Sisukord
Majandus
Postimees
15.05.2017
Eesti Mälumäng Dilbert Male Horoskoop Palju õnne 22 sasipundart lahti harutada (12) Tagakülg Magusamaks ei erista looduslikku ja lisatud suhkrut Aasta ema: konkurss peaks liitma kõiki emasid Koondamise tõttu jääb osa ilmaandmeid kogumata Tartus avaldati meelt plaanitava tselluloositehase vastu Minister Tsahkna kodus puhkes tulekahju Seeder hakkab otsima IRLi kadunud valijaid (1) Siirale muusikale panustanud Portugal võitis esimest korda Eurovisiooni Majandus Eestlane ei suuda auguga saiast loobuda Pensionifondiäri muutub üha kasumlikumaks Majanduse lühiuudised Turud ei karda enam mitte midagi Välismaa NATO asejuht: Afganistan saab taas tähelepanu AJA PEEGEL: Hispaania kaalub «natsiaja» muutmist Emmanuel Macron vannutati ametisse Hruštšovkasid armastavad moskvalased algatasid ülestõusu Põhja-Korea katsetas taas Soome leinab riigimeest Arvamus Eerik-Niiles Kross: Stalin, Tief ja Loone (70) Jaanus Marrandi: jõukuse kasvul piirid ees (11) Juhtkiri: kummaline vallavolikogu – nagu Schrödingeri kass (3) Postimees 1935. aastal: riigipöörde ja atentaadikavatsused Kadri Simson: investeeringud taristusse (1) Taavi Minnik: Keskerakonna puhtad põlled (4) Kultuur «Oma keele leidsin ma üles» Kas sa Alfredot ja Violettat tead? Isabelle Hupperti reis tagasi tulevikku Sport Šveits alistas Kanada! Prantsusmaa jaks piirdus Soome üllatamisega Vaprusele võit, liidrid ikka rinnutsi Hea sõidu teinud Kangert sihib veel kõrgemale Spordi lühiuudised Liverpool ja Klavan tegid suure sammu Meistrite liiga poole Raskekahurid Mägi ja Kanter andsid vägeva avapaugu Rapla korraldas Kalevile hetkelise šoki Mercedese filigraanne taktikaetendus võimaldas Hamiltonil Vetteli üle mängida Tartu Kool seadis end endisse hotelli sisse Ülinakkav ja kiirelt tappev jalakasurm jõudis Tartusse Draama elab laval väliste efektideta Meelelahutus Koomiks Sudoku

Turud ei karda enam mitte midagi

3 min lugemist
Aktsiakauplejad New Yorgi börsil. FOTO: Brendan McDermid/Reuters/Scanpix

Vaatamata poliitilistele riskidele pea kogu maailmas, on aktsiaturud rahulikud ja ei karda peaaegu mitte midagi. Vähemalt nii võib tõlgendada asjaolu, et USA aktsiaturgude volatiilsusindeks VIX, mida tuntakse ka ebakindlus- või hirmuindeksina, on langenud 23 aasta madalaimale tasemele.

Tellijale Tellijale

Aktsiaturgude volatiilsus pole aastakümnete madalaim mitte ainult USAs, peaaegu madalaim alates üheksakümnendate aastate keskpaigast on see ka Euroopas.

Näiteks alates aprilli keskpaigast on Hiina aktsiaturud peamiselt langenud ja kaotanud selle ajaga 560 miljardit dollarit. Shanghai börsi koondindeks on kuuga langenud 6,9 protsenti, samal ajal kui globaalsed aktsiaturud on 2,8 protsenti tõusnud. Veel poolteist-kaks aastat tagasi hoidis Hiina börsi – USA järel suuruselt teine aktsiaturg maailmas – langus globaalseid turge himuvärina all. Aga seekord ei huvita see mitte kedagi, kirjutas Bloomberg.

Millest see tingitud on ja mida toob tulevik, selle kohta on erinevaid hinnanguid. Mõned arvavad, et indeks tegelikult ei tööta ja on katki.

13.05.2017 16.05.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto