Ratas: kellelgi pole õigust erakonda lõhkuda

Sinelit meenutavas mantlis pronkssõduri ees Kremli propagandakanalile Sputnik intervjuu andnud riigikogu liige Olga Ivanova, sotsiaalmeedias uljalt esinenud riigikogu liige Oudekki Loone ja nende kaitsele viskunud europarlamendi saadik Yana Toom hakkasid eile vastu oma erakonna juhile, peaminister Jüri Ratasele.

Tellijale Tellijale

Ratas oli hukka mõistnud selle, et Olga Ivanova Sputnikule intervjuu andis. «Sputnik ei ole sõltumatu meedia, vaid propagandatööriist, mis ei järgi head ajakirjandustava, vaid avaldab sõnumeid sageli poolikul või kallutatud kujul. Euroopa Parlament on nimetanud Sputnikut pseudouudisteagentuuriks,» teatas Ratas sotsiaalmeedias. «Olen korduvalt rõhutanud, et just neil põhjustel ei anna valitsuse liikmed ega riigiasutused Sputnikule intervjuusid. Edastasin telefonikõnes selle sõnumi ka riigikogu liikmele Olga Ivanovale.»

Eile aga kirjutasid Ivanova, Toom ja Loone Ratasele vastu: «Austatud peaminister! Jüri! Ära unusta, et sina kuulud Keskerakonda, mitte Keskerakond ei kuulu sulle. Meil on erakonna liikmetena täpselt samasugune sõnavabadus ja õigus oma arvamusele kui sinul.

12.05.2017 15.05.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto