Sisukord
Eesti
Postimees
15.05.2017
Eesti Mälumäng Dilbert Male Horoskoop Palju õnne 22 sasipundart lahti harutada (12) Tagakülg Magusamaks ei erista looduslikku ja lisatud suhkrut Aasta ema: konkurss peaks liitma kõiki emasid Koondamise tõttu jääb osa ilmaandmeid kogumata Tartus avaldati meelt plaanitava tselluloositehase vastu Minister Tsahkna kodus puhkes tulekahju Seeder hakkab otsima IRLi kadunud valijaid (1) Siirale muusikale panustanud Portugal võitis esimest korda Eurovisiooni Majandus Eestlane ei suuda auguga saiast loobuda Pensionifondiäri muutub üha kasumlikumaks Majanduse lühiuudised Turud ei karda enam mitte midagi Välismaa NATO asejuht: Afganistan saab taas tähelepanu AJA PEEGEL: Hispaania kaalub «natsiaja» muutmist Emmanuel Macron vannutati ametisse Hruštšovkasid armastavad moskvalased algatasid ülestõusu Põhja-Korea katsetas taas Soome leinab riigimeest Arvamus Eerik-Niiles Kross: Stalin, Tief ja Loone (70) Jaanus Marrandi: jõukuse kasvul piirid ees (11) Juhtkiri: kummaline vallavolikogu – nagu Schrödingeri kass (3) Postimees 1935. aastal: riigipöörde ja atentaadikavatsused Kadri Simson: investeeringud taristusse (1) Taavi Minnik: Keskerakonna puhtad põlled (4) Kultuur «Oma keele leidsin ma üles» Kas sa Alfredot ja Violettat tead? Isabelle Hupperti reis tagasi tulevikku Sport Šveits alistas Kanada! Prantsusmaa jaks piirdus Soome üllatamisega Vaprusele võit, liidrid ikka rinnutsi Hea sõidu teinud Kangert sihib veel kõrgemale Spordi lühiuudised Liverpool ja Klavan tegid suure sammu Meistrite liiga poole Raskekahurid Mägi ja Kanter andsid vägeva avapaugu Rapla korraldas Kalevile hetkelise šoki Mercedese filigraanne taktikaetendus võimaldas Hamiltonil Vetteli üle mängida Tartu Kool seadis end endisse hotelli sisse Ülinakkav ja kiirelt tappev jalakasurm jõudis Tartusse Draama elab laval väliste efektideta Meelelahutus Koomiks Sudoku

Seeder hakkab otsima IRLi kadunud valijaid

3 min lugemist
IRLi suurkogu valis uut esimeest. FOTO: Tairo Lutter

Kui Helir-Valdor Seeder laupäeva õhtul napilt 322 häälega uueks Isamaa ja Res Publica Liidu (IRL) juhiks kuulutati, oli Tallinna Tehnikaülikooli aula tema taga inimestest üsna tühjaks jooksnud.

Tellijale Tellijale

Algus oli suurüritusel siiski pidulik, vaatamata sellele, et tegu oli viimaste küsitluste põhjal alla valimiskünnise kukkunud erakonnaga ning olika liikmeid, kes muretsesid, et laupäevaks ei tule paarisadat inimestki kokku. Tehnikaülikooli peahoonet ehtisid sinised õhupallid ning kohale oli sõitnud 643 IRLi liiget. Torti siiski põhjust süüa ei olnud.

«Selles ei olnud midagi demonstratiivset,» põhjendas oma kiiret lahkumist pärast hääle andmist Mihhail Lotman, kes on koduerakonna suhtes avalikult kriitiline olnud.

«Ma jään oma seisukohale kindlaks, et valitsusliit Keskerakonnaga on suur viga ja kahjuks mõlemad esimehe kandidaadid toetavad seda. Sellepärast ei olnud kumbki neist minu kandidaat,» ütles Lotman. «Samas ma pidin valima, muidu see tähendaks, et mulle ei läheks erakonna saatus korda, ja see on vale,» lisas ta.

13.05.2017 16.05.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto