Sisukord
Arvamus
Tänane leht
16.05.2017
Eesti Male Mälumäng Palju õnne Dilbert Kaitseliitlased pannakse proovile Horoskoop ERRi uus juht käis välja oma meeskonna (1) Tagakülg Esikülg Taavi Aas püüab eestlaste hääli (1) Kogenud lasteaednik nahutas lapsi Kohus ei vabastanud Indrek Pertelsoni võlgadest Telia praagi tõttu läks Eurovisiooni hääletusel 4000 eestlase hääl raisku Majandus Kodus elektri tootjate hulk plahvatuslikult kasvanud (1) Harjumaa loob oma internetifirma Rünnak nakatas sadu tuhandeid arvuteid Välismajanduse lühid Välismaa Juuste istutamine turgutab Istanbuli turismi Põhja-Korea teeb rakettidega edusamme Mis saab, kui «Londoni sild on maas»? Välismaa lühid Saksa sotsid said Merkelilt valusalt lüüa Eesti noolib ÜRO missiooni juhi kohta Kuninganna ema surmaks valmistuti 22 aastat Arvamus Hendrik Agur: õpetaja palk 3000 eurot annaks sõnumi väärtustest (12) Sirje Potisepp: äkki maksustaks magusa asemel nutiseadmed ja arvutimängud? (11) Lauri Hussar: kui Daciast saab Tesla (13) Juhtkiri: maa tuleb täita kiire internetiga Edasi 1990. aastal: Toompeal jäi eesti rahva tahe peale Hannes Luts: 20 miljoni euro kulutamine Pärnu lennujaamale on laristamine (3) Kultuur Kaks tüdrukut ehitasid mere äärde salapärase maja Vormide mäng Jõhvi balletifestivalil Sport Kanter paar nädalat audis Jalgpalliliit võttis rahahädas Sillamäe Kalevi luubi alla Murdmaasuusatajate ja suusaliidu kaklus mõjutab valusalt ka teisi alasid (1) Põhjendamatu agressiivsus ja idiootsus segasid Girol kaarte Leegionärid teenisid lõpuks palga auga välja ja Serviti võitis kindlalt Miks mängisid Kuusmaa ja Varrak kaameramehega peitust? Tartu Ülikooli kliinikum tahab mõisa vana peahoone lammutada Tahate suurt laeva? Tartust saab Mis üle jõu, see teiste kanda? Tartu tõmbab trammi ideele pidurit (1) Head lapsed, need kasvavad trahvita Tartu on rattaringluseks valmis Rahva hääl olgu valitsusele seaduseks Tartu meelitab presidendi vastuvõttu Millal kulunud sebrad värske värvi saavad? Meelelahutus Koomiks Sudoku

Head lapsed, need kasvavad trahvita

2 min lugemist
Tarmo Stokkeby. FOTO: Margus Ansu

Et lapsi alkoholi, tubaka ja narkootikumide kahjuliku mõju eest kaitsta, on seadusandja kehtestanud erinevad piirangud ning poliitikud töötavad välja aina karmimaid regulatsioone.  Piirangud, keelud ja käsud üksinda midagi paremaks aga ei tee. 

Tellijale Tellijale

Probleemi lahendamiseks tuleb sellega tegelda igast küljest. See tähendab, et ühelt poolt takistame meelemürkide jõudmist noorukiteni, teisalt aitame neid, kes on nende pahede küüsi juba sattunud. Noorte puhul on see eriti oluline, sest last on tihti kergem tagasi õigele teele tuua kui täiskasvanud alkohoolikut, ahelsuitsetajat või narkomaani. 

Kui statistikasse süveneda, selgub, et viimase kolme aasta vältel on Eestis registreeritud 901 juhtu, kus alaealine tarvitas arsti ettekirjutuseta narkootilist või psühho-troopset ainet, nendest 145 olid Tartumaal. Tubakatoodete tarvitamisi tuvastati Eestis 5294 ja Tartumaal 839 korral. Alkoholi tarvitamine tuvastati neil kolmel aastal Eestis 10 611 ja Tartumaal 2440 alaealise puhul. Kusjuures viiendik neist on korduvrikkujad. 

15.05.2017 17.05.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto