Sisukord
Arvamus
Tänane leht
16.05.2017
Eesti Male Mälumäng Palju õnne Dilbert Kaitseliitlased pannakse proovile Horoskoop ERRi uus juht käis välja oma meeskonna (1) Tagakülg Esikülg Taavi Aas püüab eestlaste hääli (1) Kogenud lasteaednik nahutas lapsi Kohus ei vabastanud Indrek Pertelsoni võlgadest Telia praagi tõttu läks Eurovisiooni hääletusel 4000 eestlase hääl raisku Majandus Kodus elektri tootjate hulk plahvatuslikult kasvanud (1) Harjumaa loob oma internetifirma Rünnak nakatas sadu tuhandeid arvuteid Välismajanduse lühid Välismaa Juuste istutamine turgutab Istanbuli turismi Põhja-Korea teeb rakettidega edusamme Mis saab, kui «Londoni sild on maas»? Välismaa lühid Saksa sotsid said Merkelilt valusalt lüüa Eesti noolib ÜRO missiooni juhi kohta Kuninganna ema surmaks valmistuti 22 aastat Arvamus Hendrik Agur: õpetaja palk 3000 eurot annaks sõnumi väärtustest (12) Sirje Potisepp: äkki maksustaks magusa asemel nutiseadmed ja arvutimängud? (11) Lauri Hussar: kui Daciast saab Tesla (13) Juhtkiri: maa tuleb täita kiire internetiga Edasi 1990. aastal: Toompeal jäi eesti rahva tahe peale Hannes Luts: 20 miljoni euro kulutamine Pärnu lennujaamale on laristamine (3) Kultuur Kaks tüdrukut ehitasid mere äärde salapärase maja Vormide mäng Jõhvi balletifestivalil Sport Kanter paar nädalat audis Jalgpalliliit võttis rahahädas Sillamäe Kalevi luubi alla Murdmaasuusatajate ja suusaliidu kaklus mõjutab valusalt ka teisi alasid (1) Põhjendamatu agressiivsus ja idiootsus segasid Girol kaarte Leegionärid teenisid lõpuks palga auga välja ja Serviti võitis kindlalt Miks mängisid Kuusmaa ja Varrak kaameramehega peitust? Tartu Ülikooli kliinikum tahab mõisa vana peahoone lammutada Tahate suurt laeva? Tartust saab Mis üle jõu, see teiste kanda? Tartu tõmbab trammi ideele pidurit (1) Head lapsed, need kasvavad trahvita Tartu on rattaringluseks valmis Rahva hääl olgu valitsusele seaduseks Tartu meelitab presidendi vastuvõttu Millal kulunud sebrad värske värvi saavad? Meelelahutus Koomiks Sudoku

Mis üle jõu, see teiste kanda?

2 min lugemist
Mari-Liis Pintson. FOTO: Margus Ansu

Tartu ja Tallinn kemplesid riigiga pikalt kohtus erivajadustega laste koolide rahastamise üle. Et omavalitsus täidab riigi ülesandeid, ent riik seda rahaliselt ei kompenseeri. Kohtus raius haridus- ja teadusministeerium kui rauda, et riik on erivajadustega lastele loonud vajalikul hulgal õppekohti oma erikoolides ning see, et Tallinn ja Tartu nendele lastele veel eraldi oma koole peavad, on puhtalt nende kahe linna vabatahtlik otsus.

Tellijale Tellijale

Ministeerium soovitas Eesti kahel suurimal linnal oma erikoolid lihtsalt kinni panna, kui nad nende pidamisega hakkama ei saa. Kuid nii haldus- kui ringkonnakohtus sai ministeerium vastu näppe. Kohtute seisukoht oli, et riigil pole võimalust oma koolidesse vastu võtta kõiki neid lapsi, kes praegu õpivad Tartule või Tallinnale kuuluvates erikoolides.

Ministeerium ei jätnud jonni ja võitles kohtutes viimase võimaluseni, ent tulutult. Ei olnud nende jaoks argument seegi, et Tallinna lapsele on tema puudele sobiv lähim riigikool mitmesaja kilomeetri kaugusel – faktiliselt on ju koht olemas!

15.05.2017 17.05.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto