Sisukord
Tänane leht
Tänane leht
13.05.2017
Eesti Lennart Meri konverentsi sissejuhatuseks räägiti ELi tulevikust Mälumäng Nii naljakat Eurovisiooni finaali pole veel nähtud Dilbert Male Horoskoop Palju õnne Tagakülg Soojem ilm aitab haududa Ratas: kellelgi pole õigust erakonda lõhkuda Piirivalvurite surmaõnnetuse põhjustas vale liigutus (1) Eesti loobus võimalusest uuesti laulda Välismaa Lennart Meri konverentsi sissejuhatuseks räägiti ELi tulevikust Google Translate aitab Ameerika sõdureid Poolas Uudisteagentuur tegi natsidega hämara lepingu (3) Teenides nii isa- kui ka kodumaad Euroopa kaitsekulude graafik täielike andmetega Arvamus EKI keelekool: hindamatu väärtusega esivanemate keel Postimees 1996. aastal: Eesti politseinik märatsevate serblaste käes Edu on ebainimlik (4) Tiiu Kuurme: ikka veel emale lootes (7) Enesekindel jonnipunn Ajast maha jäänud revolutsionäär (21) Partsi munade hoidja (4) Mart Kivastiku veste: artiste meil jätkub, aga kuhu on jäänud lauljad, kirjanikud, kunstnikud, suurmehed poliitikas? (13) Maire Liivamets: olla oma maa eliit. Aga kuidas? (5) Juhtkiri: Euroopa ja maailm ristteel (9) Ilmar Raag: ükski infokampaania ei lepita ühiskonda, kui majandus ei tööta ja riik on nõrk (9) Kultuur Nädala plaat. Ootuste survest Nädala plaat. Kuldne album Aja auk. Mürgel käib Sport Kuusmaa: me polnud selliseks kaitseks valmis Intervjuu: Aivar Pohlak valiti UEFA soovitusel FIFAs tähtsasse ametisse Eesti jalgpallikoondist ootab novembris eksootiline võistlusturnee Vaiksel ookeanil Mercedes rebib Ferraril eest Reportaaž: Rapla alustas hästi, Kalev lõpetas paremini AK Vikerkaar loeb. Suurim etnofuturist (1) 100 aastat üksildust Eesti külas Nädala plaat. Ootuste survest Konservatiivne Art Cologne Aja auk. Mürgel käib Eesti kultuuri täheatlas: rahvushümni sünd Tiiu Kuurme: ikka veel emale lootes (7) Peeter Langovitsi tagasivaade: jälle nimeks Eesti Vabariik Ilmar Raag: ükski infokampaania ei lepita ühiskonda, kui majandus ei tööta ja riik on nõrk (9) Arter Horoskoop Arvuti elutuppa? Miks ka mitte! «Kuningas Arthur: Mõõga legend» – film neile, kes juba kõike näinud Kuhu minna? Ka Läti saab 100-aastaseks! Evelini saade kohtub «Seksi ja linnaga» Suur intervjuu! Matti Maasikas: Eestil pole luksust lasta ajaloo lõpu jalgrattal jalg sirgu (1) Appi, särk jäi koju, ketsid ka! Ei spordimeest see takista! Kas te tõesti ei leia trenniks aega?! Võtke siit eeskuju! Ilona Leib: millal meil oli 36 tundi vaba aega? Kõik emad armastavad kooki Võilill – müstiline ja maalähedane Eurovisioon: pidu iga päev Juba mitmendat korda moest ära Sõiduproov: Land Rover Discovery. Maadeavastaja otsib tööd Meelelahutus Koomiks Sudoku

Google Translate aitab Ameerika sõdureid Poolas

4 min lugemist
Kapral Chance Johnson ei teadnud, et karastusjooke Monster on mitut sorti. «Alguses ei suutnud ma purgilt välja lugeda, mis see on, aga hiljem sain teada. Meil Ühendriikides on ainult üks Monster. Nii et plaanin selle endaga koju kaasa võtta.» FOTO: Georgi Beltadze

Mõnekümne tuhande elanikuga Żagań on väike, kirju ajalooga linn Poola lääneosas Saksamaa piiri lähedal. Viimane kord, kui seal oli rohkearvuliselt inglise keelt kuulda, jääb Teise maailmasõja aega. Toona paiknes ajaloolises Sileesia asulas Saganis kuulus sõjavangide laager Stalag Luft III, kus hoiti peaasjalikult anglosaksi riikidest pärit liitlaste lendureid.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Nüüd, pea rohkem kui pool sajandit hiljem kostab sellessamas kivikülas taas palju ingliskeelset juttu. Põhjus on lihtne: läheduses asuvas sõjaväebaasis paiknevad Ameerika Ühendriikide 4. diviisi 3. brigaadi sõdurid. Postimehel avanes võimalus uurida, kuidas saavad ameeriklased hakkama uues, neist mõne jaoks isegi väga harjumatus keskkonnas.

Spetsialisti auastmes meedik Steve Munoz kinnitas, et tema jaoks on väga põnev Poolas teenides Euroopa kultuuri avastada. «Mulle meeldivad väga ajalugu ja geograafia. Ka arhitektuur pakub huvi. Eriti see evolutsioon, kuidas keskaegse stiiliga elamud on aegade jooksul läinud üle nüüdisaegseteks kõrghooneteks. Midagi sellist Ameerikas ei näe,» tõi Californiast pärit noormees välja.

12.05.2017 15.05.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto