohus elama (7) Arvamus Toomas Jürgenstein: karusloomakasvatuse üle otsustamiseks peaks vaatama laiemat pilti (3) Juhtkiri: Haapsalu raudtee poliitiline porgandijaht (5) Marti Aavik: kas IRLil kõik läbi? (28) Postimees 1893. aastal: mitmevärviline valimismöll Saksamaal Ahto Lobjakas: et Eesti saaks hakkama ka halva ilmaga (14) Vambola Paavo: Euroopa Liit ei nõua meilt udupeeneid viadukte, kus keegi liigelda ei oska (2) Henrik Roonemaa: Georgi Petrovitš Roška teene maailmale (1) Oleg Pissarenko: «Vaata, poeg, nüüd on asjad läinud nii, et hakkame elama Eesti Vabariigis» (10) Kultuur Kopli – tondid ja lilled ehk arhitektuur nagu videomäng (1) Sport Piltuudis: Pommirünnakus vigastada saanud Bartra naasis treeningutele Madridi Real seisab ajaloolise saavutuse lävel Piltuudis: Tartu purustas Pärnu 18 punktiga Rapla tahtmine versus Kalevi kogemus Andres Sõber: arvan, et Kalevil on väike vibra sees Matemaatikaeksamilt eritranspordiga finaalmatšile Kommentaar: Mukunga juhtum – sellest tuleb õppida, mitte välismaal päikese all vinguda ja toriseda (3) Chelseast tegi tšempioni piinlik kaotus Arsenalile Tartu Jõhkralt külm kevad, kased pole hiirekõrvuski. Mullu oli samal ajal 22 kraadi sooja Veinibaar Vulin lõpetas raeplatsil kiiresti Kodukohvikute päev laseb hommikust õhtuni teiste aedadesse kiigata Elu dementsusega: püüan igati, aga nutnud olen ikkagi palju (1) Uude minispaasse pääseb vaid mai lõpuni Kääriku spordibaas puhkeb tasapisi uuesti õide Rahvusarhiivis saab piiluda harukordset pärgamendikogu Juuksur viib kokku kunsti, teatri ja muusika Aktivistid asuvad elujõulist Tartut looma Tartu muuseumidest: liita ja lahutada, korrutada ja jagada Meelelahutus Koomiks Sudoku

«See, mis meid siia tõi, viib meid ka edasi»

7 min lugemist
Väikest Kaisat kasvatav Lea Jalukse arvab, et haldusreformiteema Juuru vallas on liiga emotsionaalseks läinud. FOTO: Liis Treimann

«Elasime üle nõukogude võimu, elame üle ka haldusreformi.» «Millal ja miks läks kaduma usk Juurusse? Millal kadus julgus olla erinev?» «Mis te arvate, ehk peaks Juuru rahvas end ka nagu setod etniliselt määrama? Ikkagi Mahtra sõdalaste järglased.» «Me ei tohi alla anda, meil kõigil on õigus Juuru vallas oma arvamust avaldada.» Viimaste kuude Juuru Valla Teatajat sirvides jääb mulje, et Mahtra sõda saab järje.

Tellijale Tellijale

«Juuru vaim on üks kangemat sorti vaimusid,» kirjutab Juuru vallavolikogu esimees Sirje Endre, kelle varamust on pärit ka selle artikli pealkiri. Ligi 1500 elanikuga Juuru ei tahtnud haldusreformi käigus ühineda kellegagi, seal olevat juba praegu hea elada.

Paraku ootab Mahtra maid ilmselt sundliitmine suure Rapla omavalitsusega, kus elanikke koos ühinevate Kaiu ning Raikküla valdadega juba 12 000. Endre meenutab selle taustal, kuidas ka Mahtra sõja vaimne liider Ants Tertsius 1859. aastal tapiga sundkorras Siberisse viidi. «Tertsiust on igaühes meist,» kirjutab esimees vallalehes.

Tertsiuse vaimu asemel ootab meid aga Juurus ees hoopis tüdimus.

11.05.2017 13.05.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto