Sisukord
Videod
Tänane leht
13.05.2017
Eesti Lennart Meri konverentsi sissejuhatuseks räägiti ELi tulevikust Mälumäng Nii naljakat Eurovisiooni finaali pole veel nähtud Dilbert Male Horoskoop Palju õnne Tagakülg Soojem ilm aitab haududa Ratas: kellelgi pole õigust erakonda lõhkuda Piirivalvurite surmaõnnetuse põhjustas vale liigutus (1) Eesti loobus võimalusest uuesti laulda Välismaa Lennart Meri konverentsi sissejuhatuseks räägiti ELi tulevikust Google Translate aitab Ameerika sõdureid Poolas Uudisteagentuur tegi natsidega hämara lepingu (3) Teenides nii isa- kui ka kodumaad Euroopa kaitsekulude graafik täielike andmetega Arvamus EKI keelekool: hindamatu väärtusega esivanemate keel Postimees 1996. aastal: Eesti politseinik märatsevate serblaste käes Edu on ebainimlik (4) Tiiu Kuurme: ikka veel emale lootes (7) Enesekindel jonnipunn Ajast maha jäänud revolutsionäär (21) Partsi munade hoidja (4) Mart Kivastiku veste: artiste meil jätkub, aga kuhu on jäänud lauljad, kirjanikud, kunstnikud, suurmehed poliitikas? (13) Maire Liivamets: olla oma maa eliit. Aga kuidas? (5) Juhtkiri: Euroopa ja maailm ristteel (9) Ilmar Raag: ükski infokampaania ei lepita ühiskonda, kui majandus ei tööta ja riik on nõrk (9) Kultuur Nädala plaat. Ootuste survest Nädala plaat. Kuldne album Aja auk. Mürgel käib Sport Kuusmaa: me polnud selliseks kaitseks valmis Intervjuu: Aivar Pohlak valiti UEFA soovitusel FIFAs tähtsasse ametisse Eesti jalgpallikoondist ootab novembris eksootiline võistlusturnee Vaiksel ookeanil Mercedes rebib Ferraril eest Reportaaž: Rapla alustas hästi, Kalev lõpetas paremini AK Vikerkaar loeb. Suurim etnofuturist (1) 100 aastat üksildust Eesti külas Nädala plaat. Ootuste survest Konservatiivne Art Cologne Aja auk. Mürgel käib Eesti kultuuri täheatlas: rahvushümni sünd Tiiu Kuurme: ikka veel emale lootes (7) Peeter Langovitsi tagasivaade: jälle nimeks Eesti Vabariik Ilmar Raag: ükski infokampaania ei lepita ühiskonda, kui majandus ei tööta ja riik on nõrk (9) Arter Horoskoop Arvuti elutuppa? Miks ka mitte! «Kuningas Arthur: Mõõga legend» – film neile, kes juba kõike näinud Kuhu minna? Ka Läti saab 100-aastaseks! Evelini saade kohtub «Seksi ja linnaga» Suur intervjuu! Matti Maasikas: Eestil pole luksust lasta ajaloo lõpu jalgrattal jalg sirgu (1) Appi, särk jäi koju, ketsid ka! Ei spordimeest see takista! Kas te tõesti ei leia trenniks aega?! Võtke siit eeskuju! Ilona Leib: millal meil oli 36 tundi vaba aega? Kõik emad armastavad kooki Võilill – müstiline ja maalähedane Eurovisioon: pidu iga päev Juba mitmendat korda moest ära Sõiduproov: Land Rover Discovery. Maadeavastaja otsib tööd Meelelahutus Koomiks Sudoku

Nii naljakat Eurovisiooni finaali pole veel nähtud

2 min lugemist

Kes astuvad üles finaalis, kuhu Eestil sel aastal asja polnud? Terve rida erakordselt naljakaid artiste! Mõni kisub kaasa kargama, mõnda vaadates purskad naerma ja mõne puhul on pisut piinlik. Äärmuslikke katsetusi ja huumorietendusi tasakaalustavad aga eriti nukrad nutulood.

Selle aasta suurfavoriit Itaalia lendas automaatselt finaali suure viisiku koosseisus, kuid oleks kahtlemata läbi tulnud ka mistahes poolfinaalist. Iva on selles, et naljaka numbri ja kaasahaarava tantsuloo taha on peidetud sügav sõnum praegusele lääne ühiskonnale. Kui keskendume vaid pinnapealsetele väärtustele, kaotame võime olla inimesed. Laval tantsib suur must ahv, kes erinevalt teistest naljanumbritest pole kaugeltki koomiline element, vaid viide Desmond Morrise kultusraamatule «Alasti ahv». Itaaliakeelse sügava loo sisust saad aru tõlgitud video vahendusel.

Postimehe ajakirjanik Kristina Herodes ja Itaalia artist ning tänase õhtu suurfavoriit Francesco Gabbani kohtumisel Kiievis FOTO: Sadner Ilvest

Jaburuse skaala esikohta hoiab kahtlemata enda käes Horvaatia härra Jacques Houdek. Tema duett iseendaga on küll ootamatu idee, aga kas me sellist muusikat ikka vabatahtlikult kuulaksime? Kohapeal on see üks väheseid viisijuppe, mille eest tahaks sõna otseses mõttes pakku joosta.

Rumeenia. Ilinca ft. Alex Florea - laval läheb lahti pöörane yodel-rap! / Scanpix FOTO: SCANPIX

Samas Rumeenia duo Ilinca ja Alex Florea ülirõõmus joodelduse-räppimise soust mõjub lähedalt vaates ägedalt. Eesti tiim tantsis ja laulis koha peal loole niisuguse kirega kaasa, et meediasumm piiras meid sisse ja keegi ei suutnud uskuda, et tegu polegi fännidega Rumeeniast. Valgevene folkduett on aga seevastu puhas külapidu, mis ka eestlaste jala kergesti tatsuma võtab. Moldova Sunstroke Projecti naljanumber tundub aga lähivaates pigem totter kui tore. Alternatiivse artistina tõuseb esile ka Ažerbaidžani esinaja Dihaj, kes on originaalse stiiliga ere isiksus. Üks väheseid artiste, kes siin ilma meigita ringi kõnnib. Lugu ise on rootsi traditsiooniline ning üsna tavaline. Norra kõlab mitu kraadi intrigeerivamalt ja tõmbab tantsima juba esimesest taktist.

Norra JOWST tõmbab kaasa ägeda gruuviga. FOTO: Efrem Lukatsky/AP/Scanpix

Pöörates pilgud teise äärmusse, kus teevad ilma südamemurdjamad, tasub enim tähele panna Portugali poissi Salvador Sobrali. Tegu on Mick Pedaja portugali versiooniga, kelle hääl ja esituse sisendusjõulisus on täiesti maagilised. Noormees vaevleb terviseprobleemide küüsis, teadaolevalt tuleb talle siirdada süda. Seega on ta ka loobunud enamikust proovidest ja intervjuudest. Lugu kõlab täiesti ootamatult, aga kui mõttelaiskus kõrvale heita, saab südamest nutta.

Portugali artist Salvador Sobral meenutab Mick Pedajat nii oma välimuselt kui hingeliselt esituselt. Loodame, et ka Mick millalgi Eurovisioonile jõuab - teda ootaks edu. FOTO: AFP / Scanpix

Teine hingepugemise meister on verinoor Bulgaaria poiss Kristian Kostov, kellest ei jää sugugi maha Austaalia esindaja Isaiah. Neis kahes on mõndagi sarnast – mõlemad tundeliselt tugevad, pikajuukselised, siirad, kõigest seitsmeteistkümneaastased. Muinasjutumeeste reast võiks pilgu peale heita ka Austria esindajale Nathan Trentile, kelle lihtne ja liigutav lugu, armas esitus ja unenäoline lavastus on hästi ausalt ja avatud hingega tehtud.

Austria noormees Nathan Trent tervitab vaatajaid otse kuu pealt, «Running On Air» / Scanpix FOTO: SCANPIX
Seotud lood
12.05.2017 15.05.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto