Sisukord
Uudised
Tänane leht
15.05.2017
Eesti Mälumäng Dilbert Male Horoskoop Palju õnne 22 sasipundart lahti harutada (12) Tagakülg Magusamaks ei erista looduslikku ja lisatud suhkrut Aasta ema: konkurss peaks liitma kõiki emasid Koondamise tõttu jääb osa ilmaandmeid kogumata Tartus avaldati meelt plaanitava tselluloositehase vastu Minister Tsahkna kodus puhkes tulekahju Seeder hakkab otsima IRLi kadunud valijaid (1) Siirale muusikale panustanud Portugal võitis esimest korda Eurovisiooni Majandus Eestlane ei suuda auguga saiast loobuda Pensionifondiäri muutub üha kasumlikumaks Majanduse lühiuudised Turud ei karda enam mitte midagi Välismaa NATO asejuht: Afganistan saab taas tähelepanu AJA PEEGEL: Hispaania kaalub «natsiaja» muutmist Emmanuel Macron vannutati ametisse Hruštšovkasid armastavad moskvalased algatasid ülestõusu Põhja-Korea katsetas taas Soome leinab riigimeest Arvamus Eerik-Niiles Kross: Stalin, Tief ja Loone (70) Jaanus Marrandi: jõukuse kasvul piirid ees (11) Juhtkiri: kummaline vallavolikogu – nagu Schrödingeri kass (3) Postimees 1935. aastal: riigipöörde ja atentaadikavatsused Kadri Simson: investeeringud taristusse (1) Taavi Minnik: Keskerakonna puhtad põlled (4) Kultuur «Oma keele leidsin ma üles» Kas sa Alfredot ja Violettat tead? Isabelle Hupperti reis tagasi tulevikku Sport Šveits alistas Kanada! Prantsusmaa jaks piirdus Soome üllatamisega Vaprusele võit, liidrid ikka rinnutsi Hea sõidu teinud Kangert sihib veel kõrgemale Spordi lühiuudised Liverpool ja Klavan tegid suure sammu Meistrite liiga poole Raskekahurid Mägi ja Kanter andsid vägeva avapaugu Rapla korraldas Kalevile hetkelise šoki Mercedese filigraanne taktikaetendus võimaldas Hamiltonil Vetteli üle mängida Tartu Kool seadis end endisse hotelli sisse Ülinakkav ja kiirelt tappev jalakasurm jõudis Tartusse Draama elab laval väliste efektideta Meelelahutus Koomiks Sudoku

Kool seadis end endisse hotelli sisse

3 min lugemist
Tartu rahvusvaheline kool kolis nädalavahetusel uude koolimajja ehk endise hotelli Park ruumidesse. Kolimisel olid abiks nii koolipere kui ka lapsevanemad. FOTO: Kristjan Teedema

Nädalavahetusel oli endise Tartu vanima hotelli hoone ümber Vallikraavi tänaval suur sagimine ja kolimine. 1943. aastal ehitatud hotell sulges uksed pea poolteist aastat tagasi ning sellest nädalast asub majas tegutsema Tartu rahvusvaheline kool.

Tellijale Tellijale

Esialgu lootis kool end uude majja sisse seada talve jooksul, kuid nii ei läinud. Umbes kuu tagasi saabus viimaks juhtkonnale rõõmusõnum, et mai keskpaigas saab alustada tööd uues ja avaras koolimajas, kus ei pea enam vaevlema ruumikitsikuses. Nii saavad õpilased, kes lõpetavad sellel kevadel 9. klassi, samuti tunda värske värvi lõhna ja nautida uue maja avarust. 

Veski tänaval oli koolil ka­­sutada umbes kolmsada ruutmeetrit, uues majas on aga kolm korda rohkem ruumi. Tuleks veel täpsustada, et ehitusloa saamisega muutus senine aadress Vallikraavi 23 aadressiks Juhan Liivi 2D.

13.05.2017 16.05.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto