Sisukord
Eurovisiooni laulud
Postimees
28.02.2020
Eesti ravi- ja riigiasutused on koroonaviiruseks valmis (4) Eesti Koroonaviirus jõudis Eestisse Riia kaudu Iraanist «Meil ei ole hädaolukorda ega kriisi – on oht» Reisijatel tasub olla valmis lisakulutusteks Soome ja Rootsi peavad nakatumisriski väikeseks, Norra valmistub halvimaks Eesti sportlased Itaalias teadmata pikal pausil Merivälja jahisadama vaidluses kukub tähtaeg Katri Raigi suhtes ei alustatud kriminaalmenetlust Sajuses Lõuna-Eestis viibib teede lumest puhastamine Majandus Maitsesuitsu keelamine toob salakauba tagasi Liviko juht: Laua Viinal on eestlaste mandaat Eestlaste sularaha hakkab ringlema läbi USA turvafirma Linnahalli rahastajad tahtsid ka Estonian Airi Välismaa Soome ja Rootsi peavad nakatumisriski väikeseks, Norra valmistub halvimaks Tšetšeeni blogija pääses tapmiskatsest eluga Kesk-Inglismaa üle ujutatud, uus torm tulekul Kreeka protestides sai viga üle 60 inimese Austria näitab eeskuju kahe äärmuse valitsusega Johnson ähvardab suvel kõnelused ELiga katki jätta Süüria opositsiooniväed vallutasid tagasi olulise linna Arvamus Kairi Kreegipuu: mesilase enesehinnangust sotsiaalteadlase pilguga Evald Übi: milleks meile miljonilinn Tallinn? Andrei Kuzitškin: Vene topeltkodakondsus kui Kremli relv Andrus Karnau: kingitus Tallinkile Meie Eesti Aleksei Lotman: looduse hävitamine on enesetapjalik ja amoraalne Mihkel Kunnus: eetilised dilemmad ei kao keskkonnateadmiste kasvades Helle Mäemets: majanduskasvu muutuv mõte Kultuur Enno Halleki elurõõm ja mängulisus Õõvastav õudusdraama Sport Eesti sportlased Itaalias teadmata pikal pausil Tallinn Merivälja jahisadama vaidluses kukub tähtaeg Tartu Monica Rand ja Madis Lepajõe: kaks tegusat koalitsiooniaastat said läbi Kati Voomets: kuidas päriselt raha koguma hakata? Hiinalinna potipõllumeestele tuleb sel aastal kevad teisiti Tartlased panevad ka lähivaldade elanikud ringi väntama Koroonaviirus jõudis Eestisse. See ei ole maailmalõpp! Meelelahutus Koomiks Sudoku

Siirale muusikale panustanud Portugal võitis esimest korda Eurovisiooni

2 min lugemist

Eurovisioonist on 62 aasta jooksul saanud maailma suurim tele-show ning rahva häälte püüdmisel lähevad eelkõige loosi pilkupüüdvad trikid ja visuaalsed nipid – tulevärk, üllatused, huumor ja seksikad artistid. Tänavu võitis Eurovisiooni aga Salvador Sobral Portugalist oma hingelise looga «Amar Pelos Dois». Puhas muusika ühegi kõrvalise lisandita.

Lahe lavamöll pole iseenesest halb – meelelahutusmaailma ilma selleta ette ei kujutakski! Ent kui jutt on lauluvõistlusest, siis võiks ikka lood ise ka sõna saada. Halastamatu meelelahutusäri aga toodab seda, mida tarbija ostab. Kui ta tahab tuld, siis lendab tuld. Kui publik reageerib poliitilistele sõnumitele, siis serveeritakse kärmelt neid.

Salvador Sobral oli Kiievis Eurovisiooni laval esinedes kõigest sellest nii erinev, kui üldse olla saab. Usutavasti ei tunne terve Eurovisiooni ajalugu artisti, kellel kogu sellest möllust ja glamuurist nii ükskõik oleks olnud kui temal. «Me elame ühekordselt kasutatava muusika maailmas, millel pole mitte mingit sisu,» ütles Sobral julgelt. «Tänane võit on muusika võit! Võit inimestele, kes teevad muusikat, mis tõepoolest tähendab midagi. Muusika ei ole tulevärk. Muusika on tunded! Muudame seda üheskoos ja toome muusika tagasi Eurovisioonile. Muusika on see, mis tegelikult loeb!»

Sobral taandas enda isiku muusika taga olematuks. Te keeldus peaaegu kõigist intervjuudest ja ignoreeris häirimatu rahuga kogu palagani, mis end muusika külge on pookinud ning mida oleme hakanud pidama Eurovisiooni puhul lausa loomulikuks.

See ei tähenda aga, et Sobral oleks arglik või kõrk, ta on hoopis otsustav. Väga kindel selles, mida teeb, ning ei lase end häirida kõrvalisest. Noormees pole kunagi oma südamest sammu eemale teinud ega midagi pelgalt kellegi teise heakskiidu väljateenimiseks loonud. Ja mis selgus – inimesed janunevad eheda järele.

Itaalia esindaja Francesco Gabbani loo sõnum oli tegelikult Portugali etteastega sarnane – äratada publikut ja pöörata tähelepanu glamuurilt taas tegelikele väärtustele. Kuid Gabbani eelistas esitada oma sõnumit tänapäeva lääne ühiskonnale apetiitses huumorikastmes. Ja mis oli tulemus? Inimesed pole harjunud enam mitmekihilisuse ega sügavamale vaatamisega, liialt paljude jaoks jäigi tema sõnum lihtsalt lõbusaks ahvitantsuks.

Portugali esindaja Sobral aga hülgas varjavad kihid ja jõudis oma erakordses lihtsuses ja puhtuses inimesteni. Ka nendeni, kelle süda muusikat kuulates ammu nõksatanud polnud.

Seotud lood
27.02.2020 28.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto