T, 27.09.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Ratas: kellelgi pole õigust erakonda lõhkuda

Tuuli Koch
, reporter
Ratas: kellelgi pole õigust erakonda lõhkuda
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments

Sinelit meenutavas mantlis pronkssõduri ees Kremli propagandakanalile Sputnik intervjuu andnud riigikogu liige Olga Ivanova, sotsiaalmeedias uljalt esinenud riigikogu liige Oudekki Loone ja nende kaitsele viskunud europarlamendi saadik Yana Toom hakkasid eile vastu oma erakonna juhile, peaminister Jüri Ratasele.

Ratas oli hukka mõistnud selle, et Olga Ivanova Sputnikule intervjuu andis. «Sputnik ei ole sõltumatu meedia, vaid propagandatööriist, mis ei järgi head ajakirjandustava, vaid avaldab sõnumeid sageli poolikul või kallutatud kujul. Euroopa Parlament on nimetanud Sputnikut pseudouudisteagentuuriks,» teatas Ratas sotsiaalmeedias. «Olen korduvalt rõhutanud, et just neil põhjustel ei anna valitsuse liikmed ega riigiasutused Sputnikule intervjuusid. Edastasin telefonikõnes selle sõnumi ka riigikogu liikmele Olga Ivanovale.»

Eile aga kirjutasid Ivanova, Toom ja Loone Ratasele vastu: «Austatud peaminister! Jüri! Ära unusta, et sina kuulud Keskerakonda, mitte Keskerakond ei kuulu sulle. Meil on erakonna liikmetena täpselt samasugune sõnavabadus ja õigus oma arvamusele kui sinul.

Tagasi üles